رپورتاژ

مسیرهای حمل بار بین المللی از چین و دبی

مقدمه

سرویس حمل بار با لنج از امارات و سرویس حمل هوایی از چین از پرطرفدارترین سرویس های گروه تجاری ققنوس محسوب می شوند؛ چون که از گذشته تا به امروز، امارات متحده عربی و چین به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای صادر کننده به ایران و از اولین انتخاب های تاجران و بازرگانان ایرانی در جهت ترانزیت کالا، واردات و ترخیص بار به شمار می روند؛ به همین دلیل واردات و حمل بار از دبی و حمل بار از چین به ایران با مزایایی نظیر نزدیک بودن مسافت بین دو کشور، حضور نمایندگی های اکثر شرکت های مطرح بین المللی، سرعت بالا در انجام تشریفات ترخیص کالا، تعرفه های پایین گمرکی و تنوع بسیار محصولات و… همراه می باشد. به همین منظور ما در گروه تجاری ققنوس تصمیم داریم به معرفی این دو سرویس حمل بار با لنج از دبی و حمل هوایی از چین که از خدمات شرکت هستند بپردازیم، تا پایان همراه ما باشید.

راهنمای کامل حمل بار از چین
راهنمای کامل حمل بار از چین

راهنمای کامل حمل بار از چین

علاوه بر سرویس حمل هوایی و حمل بار با لنج از دبی، از دیگر سرویس های گروه تجاری ققنوس می توان به حمل بار از چین به روش هوایی و دریایی اشاره کرد. طی سالیان گذشته بسیاری از تاجران، بازرگانان و واردکنندگان ایرانی بین روش های نقل و انتقال، روش حمل بار از چین به روش هوایی را برای حمل کالا های خود از چین به ایران انتخاب می کنند. با توجه به وجود پروازهای متعددی که بین کشور چین و ایران وجود دارد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می گردد؛ شیوه حمل بار هوایی از چین همانند حمل بار از دبی به روش هوایی یکی از سریع ترین، امن ترین روش های واردات کالا از چین به ایران به حساب می آید. اگر تمایل به واردات حمل بار هوایی از چین به ایران را دارید بهتر است ابتدا مراحل و فرایند حمل بار از این کشور را بدانید.

در حال حاضر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران (فرودگام امام خمینی) دارای خدمات حمل بار هوایی می باشند که هر کدام دارای ویژگی ها و تعرفه های متفاوتی هستند. از این رو گروه تجاری ققنوس به عنوان شرکت بازرگانی و دارا بودن دفتر رسمی در شهر شنژن چین امکان ارائه مناسب ترین نرخ های حمل بار هوایی از کلیه شهرهای چین به مقصد ایران را دارد. همچنین در کلیه این مراحل کارشناسان گروه تجاری ققنوس در کنار شما هستند، لذا بدون نگرانی می توانید اقدام به واردات مرسولات و حمل بارهای خود به صورت هوایی از چین و دبی به ایران کنید.

راهنمای کامل حمل بار از دبی

یکی دیگر از سرویس های گروه تجاری ققنوس حمل بار از دبی است که همانند حمل بار از چین طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. به طور کلی از کشور دبی به دو روش هوایی و دریایی می توان کالا وارد کشور کرد؛ که ما در این بخش از مقاله به راهنمایی کامل حمل بار با لنج از امارات به ایران خواهیم پرداخت.

 • حمل بار با لنج به این صورت است که شما کالای مورد نظر خود را خریداری می کنید و هزینه آن را هم می پردازید، سپس از یک شرکت معتبر همچون گروه تجاری ققنوس جهت حمل بار از دبی درخواست خواهید کرد تا لنج متناسب با بار شما را انتخاب کرده و بار شما عزیزان را به ایران بفرستد.

 • به طور معمول محموله ها در اسکله هایی مثل الشارجه دبی دریافت می شود و به بنادر مختلف ایران مثل بندر بوشهر، گناوه، دلوار و … ارسال می گردد.

 • نا گفته نماند حمل بار با لنج در ذهن بسیاری از ایرانیان به عنوان قاچاق کالا در نظر گرفته می شود که این به هیچ وجه صحیح نیست؛ درواقع حمل بار با لنج در بنادر جنوبی کشور بسیار رواج دارد و طبق قوانین کشور حمل بار با لنج به باری گفته می شود که توسط صاحبان لنج و خدمه آن با سقف مشخصی در هر سرویس حمل بار از دبی وارد می شود.

 • بر اساس قوانین کشور و آیین نامه اجرایی صادرات و واردات هر ملوان در سال می تواند ۶ بار کالا به میزان ۱۵۰۰ دلار با لنج از دبی به ایران وارد نماید.

مزایای حمل بار با لنج

حمل بار با لنج دارای فواید بسیار زیادی نسبت به سایر روش های حمل بار از دبی مانند حمل دریایی با کشتی (بندر به بندر) و یا حمل بار از چین به روش هوایی دارد که بسیاری از خریداران کالا از کشور امارات به استفاده از این خدمات روی آورده اند؛ در ادامه برخی از امتیازات و مزایای واردات کالا و حمل بار با لنج از امارات (دبی و شارجه) به ایران را توضیح خواهیم داد:

کاهش هزینه های حمل و نقل کالا

همانطور که گفته شد با انتخاب روش حمل بار با لنج شما عزیزان می توانید تا حدودی هزینه های خود را کاهش دهید؛ در واقع هزینه حمل بار از دبی با لنج، نسبت به حمل دریایی باکشتی (بندر به بندر) یا هوایی بسیار مناسب تر است.

کاهش هزینه های ترخیص کالا و گمرکی

به طور کلی در روش حمل بار از دبی به صورت ته لنجی کالای وارداتی از برخی از هزینه های گمرکی معاف می شوند؛ بنابراین هزینه تمام شده ی مرسولات شما به میزان چشم گیری کاهش پیدا می کند.

کاهش مدت زمان حمل کالا نسبت به سایر روش های حمل

با توجه به این که در روش حمل بار با لنج، تخلیه و بارگیری بارها خیلی کمتر از بارهایی است که توسط کشتی های کانتینربر حمل می شود؛ بنابرین زمان حمل بار از دبی به ایران کاهش پیدا می کند.

عدم نیاز به مجوزهای الزامی درطی فرایند ترخیص کالا

با در نظرگیری معافیت های حمل بار از دبی به صورت ته لنجی از برخی هزینه ها، دیگر نیاز به داشتن مجوزهای ضروری مانند استاندارد و… برای واردات کالا در این روش نیست.

لیست مدارک مورد نیاز جهت حمل بار از چین و دبی

در صورتی که مایل به حمل بار از چین یا حمل بار از دبی هستید، باید یکسری از مدارک را قبل از تحویل کالا آماده کنید. توجه داشته باشید در حمل بار با لنج نیز همانند هواپیما و کشتی برای خروج از کشور مورد نظر باید قوانین گمرکی را انجام دهید؛ بنابراین تمام بارهایی که به روش های مختلف تحویل داده می شوند باید با مدارک کامل ارائه داده شوند. لیست مدارک الزامی برای حمل بار از چین و امارات در زیر بیان شده اند:

 • پروفرما اینویس

 • پپکینگ لیست

 • تصویر کالا

 • مشخص کردن نوع بسته بندی

 • آدرس دقیق مقصد کالا در ایران

شما عزیزان باید این مورد را در نظر داشته باشید که برای حمل بار از دبی و چین، این مدارک را به صورت کامل به متخصصان گروه تجاری ققنوس تحویل دهید.

لیست هزینه و تعرفه های حمل بار از چین و امارات
لیست هزینه و تعرفه های حمل بار از چین و امارات

لیست هزینه و تعرفه های حمل بار از چین و امارات

سرعت و امنیت بالا عواملی هستند که باعث شده اند تا هزینه های حمل بار از چین و امارات به صورت هوایی نسبت به سایر روش ها اعم از دریایی و زمینی بیشتر باشد. اما از آنجا که هزینه های نهایی حمل بار از دبی و چین همیشه یکی از اصلی ترین و مهمترین دغدغه های تجار و وارد کنندگان ایرانی بوده، انتخاب روش نقل و انتقالی که بتواند شرایط ویژه ای را برای جا به جایی مرسولات شما با قیمتی پایین را فراهم کند، بسیار مهم است. حمل بار از چین به روش هوایی و همچنین حمل بار با لنج از دبی به ایران از سرویس های پرطرفدار گروه تجاری ققنوس محسوب می شود که در ادامه عوامل موثر در هزینه ها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

روش حمل بار از دبی یا چین

گروه تجاری ققنوس حمل بار از چین و دبی را با دو روش دریایی و هوایی انجام می دهد که مشتری با توجه به نوع بار خود هر یک از آن ها را انتخاب خواهد کرد؛ بنابراین روش ارسال تاثیر فراوانی در هزینه ها خواهد داشت.

میزان بار

یکی دیگر از عوامل مهم حمل بار از دبی و چین وزن مرسوله می باشد؛ درواقع هر چه وزن آن سنگین تر باشد هزینه پرداختی نیز بیشتر خواهد بود.

نوع قرارداد

قرارداد اینکوترمز مجموعه ای از اصطلاحاتی تجاری می باشد که با قوانین تجارت بین ‌المللی ارتباط دارد. در این قرارداد مواردی نظیر شرایط حمل و ترخیص بار، محل تحویل کالا و…. تعیین شده است.

هزینه های گمرکی

از دیگر عوامل مهم در هزینه حمل بار، هزینه های گمرکی می باشد. توجه به این نکته مهم است که گمرک مربوطه بابت تعرفه و عوارض خروج کالا، مبلغی را از شما دریافت خواهد کرد.

نوسانات نرخ ارز

یکی از اصلی ترین دغدغه ها در هزینه های حمل بار، نوسانات نرخ ارز می باشد. با توجه به نوسانات بازار ارز، شما می ‌توانید هزینه نهایی را در روز قرارداد بپردازید.

سایر خدمات

انبارداری و بسته بندی نیز از دیگر موارد مهم تعیین کننده هزینه نهایی حمل بار از دبی و چین هستند که با توجه به شرایط هزینه هر کدام می تواند متفاوت باشد.

قوانین و مقررات حمل بار از چین و دبی

به طور کلی گمرک هر کشوری دارای یکسری قوانین و مقررات می باشد که با این شرایط کشورهای چین و امارات نیز از این قاعده مستثنی نیستند و تمام تجار و بازرگانان پیش از حمل بار از چین و دبی باید آن را با دقت مطالعه کنند. بنابراین گمرک کشور امارات هنگام حمل بار از دبی، همانند سایر کشورها، دارای قوانین خاصی برای حمل بار با لنج و سایر روش ها می باشد که در ادامه این قوانین را شرح خواهیم داد. به طور کلی گمرک امارات واردات و صادرات اقلام زیر را ممنوع کرده است:

 • مواد مخدر نظیر ماری جوانا و روغنCBD، هروئین، کوکائین، قرص‌های نسخه ‌ای و …

 • ارسال مرسولات برای اسرائیل

 • مواد خانگی و پخته

 • سیگارهای الکترونیکی

 • دست نوشته های اصلی، چاپ سنگی و…

 • مجلات و کتاب های ضد اسلامی

 • ارز تقلبی

 • و…

همچنین اگر قصد حمل بار از چین به ایران را دارید، باید قبل از هر کاری با قوانین و مقررات گمرکی آن آشنا شوید تا در هنگام واردات کالا از این کشور دچار مشکل نشوید. در ادامه قوانین حمل بار از چین را بیان خواهیم کرد.

 • از قوانین مهم کشور چین، قانون کپی رایت می باشد. بر این اساس اگر محصولی که به یک برند تعلق دارد کپی شود، مجوز خروج از گمرک را ندارد.

 • محصولاتی که اصل باشند و از نمایندگی های دارای اعتبار خریداری شده باشند، مجوز خروج از چین را خواهند داشت.

 • از دیگر قوانین حمل کالا از چین، عدم مغایرت پکینگ لیست و اظهارنامه ارائه شده در گمرک است.

 • کلیه محصولاتی که به باتری تجهیز شده اند فقط از طریق گمرک دریایی قادر به خروج از چین هستند. به طور کلی حمل بار هوایی از چین برای محصولات باتری ‌دار غیر ممکن است.

 • برای حمل کالا از چین به ایران باید کلیه مجوزها اعم از مجوز بهداشت، مجوز سازمان غذا و دارو، استاندارد و… را ارائه دهید.

 • وسایل و آنتن های مخابراتی، پهپادها و محصولات شبیه به آن، فقط با مجوزهای مربوطه می توانند از چین خارج شوند.

بهترین شرکت حمل و نقل بین المللی جهت حمل بار از چین و امارات

آیا شما عزیزان قصد واردات و حمل بار از چین یا دبی به ایران را دارید؟ نمی دانید کدام یک از شرکت های حمل و نقل بین المللی برای حمل بار از دبی و چین جهت جا به جایی بار شما متناسب تر و امن تر است؟ ما در گروه تجاری ققنوس همراه شما هستیم و پیشنهاد می کنیم تا با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات حمل بار هوایی از چین، حمل بار با لنج از دبی و … تجربه ای هیجان انگیز از واردات و حمل ایمن بار از دبی و چین را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

خدمات حمل بار هوایی گروه تجاری ققنوس

سرویس حمل بار از چین و دبی به روش هوایی یکی از اصلی ترین و پرطرفدارترین خدمات گروه تجاری ققنوس است که از کشورهای آسیایی شرقی، چین و امارات و تمامی کشورهای اروپایی به ایران با بهترین و مناسب ترین نرخ کرایه صورت می گیرد. علاوه بر این، امکان حمل هوایی انواع کالاهای خطرناک و نرمال از مبدا چین و امارات وجود دارد و حتی می توانید از سرویس های تجمیعی و تک بارنامه ما نیز بهره مند شوید.

خدمات حمل بار دریایی گروه تجاری ققنوس

شما عزیزان برای حمل بار از دبی و چین می توانید از خدمات حمل بار دریایی گروه تجاری ققنوس استفاده کنید. همچنین سرویس حمل بار با لنج نیز به مشتریان عزیز ارائه می گردد و این افتخار را داریم که تمامی خدمات خود را با کمترین نرخ ممکن و بالاترین کیفیت ارائه دهیم. به طورکلی در صورتی که حجم مرسولات شما بیش از ۵۰۰ کیلوگرم است و محدودیت زمانی ندارید، سرویس حمل دریایی برای شما عالی خواهد بود. ناگفته نماند دلایل بسیاری وجود دارد که برای حمل کالاهای خود از خدمات حمل بار با لنج گروه تجاری ققنوس استفاده نمایید. که ما برخی از این عوامل را برای شما ذکر می کنیم:

 • ارائه خدمات حمل بار با لنج به صورت تضمینی

 • بیش از ۱۰ سال فعالیت در حوزه حمل بار هوایی و دریایی از دبی و چین به ایران

 • پشتیبانی حرفه ای قبل از ارائه خدمات

 • بهترین قیمت سرویس های حمل بار از تمام کشورها به ایران

 • و…

همچنین پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمل بار با لنج از دبی به ایران با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس حاصل فرمایید.

خدمات حمل بار دریایی گروه تجاری ققنوس
خدمات حمل بار دریایی گروه تجاری ققنوس

جمع بندی

روش حمل بار از دبی و چین یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل از فرایند واردات کالا از این دو کشور به ایران است. بنابراین، از آن جا که حمل بار از چین و امارات بسیار حساس و تخصصی است، لازم است توسط شرکتی معتبر و باسابقه در حوزه حمل و نقل های بین المللی انجام شود؛ گروه تجاری ققنوس این افتخار را دارد که با ارائه بهترین خدمات حمل بار هوایی از چین و حمل بار با لنج از امارات، حمل بار دریایی با کشتی و حمل بار زمینی در بالاترین سطح کیفیت، شرایط حمل بسیار راحت را در کمترین زمان برای مشتریان خود فراهم کند. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید از طریق وبسایت www.fnxshipping.com اقدام نمایید و یا با شماره مندرج در سایت ۰۲۱۴۸۰۰۰۱۱۰ تماس حاصل فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا