رپورتاژ

حواله درهم و آنچه باید در مورد آن بدانید

 • حواله درهم
  حواله درهم

  این روزها و در دنیای فناوری عظیمی که شاهد آن هستیم، تنها با چند کلیک ساده می‌ توانید مبلغ قابل توجهی را به هر نقطه از جهان که می‌ خواهید، ارسال نمایید. اگر قصد خرید کالا از دبی یا واردات کالا از امارات متحده عربی را دارید، روش‌ های متعددی وجود دارند که می ‌توانید برای ارسال پول به این کشور انتخاب کنید؛ اما با توجه به تحریم‌ های بین المللی، روش ‌های نقل و انتقال بین المللی پول محدود می ‌شوند و ریسک ‌های خاص خود را دارند. البته، اصلا جای نگرانی نیست. گروه تجاری ققنوس به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین شرکت ‌های فعال در زمینه تجارت بین المللی و به لطف سابقه درخشانی که در این حوزه به تجار و سرمایه گذاران ایرانی ارائه می‌دهد، این امکان را برای ایرانیان فراهم کرده است تا با استفاده از انجام حواله درهم به راحتی وجه مورد نظر خود را انتقال دهند.

   در رابطه با نرخ روز درهم باید بگوییم متغیر است و هر روزه در یک بازه زمانی مشخص از دبی به بازار ارزی داخلی اعلام می‌گردد. قیمت درهم برای معامله گران و تجار فعال در این زمینه بسیار حائز اهمیت است؛ از این رو، تلاش کرده ایم با ارائه خدمات حواله های درهم در کنار مشاوره ‌های تخصصی، به سوالات متداول شما در زمینه نرخ روز درهم و نحوه انجام حوالجات پاسخ دهیم.

  حواله درهم چیست؟

  در دو سال اخیر و با توجه به کمرنگ شدن مذاکرات برجام و نتایجی که بسیاری از فعالان اقتصادی منتظر آن بودند، عمده توجه بازار به سمت نرخ روز درهم، حواله درهم و دلار هرات رفته است. محدوده قیمت درهم برای معامله گران تجاری و اقتصادی در این روزها بسیار حائز اهمیت است و به گونه ای شده است که اگر نرخ روز درهم از حد مشخصی بالاتر برود، حتی احتمال افزایش قیمت دلار نیز وجود خواهد داشت و در صورتی که افت کند، امکان کاهش نرخ دلار نیز وجود دارد.

  ارسال حواله درهم به یکی از بهترین روش ‌ها برای پرداخت وجه به امارات تبدیل شده است و البته با توجه به قیمت درهم و شرایط نامساعد اقتصادی، چالش‌ های خاص خود را دارد. اما از آنجا که استفاده از خدمات واسطه ‌ها بهترین گزینه است، گروه تجاری ققنوس امکان ارسال حواله با کمترین کارمزدها و مزایایی فوق العاده برای مشتریان ایرانی خود فراهم کرده است. اما منظور از حواله درهم چیست؟ طبق تعریف حواله، هنگامی که مشتری ‌های بانک ‌های داخلی قصد پرداخت وجه مشخصی به بانک ‌های خارجی یا کارگزاری ‌های امارات را دارند، با عنوان حواله درهم شناخته می‌شود. پرداخت حواله درهم زمان زیادی طول نمی‌کشد و شما می‌توانید با پرداخت کارمزدی کم، وجه مورد نظر را به حساب بانکی گیرنده منتقل کنید یا حتی به صورت نقدی از دفتر امارات ما دریافت کنید.

  لیست مدارک لازم برای خرید حوالجات درهم

  اگر اولین بار است که قصد انجام حواله ارزی را دارید، لازم است تا برخی از اسناد و مدارک مشخص را به ما تحویل دهید. با اطلاع از قیمت درهم و جهت انجام حواله درهم، نیاز است تا دفعه اول به دفتر گروه تجاری ققنوس مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید، اما در دفعات بعدی، نیازی به این کار نیست؛ چرا که پرونده شما کامل است. در نتیجه، تنها با تکمیل فرم حوالجات درهم و پرداخت کارمزد به گروه تجاری ققنوس جهت ارسال حواله به منظور انتقال پول می‌توانید اقدام نمایید.

  اسناد و مدارک لازم جهت ارسال حوالجات درهم به شرح زیر است:

  مدارک لازم برای اشخاص حقیقیمدارک لازم برای اشخاص حقوقی (مانند شرکت ها)
  کپی کارت ملیکپی روزنامه رسمی شرکت
  شماره موبایل شخصکپی کارت بازرگانی شرکت
  نامه درخواست حواله با امضانامه درخواست حواله در سربرگ شرکت با امضای مدیرعامل
  آدرس شخص متقاضیکپی کارت اقتصادی شرکت
  شماره تلفنکپی کارت ملی مدیرعامل و نماینده معرفی شده
  فکسمعرفی نماینده با درج شماره کارت ملی و تلفن موبایل نماینده در سربرگ شرکت با امضای مدیرعامل
  آدرس ایمیل متقاضیارائه پروفرمای مربوط به حواله

  انواع روش های ارسال حوالجات درهم به امارات

  اگر قصد اطلاع از نرخ روز درهم و چگونگی ارسال حواله به امارات را دارید، کافی است با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید. شما برای ارسال حواله درهم به امارات میتوانید از روش های مختلفی اقدام کنید که همانند انتخاب روش های ارسال پول به این کشور، به شرایط شما و مسائل اقتصادی موجود بستگی دارد.

  • حساب پی پال: یکی از راه های انتقال حواله درهم به امارات، درگاه الکترونیک پی پال است که امنیت بالایی دارد. این درگاه پرداخت الکترونیک سال هاست که طرفداران بسیاری دارد و به عنوان یکی از بهترین و امن ترین روش های انجام حواله به شمار میرود.
  • روش مستقیم سوئیفت: کمی بالاتر اشاره کردیم که ارسال حواله به این صورت از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و امنیت مثال زدنی آن باعث شده تا انتخاب خیلی ها برای انتقال پول باشد.
  • وسترن یونیون: روشی غیرمستقیم و عین حال با سرعت بسیار بالا برای ارسال حواله درهم میباشد. وسترن یونیون میتواند امکان ارسال حواله را در سرعتی نزدیک به سوئیفت برای شما به انجام برساند.

  استفاده از سیستم های نقل و انتقال بین المللی پول که نام بردیم، طبیعتا برای کاربران ایرانی غیرممکن است؛ اما ما در گروه تجاری ققنوس این کار را برای مشتریان ایرانی خود فراهم کرده ایم. بنابراین، شما میتوانید با خیالی آسوده، ارسال حواله با استفاده از سیستم های پرداخت بین المللی را به کارگزاران گروه تجاری ققنوس بسپارید.

  کارمزد خرید حواله های درهم توسط گروه تجاری ققنوس

  افرادی که قصد ارسال حوالجات دلار، پوند یا یورو را دارند، به احتمال خیلی زیاد باید کارمزد بالاتری را نیز برای انجام حواله به کارگزار مورد نظر خود پرداخت کنند. این مبلغ، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار، پوند یا یورو میباشد که مبلغ قابل توجهی است. این مورد برای انجام حواله درهم و  حواله یوان متفاوت است و مبلغ کارمزد این گونه حوالجات به نسبت دلار و یورو بسیار مقرون به صرفه تر میباشد. از این رو، در لیست زیر کارمزد تقریبی ارسال حوالجات درهم امارات را درج کرده ایم:

  • کارمزد حواله ها از ۱ الی ۵۰۰۰ درهم: ۱۰۰ درهم
  • کارمزد حواله ها از ۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ درهم: ۱۵۰ درهم
  • کارمزد حواله ها از ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ درهم: ۲۵۰ درهم
  • کارمزد حواله از ۸۰۰۰۰ درهم به بالا: ۳۰۰ درهم

  برای انجام حواله درهم به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

  کارشناسان گروه تجاری ققنوس برای انجام حوالجات درهم نیاز به اطلاعات مشخصی دارند که باید به ما ارائه دهید تا بتوانیم با توجه به نرخ روز درهم، این فرایند را برای شما به انجام برسانیم.

  • شماره حساب گیرنده پول در یکی از بانک های امارات
  • اطلاعات حساب گیرنده همراه با آدرس شعبه
  • پروفرما یا همان فاکتور خرید
  • تکمیل فرم درخواست حواله درهم

  زمانی که این اطلاعات توسط کارشناسان گروه تجاری ققنوس دریافت شود، معادل ریالی حواله درهم محاسبه و به شما اعلام خواهد تا بتوانید همان لحظه نسبت به تسویه حساب هزینه های حواله اقدام کنید. شرکت بازرگانی و تجاری ققنوس با توجه به داشتن موجودی مناسب در این کشور، امکان انجام حوالجات با شرایط و تعرفه های ویژه را دارا میباشد.

  مدت زمان انجام حوالجات درهم توسط گروه تجاری ققنوس

  اگر تاکنون تجربه ارسال حواله دلار یا پوند از طریق سیستم های بانکی سوئیفت را داشتید، حتما میدانید که انجام حوالجات ارزی به مدت زمان زیادی نیاز دارد. به علاوه، عوامل متعددی از قبیل تعطیلی های رسمی کشور مبدا و مقصد، روزهای غیرکاری و پروسه انجام حواله میتوانند بر مدت زمان ارسال آن تاثیر بسیاری بگذارند.

  اما گروه تجاری ققنوس، کلیه حوالجات ارزی درهم را در کمتر از ۳ روز کاری برای مشتریان ایرانی خود به انجام میرساند. ما همواره تلاش کرده ایم تا با فراهم سازی شرایطی ویژه، به سهولت فعالیت تجار و مشتریان خود کمک کنیم؛ از این رو، با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم، امکان انجام حوالجات درهم با بالاترین سرعت ممکن را نیز دارا میباشیم.

  بهترین زمان برای ارسال حواله درهم چیست؟

  در رابطه با ارزهایی مثل روپیه و پوند انگلیس، باید بگوییم که سال گذشته زمان خوبی برای ارسال پول از امارات متحده عربی برای بسیاری از کارگران بود و درهم وابسته به دلار در برابر ارزهایی مانند روپیه هند و پوند انگلیس بالا بود. طبق نظرات برخی فعالان اقتصادی، با توجه به اینکه هیچ کس نمی تواند نرخ روز درهم را پیش بینی کند، اگر خرید ارز برای شما مطلوب است، یک استراتژی هوشمند این است که وقتی قیمت درهم به نقطه عطف جدیدی می رسد، نسبت به ارسال پول اقدام نمایید.

  به عنوان مثال، زمانی که روپیه هند در برابر درهم سال گذشته از ۲۰ عبور کرد، یک فرصت عالی برای مهاجران هندی بود تا از نرخ روز درهم استفاده کنند و پول را به خانه بازگردانند. بنابراین، اگر قصد دارید مبلغ زیادی را به خانه بفرستید و عجله ای ندارید، می ‌تواند عاقلانه باشد که آن مبلغ را به چند حواله در طول چند هفته یا چند ماه تقسیم کنید تا از خطر ارسال پول در زمانی که ارز در حال کاهش است جلوگیری نمایید.

  با این حال، بعضی ها توصیه می کنند که جمع کردن وجوه شما در یک انتقال بزرگ می تواند منجر به کاهش هزینه های تراکنش شود؛ از این رو، حواله‌کنندگان منظم باید قیمت درهم را دنبال کنند تا بتوانند در مناسب ترین زمان، حواله درهم را ارسال و پول خود را منتقل کنند.

  خرید حواله درهم با گروه تجاری ققنوس چه مزایایی به همراه دارد؟

  اگر نیاز به ارسال پول به امارات متحده را دارید، توصیه ما به شما استفاده از خدمات انتقال وجه الکترونیکی به جای ارسال نقدی میباشد. با توجه به اینکه خدمات انجام حواله درهم توسط گروه تجاری ققنوس مزیت های زیادی دارد، ما حتی امکان دریافت وجه نقد از دفتر ققنوس در دبی را نیز فراهم کرده ایم. از جمله اصلی ترین مزایای ارسال حواله با گروه تجاری ققنوس، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • امنیت زیاد: از آنجا که در ارسال حواله درهم، وجه مورد نظر به صورت الکترونیکی و از طریق سیستم های بانکی بین المللی فرستاده میشود، احتمال از دست رفتن یا سایر ریسک ها نیز کاهش می یابد.
  • سرعت و سهولت بیشتر: با استفاده از انجام حواله درهم، بدون نیاز به حضور در دفاتر ققنوس میتوانید وجه خود را منتقل کنید و طی چند ساعت به حساب گیرنده واریز نمایید.
  • هزینه پایین تر: در مقایسه با ارسال نقدی یا ارسال حواله درهم و یورو، نرخ کارمزد انجام حواله های درهم بسیار کمتر و البته به صرفه تر میباشد.

  علاوه بر مزایای ذکر شده، گروه تجاری ققنوس با سال ها سابقه فعالیت در زمینه امور تجاری و بازرگانی توانسته به سهولت انجام نقل و انتقالات مالی بین المللی برای ایرانیان، کمک شایانی نماید. ما با برخورداری از حساب های بانکی معتبر در امارات و سایر کشورها و البته دفاتر فعال، خدمات انجام انواع حوالجات اعم از حوله درهم را با مناسب ترین نرخ کارمزد و در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه میدهیم. خدمات ویژه گروه تجاری ققنوس در زمینه ارسال حواله درهم عبارتند از:

  • ارسال حواله بدون نیاز به واسطه
  • انجام حواله با بالاترین سرعت ممکن
  • شرایط ویژه برای دریافت وجه نقد از دفتر ققنوس
  • بدون نیاز به هزینه های اضافی برای تبدیل ارز مورد نظر
  • شرایط ویژه برای ارسال وجه در هر مبلغی که بخواهید و بدون محدودیت

  جمع بندی

  یکی از بهترین روش هایی که برای ارسال پول به امارات وجود دارند، ارسال حواله درهم به امارات متحده میباشد. تجار و سرمایه گذاران ایرانی میتوانند با استفاده از خدمات تخصصی گروه تجاری ققنوس در زمینه انجام حوالجات ارزی، مبلغ مورد نظر خود را به حساب گیرنده بدون نگرانی از خطرات و چالش های موجود واریز نمایند.

  گروه تجاری ققنوس با ارائه خدمات بدون واسطه و با سرعت بالا در کمتر از ۳ روز کاری، بدون نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و امکان دریافت وجه از دفتر ققنوس در امارات، شرایطی امن و ویژه را برای ارسال حواله در اختیار شما قرار میدهد. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن ۰۲۱ ۴۸۰۰۰۱۱۰ یا وبسایت www.fnxshipping.com ارتباط بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا