اخبار روزتکنولوژی

دلیل اینکه حجم بسته های اینترنت زود تمام می شود چیست ؟

دلیل اینکه حجم بسته های اینترنت زود تمام می شود چیست ؟

دلیل اینکه حجم بسته های اینترنت زود تمام می شود چیست ؟ شاید برای برخی کاربران این سوال ایجاد شود که چرا حجم بسته‌های اینترنتی شان زود تموم می‌شود، برای پاسخ به این سوال چند راهکار وجود دارد که پیشنهاد می‌شود از آنها برای مدیریت و کنترل مصرف اینترنت همراه استفاده شود.

بسته های اینترنتی
بسته های اینترنتی

تمام شدن حجم بسته اینترنت

یکی از دغدغه‌های همیشگی کاربران بسته‌های اینترنتی، احتمال کمتر بودن حجم اینترنت دریافتی نسبت به حجم خریداری‌ شده است و در گذشته یکی از مسائلی که کاربران شرکت های اینترنتی در این زمینه داشتند، نگرانی از کم فروشی در حجم یا سرعت کمتر از سرعت اسمی خریداری شده بود؛

اما با این حال دلایل بسیار دیگری هم وجود دارد که ممکن است به اتمام حجم بسته‌های اینترنتی زودتر از زمانی که کاربران تصور می‌کنند منجر شود.

بسته های اینترنتی
بسته های اینترنتی

استعلام حجم بسته موبایل

البته باید به این نکته هم توجه کرد وقتی در گذشته مشترکان چند عکس و یا مطلب را دانلود می کردند، حجم آنها برای مدت بیشتری دوام می آورد اما همین که سه تا چهار فایل ویدیوئی دانلود می‌شود، چند برابر فایل های عکس و مکتوب حجم مصرف می شود.

همچنین بخوانید: نحوه پاک کردن اطلاعات خصوصی در اینترنت

در کنار این مسئله دلایل دیگری هم برای تمام شدن زودتر حجم بسته ها وجود دارد.

به طور مثال به‌روزرسانی و فعالیت خودکار نرم‌افزارهای نصب‌شده روی دستگاه‌های شما (گوشی، تبلت و…) در زمان اتصال به اینترنت، یکی از دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت است.

در صورتی که برنامه‌های نصب‌شده روی دستگاه‌های خود را برای حالت به‌روزرسانی خودکار فعال کرده‌اید، حالت خودکار آن را لغو کنید تا بتوانید هر زمان که مایل بودید این فرآیند به‌روزرسانی را انجام دهید.

گردآوری: تهران کیوسک 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا