رپورتاژ

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و اهمیت آن در بازاریابی و رشد فروش

 • عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و اهمیت آن در بازاریابی و رشد فروش

  در دنیای پرهیاهوی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال زمانی موفق می‌شوید که بتوانید مزایای محصول را به بهترین نحو در عکس بگنجانید.

  عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

   هر کدام از ما در دنیای دیجیتال مارکتینگ محصولی برای فروش داریم، اما لازمه فروش معرفی هرچه بهتر محصول با ظاهر خوش‌رنگ و لعاب است. شکی در این نیست که تبلیغات برای کسب‌وکارها حرف اول را می‌زند. در دنیای پرجاذبه امروزی شبکه‌های اجتماعی پر شده اند از عکس‌های جذاب و حرفه‌ای که با اجرای ترفندهای مختلفی مانند فیلترها، بسیار جلب توجه کننده هستند. در چنین شرایطی به‌ هیچ ‌عنوان نمی‌توان تأثیرات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را نادیده گرفت.

  در دنیای مدرنی که در آن به سر می‌بریم، شکار عکس‌های باکیفیتی که توسط عکاسان کارآزموده گرفته‌ شده می‌تواند هویت بصری برند را بسازد. این موضوع را باید در کسب‌وکار آویزه گوشمان کنیم که هر عکس به‌اندازه هزاران کلمه حرف برای گفتن دارد.

  عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی
  عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی

   اهمیت عکاسی صنعتی برای معرفی محصولات و بازاریابی

   خبر ناخوشایندی است که برخی صاحبان کسب‌وکارهای نوظهور پرداخت هزینه‌های عکاسی صنعتی را نوعی هزینه بیهوده تلقی می‌کنند. به‌جای آن خیلی راحت در تله کاربرد عکس‌های دست‌دوم می‌افتند یا در بهترین حالت خودشان برای تهیه عکس‌های غیراصولی دست ‌به‌ کار می‌شوند. اما واقعیت این است که عکاس صنعتی با دانش چندجانبه‌ای که در مورد تبلیغات دارد، به ‌خوبی می‌داند چگونه ویژگی‌های بارز محصولات یا خدمات را به نمایش درآورد. به گونه‌ای که احساسات مخاطب را برای خرید ترغیب کند. کاربرد عکس‌هایی باکیفیت و جذاب در وبسایت یا هر جایگاه رسانه ای دیگر، با زبان بی‌زبانی به مشتری‌های بالقوه می‌گوید که  شما محصولات حرفه‌ای ارائه می‌دهید.

   نقش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در بازاریابی دیجیتال

   احتمالاً برایتان جالب است که بدانید نقش عکس تبلیغاتی به ‌نحوی متقاعدسازی مشتری است. عکس‌های باکیفیت و جذابی که تابلوی بی‌نقصی از کالا و خدمات جلوی چشمان مشتری قرار می‌دهد. این راهکار بصری نظر مثبت مخاطب را جلب کرده و در ذهن او ماندگار می‌شود. به کمک عکاسی حرفه‌ای در دنیای بازاریابی دیجیتال مشتری با ماهیت فعالیت و محصولات شما آشنا شود. درضمن نمای حرفه‌ای از ماهیت برند شما به تصویر کشیده می شود. شرکت‌ها می‌توانند از این عکس‌های جذاب در رویدادهای بزرگ و با استفاده از کاتالوگ، بروشور، پوستر و سایر ابزارهای تبلیغات،  برتری برندشان را به رخ بکشند.

  درنهایت با به‌کارگیری عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به شیوه هوشمندانه و خلاقانه فروش شرکت به‌تدریج افزایش پیدا می‌کند. درضمن اگر در توصیف این تصاویر توضیحاتی ضمیمه شود، تاثیرگذاری آن در فروش به ‌طور قابل‌توجهی بالا می‌رود.

  عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی
  عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی

  اهمیت عکس‌های صنعتی باکیفیت در جذب مخاطب و افزایش فروش

   با یک نگاه کلی به پدیده‌های حاصل از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می‌توانید پی ببرید که عکاسی صنعتی تا چه حد می‌تواند در افزایش فروش معجزه‌گر باشد. مسلماً هدف هر مدیر کسب‌وکاری جذب نگاه‌های مشتریان و ترغیب آن‌ها برای خرید است. حتما بارها پیش آمده که با مشاهده عکس‌هایی با ایده‌های خلاقانه برای تبلیغات برند یا کسب‌وکار خاصی، ذهن خلاق عکاس آن را تحسین کرده‌اید.

  باید بدانید که در دنیای پرهیاهوی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال زمانی موفق می‌شوید که بتوانید مزایای محصول را به بهترین نحو در عکس بگنجانید. بنابراین عکاسان حرفه‌ای باید به کمک فناوری‌های جدیدی در عکاسی مانند تصاویر پانوراما، جنبه‌های مختلفی از محصول و خدمات را نشان دهند. عکاسی تبلیغاتی به طور غیر قابل پیش بینی در برانگیختن احساسات مخاطبان و ایجاد اطمینان به برند شما تاثیر گذار است.

  ما در عصری از مدرنیته زندگی می‌کنیم که زمان نقش مهمی در آن دارد. به‌ عبارتی هر سبک از بازاریابی دیجیتال که در کمترین زمان ممکن بتواند پیام خود را منتقل کند، برنده است. عکس تبلیغاتی با کیفیت با نمایش جزئیات محصول دیدگاه مشتری به کالا و خدمات یک شرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مردم معمولاً به‌ دنبال جاذبه‌های بصری هستند. بنابراین یک عکس خوب تبلیغاتی بهتر از هر نوع محتوای دیگری می‌تواند نظر آن‌ها را به خود جلب کند. با وجود این‌که تولیدات صوتی و ویدئویی هر کدام در نوع خود عناصر کلیدی و اثربخشی در دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شوند، اما هیچ ابزاری به ‌اندازه عکس تبلیغاتی در شرایط حاضر کارآمد نیست. عکسهای جذاب و باکیفیت تبلیغاتی سریع‌ترین و قدرتمندترین راهکار برای انتقال مفاهیم به مشتری هستند. ذهن آدم‌ها پیام‌های غیرکلامی را سریع‌تر پردازش می‌کنند. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی این قدرت را دارد که حس‌های گوناگونی را در مخاطب بیدار کند.

  ویژگی‌های عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی تاثیر گذار

   در این مرحله می‌رسیم به این‌که ویژگی‌های بارز عکس‌های تبلیغاتی چیست که تا این حد تاثیرگذار است؟ همان‌طور که پیش ‌از این ‌هم اشاره کردیم عکس تبلیغاتی زمانی تاثیر واقعی اش را می‌گذارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نظر مخاطب را جلب کرده و پیامش را منتقل کند. با این توصیف مهم‌ترین شاخصه این‌گونه تصاویر کیفیت بالای آن‌ها با به‌کارگیری ابزارهای نوین عکاسی است. در وهله دوم مهارت عکاس و هنر او در نوع نگاه به سوژه موردنظر است که به‌ عکس جان می‌دهد.

  عکاسی صنعتی
  عکاسی صنعتی

  ویژگی های عکس جذاب تبلیغاتی

   یکی از ویژگی‌های مهم در این عکس‌ها شناخت فرهنگ و محیط اجتماعی است که تبلیغات قرار است در آن بستر تمرکز داشته باشد. هرچه عکاس خصوصیات روان‌شناسی جامعه هدف را بهتر بشناسد و مسلماً می‌تواند عکس‌های تأثیرگذارتری بگیرد و راحت‌تر در ذهن مخاطبان اثر مثبت بگذارد.

  • ترکیب‌بندی خوب در عکاسی مانند یک نقاشی فاخر در ذهن افراد باقی می‌ماند. در هر کدام از حیطه‌های تبلیغات درصورتی موفق می‌شوید که بتوانید بر عواطف مخاطبان تاثیر گذاشته و آن‌ها را به سمت‌وسویی گرایش دهید. تصاویر قوی در ذهن مخاطب ثبت شده و باعث می شود دلایل محکم عاطفی برای خرید پیدا می‌کند.
  • افزودن چاشنی تخیل و هیجان به‌ عکس یا ایجاد حالت داستان‌گونه تاثیر مثبتی در مشتری خواهد داشت. مثلاً وقتی در عکس تبلیغات مواد غذایی طوری فضاسازی کنید که مشتری تخیل کند درحال خوردن یک خوراکی خاص است، تقریباً به هدف تبلیغاتی تان رسیده‌اید.
  • نورپردازی و رنگ‌بندی در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی اثر تمام خصوصیات پیشین را چندین برابر می‌کند. رنگ‌بندی شاد و بی‌همتا همراه با نورپردازی که تمام جزئیات عکس را به چشم می‌آورد، مخاطب را وادار می‌کند با دقت بیشتری عکس را ببیند.
  • این روزها در هجوم تبلیغات گسترده عکس‌هایی با سوژه‌های تکراری مرتب جلوی چشم مخاطبان رژه می روند. بنابراین اگر عکاس تبلیغاتی حرفه‌ای بتواند با دید متفاوت ایده منحصربه‌فردی در عکس خود خلق کند، نقطه پرتابی برای برند شما خواهد بود.

  استودیوی مانی با سالها تجربه در حوزه عکاسی و تبلیغات هدفمند با تهیه و تولید عکس های تبلیغاتی با بکارگیری فناوری های روز صنعت عکاسی، توانسته نقش پررنگی در شکل گیری هویت بصری برندها و گسترش بازاریابی و  فروش داشته باشد. برای بررسی پروژه های انجام شده توسط این مجموعه به وب سایت استودیو مانی به آدرسhttps://studiomani.ir مراجعه نمایید.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا