رپورتاژ

بدون داشتن این ۵ مدرک اصلا وقت سفارت نگیر!

 • یکی از نخستین اقداماتی که برای اخذ ویزای هر کشور باید انجام داد، گرفتن وقت سفارت است؛ همچنین گرفتن ویزا، مشروط بر داشتن یک سری شرایط و ارائه مدارک معتبر می باشد. بسته به نوع ویزا، اهداف سفر و کشوری که قصد اخذ ویزای آن را داریم، مدارک مورد نیاز وقت سفارت، متفاوت است؛ اما بدون شک یک سری مدارک هستند که برای اخذ انواع ویزا برای کشورهای مختلف، یکسان بوده و به همراه داشتن آنها ضروری به نظر می رسد. به همین دلیل هدف اصلی این نوشتار، معرفی ۵ مدرک مهمی است که بدون آنها گرفتن وقت سفارت، فایده ای ندارد.

  مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزا
  مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزا

  ۵ تا از اصلی ترین مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزا

  پس از گرفتن وقت سفارت و در هنگام مراجعه به سفارت، باید پول نقد و مدارک ترجمه شده خود را به همراه داشته باشید.

  1. مدارک شناسایی

  شناسنامه، کارت ملی و کپی آنها، همچنین عکس، مهم ترین مدارک شناسایی هستند که برای اخذ ویزا لازم اند؛ همچنین مدارکی مانند کارت پایان خدمت و سند ازدواج را نیز باید به همراه داشته باشید.

  1. پاسپورت معتبر

  پاسپورت یا گذرنامه نیز مدرک بسیار مهمی است که به شما اجازه ورود به خاک کشور مد نظر را می دهد. بسیار مهم است که این سند از اعتبار کافی برای اخذ ویزای مورد نظر شما برخوردار باشد؛ به عنوان مثال برای اخذ ویزای شینگن، حداقل ۷ ماه اعتبار پاسپورت لازم است.

  مدارک سفارت برای مصاحبه
  مدارک سفارت برای مصاحبه
  1. مدارک شغلی یا تحصیلی

  بسته به هدف سفر خود باید مدارک شغلی یا تحصیلی ارئه دهید؛ البته مدارک مربوط به اینها نیز وابسته به نوع شغل، دانشگاه مورد نظر و مواردی از این قبیل است. در مورد مدارک شغلی می توان به گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب و برگه مرخصی (برای مشاغل اداری) اشاره کرد.

  1. مدارک مالی

  یکی از مهم ترین مدارکی که در هنگام مراجعه به سفارت باید ارائه دهید، گردش حساب چند ماه اخیر و مدارک مربوط به داشتن تمکن مالی برای پرداخت هزینه سفر و هزینه های روزانه است.

  1. سند ملکی

  به طور کلی ارائه مدارک مالی از دو جنبه مد نظر هستند؛ یکی پرداخت هزینه های مربوط به سفر و دیگری تضمین این موضوع که شما پس از اتمام مهلت ویزا، مجدداً به کشور خود باز می گردید؛ از این رو بهتر است، در هنگام مراجعه به سفارت، مدارکی مبنی بر این موضوع اداره کنید که مهم ترین آنها سند ملکی می باشد.

  مدارک سفارت برای مصاحبه

  برای اخذ ویزای برخی کشورها، علاوه بر گرفتن وقت سفارت، ارائه مدارک و انجام کارهایی مثل انگشت نگاری، باید مصاحبه نیز انجام دهید. مدارک سفارت برای مصاحبه، تا حد زیادی به نوع ویزا (ویزای تحصیلی، کاری، گردشگری و …) و کشور مد نظر بستگی دارد.

  علاوه بر مدارکی که در قسمت قبل به آنها اشاره شد، برخی از مدارکی که در هنگام مصاحبه سفارت نیاز خواهید داشت، عبارتند از:

  • دعوت نامه
  • گواهی پذیرش از دانشگاه خارجی (برای متقاضیان ویزای تحصیلی)
  • مدارک مربوط به سرمایه گذاری و مواردی از این قبیل
  • صفحه تاییدیه مصاحبه
  • مدارک سفر (بیمه نامه مسافرتی، واچر هتل، رزرو بلیط)
  مدارک سفارت برای مصاحبه
  مدارک سفارت برای مصاحبه

  مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا

  علاوه بر آنچه در قسمت های قبل بیان شد، در هنگام گرفتن وقت سفارت ایتالیا، باید دقت کنید که پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. ارائه دو قطعه عکس ۳ در ۴ با زمینه کاملاً سفید و بدون روتوش نیز لازم است.

  نکته دیگر در مورد سفارت ایتالیا این است که مدارک شما باید به زبان انگلیسی و ایتالیایی ترجمه شده باشند. توجه داشته باشید که اگر در زمان تعیین شده به سفارت ایتالیا مراجعه نکنید، ایمیل و شماره تماستان به مدت ۶۰ روز مسدود شده و در این زمان نمی توانید، وقت سفارت بگیرید.

  مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت فرانسه

  مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت فرانسه نیز مشابه سایر کشورهاست. برای این کشور نیز باید فرم تکمیل شده گرفتن ویزا، برنامه سفر و مدارک مبنی اشتغال به کار، تحصیل و … را نیز ارائه دهید؛ همچنین مطابق آخرین قوانین، برای سفارت فرانسه به دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ که طی ۶ ماه اخیر گرفته شده با پس زمینه سفید لازم است.

  مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت آلمان

  برای گرفتن وقت سفارت آلمان نیز داشتن پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی، مدارک مالی و سایر مدارک مرتبط با نوع ویزا (تحصیلی، گردشگری و …) و البته دعوتنامه لازم است.

  گرفتن وقت سفارت با ویزا هوم

  در این نوشتار تلاش کردیم، مهم ترین و ضروری ترین مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا را معرفی کنیم. اگر نوشتار را به درستی مطالعه کرده باشید، قطعاً متوجه شده اید که هر علاوه بر مدارک معمول، برای دریافت برخی ویزاها باید مدارک خاصی ارائه داد؛ به عنوان مثال برای برخی کشورها باید دعوتنامه نیز ارائه داد. از طرفی قوانین مربوط به اخذ ویزا و مهاجرت، ممکن است، تغییر کنند.

  با توجه به آنچه در پاراگراف بالا گفته شد، بهترین کار برای گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا کمک گرفتن از یک مرکز معتبر فعال در زمینه امور مهاجرتی است. پیشنهاد ما مجموعه ویزا هوم است؛ زیرا از کارشناسان و وکلای خبره در زمینه امور مهاجرتی بهره برده و پیشینه بسیار موفقی در زمینه اخذ انواع ویزا دارد.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا