رپورتاژ

بهترین راه استخراج بیت کوین چیست؟

 • بهترین راه استخراج بیت کوین چیست؟

  ارز دیجیتال نوعی پول محسوب می‌شود که کاغذی نیست و در رده پول‌های الکترونیک می‌گنجد و نمی‌توان آن را لمس کرد. دسترسی به این نوع پول صرفا به‌واسطه گوشی موبایل و یا کامپیوتر امکان‌پذیر است.

  شاید اغلب افرادی که در بازار ارز دیجیتال فعالیت دارند بدانند که بیت کوین در رده اولین پول‌های دیجیتال قرار دارد و اصلی‌ترین روش دستیابی به آن هم استخراج بود. این مطلب را به بررسی بهترین راه استخراج بیت کوین اختصاص داده‌ایم.

  بیت کوین چیست؟

  بیت کوین نوعی ارز دیجیتال محبوب است که توسط فردی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد. این رمز ارز بیشترین سهم بازار را به خود در بین ارزهای دیجیتال دیگر اختصاص داده است.

  دو روش برای دستیابی به این ارز دیجیتال شناخته‌شده وجود دارد:

  • یکی به طریق استخراج است که به آن ماین Mine هم گفته می‌شود.

   روش دیگر خریداری آن از کسانی است که آن را پیشتر استخراج کرده‌اند.

  بیت کوین چیست؟
  بیت کوین چیست؟

  برای معامله با این رمز ارز می‌توان به صرافی‌ها مراجعه کرد و خرید بیت کوین از صرافی را به انجام رساند. اما به شکل فرد به فرد هم قابلیت معامله با بیت کوین وجود دارد. یعنی اگر فردی شخصی دیگر را می‌شناسد که تمایل به خرید بیت کوین دارد، می‌تواند نسبت به انجام معامله اقدام کند و بدین ترتیب نیازی به مراجعه به صرافی نیست.

  منظور از استخراج بیت کوین چیست؟

  منظور از فرایند استخراج، استفاده از دستگاه‌هایی است که توان محاسباتی بالا داشته و قابلیت حل مسائل پیچیده ریاضی را دارند. پاداش حل مسائل هم دریافت بیت کوین است.

  به صورت ساده باید بدانید که تولید یا استخراج بیت کوین بوسیله نرم‌افزارهای مخصوصی انجام می‌گیرد که بر روی سخت‌افزارهای محاسباتی بوسیله افراد استخراج‌کننده نصب شده‌اند. اما باید بدانید که حل مسائل محاسباتی در پروسه استخراج کار هر کسی نیست و نیازمند کامپیوترهای قوی و صرف زمان زیاد است.

  هدف از استخراج بیت کوین چیست؟

  استخراج این ارز دیجیتال به دو دلیل صورت می‌گیرد. یکی آن که در زمانی حل مسائل ریاضی توسط کامپیوترهای قدرتمند، بیت کوین‌های جدید تولید می‌شود. مورد بعدی به این مسئله برمی‌گردد که با حل شدن این مسائل محاسباتی، استخراج‌کنندگان که به نام ماینر شهرت دارند، شبکه پرداخت این ارز دیجیتال را با اعتبارسنجی اطلاعات تراکنش‌ها آن را امن و قابل اعتماد می‌کنند.

  زمانی که ماینرها تراکنش جدید را به بلاک چین می‌افزایند، قسمتی از فعالیت آنها اطمینان از درست بودن تراکنش‌ها است. یعنی باید مطمئن شوند که یک تراکنش تکرار نشده باشد. به عبارتی ماینرها باید مطمئن شوند که تراکنشی دروغین از روی تراکنش‌های پیشین درست نشده باشد. در اصطلاح به این تراکنش‌های دروغین دوبار خرج کردن Double-Spending گفته می‌شود.

  تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین

  در ادامه لازم است تا به تجهیزات مورد نیاز جهت استخراج این ارز دیجیتال هم اشاره کنیم. این تجهیزات هم بنا به مقیاس کار دارای تفاوت هستند. لیست آنها عبارتند از:

  • انشعاب برق مخصوص ماینینگ
  • دستگاه استخراج یا پردازنده‌های ویژه استخراج بیت کوین
  • داشتن اینترنت
  • ریگ: منظور سازمان‌دهی سخت‌افزاری است.
  • اتصالات کابلی
  • باکس ماینینگ: با کمک باکس، حمل و نقل دستگاه‌های ماینر راحت‌تر است و کنترل دمای محیط هم راحت‌تر صورت می‌گیرد.
  • سایلنت باکس: نوعی جعبه است که دستگاه ماینر در داخل آن قرار می‌گیرد و مانع از بروز سر و صدای دستگاه به محیط اطراف می‌شود.
  • خنک‌کننده
  • کیف پول الکتریکی

  بهترین روش استخراج بیت کوین چیست؟

  در سال ۲۰۰۹ بعضی از حامیان بیت کوین برای معرفی و توسعه این ارز دیجیتال، اهدی بیت کوین به صورت رایگان را استارت زدند. آنها هیچ وقت تصوری از میزان ارزش این رمز ارز در سال‌های بعد نداشتند.

  بهترین روش استخراج بیت کوین چیست؟
  بهترین روش استخراج بیت کوین چیست؟

  در آن زمان ارزش بیت کوین معادل ۰.۰۰۳ بود ولی در حال حاضر با افزایش ارزش آن و همچنین علاقه افراد گوناگون به استخراج و همچنین انجام معامله با آن، باعث شده است تا روش‌های استخراج آن هم افزایش یابند.

  اما باید این را هم گفت که شیوه‌های استخراج بیت کوین متعدد هستند و می‌توان از طریق آنها به سودهای خوبی هم رسید ولی به همان اندازه هم وضعیت خطرناک وجود دارد و ممکن است کل سرمایه فرد از دست برود.

  در ادامه این مقاله سعی شده است تا بهترین روش‌های استخراج بیت کوین شرح داده شوند.

  استخراج بیت کوین بوسیله لپ تاپ یا کامپیوترهای خانگی

  استخراج این ارز دیجیتال با کمک سیستم‌های کامپیوترهای خانگی از جمله معروف‌ترین و قدیمی‌ترین روش برای استخراج بیت کوین است. شاید در سال ۲۰۰۹ که این ارز دیجیتال تازه معرفی شده بود امکان استخراج آن به‌وسیله کامپیوترهای شخصی امکان‌پذیر بود اما این سوال پیش می‌آید که آیا امروزه که ارزش این رمز ارز به میلیون‌ها دلار رسیده، باز هم این روش جوابگو است؟

  این امکان غیر ممکن نیست اما شاید چیزی در حدود یک درصد باشد. ۹۹ درصد این روش استخراج با شکست مواجه است. در سال‌های اخیر، با افزایش ارزش بیت کوین و همچنین با افزایش چشمگیر ماینرها و توسعه شبکه‌های بیت کوین، امکان استخراج این ارز دیجیتال با کمک سیستم‌های کامپیوتری روز به روز کمتر شده است.

  ای سیک ASIC دستگاه‌ها و تجهیزاتی هستند که که برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این روش به روشی ناکارآمد تبدیل شده است چرا که استخراج بیت کوین با کمک لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی باعث افزایش هزینه شده و مصرف بالای برق را هم به دنبال دارد. این سیستم‌ها هم دچار آسیب جدی می‌شوند.

  استخراج بیت کوین با کمک فاست

  فاست با معادل انگلیسی Faucet به معنی شیر آبی است که دچار چکه شده است. علت این نامگذاری آن است که درآمد برگرفته از این روش بسیار کم و قطره‌چکانی است و بدون ریسک صورت می‌گیرد.

  استخراج بیت کوین با کمک فاست
  استخراج بیت کوین با کمک فاست

  شاید بتوان گفت این روش یک روشی است که اکثر افراد تمایل دارند تا از آن برای استخراج استفاده کنند چون ریسک کمی دارد و رایگان است و می‌توان با استفاده از آن بهترین سبد ارز دیجیتال را ایجاد کرد.

  فاست سایت‌هایی هستند که با عضو شدن در آنها می‌توان در فاصله چند ثانیه از هم با فشار دادن یک دکمه هر ارز دیجیتال از جمله بیت کوین را دریافت کرد. در نگاه اول شاید این روش یک شیوه آسان و در عین حال جذاب برای دریافت بیت کوین باشد اما باید بدانید که با هر بار کلیک کردن مقدار ناچیزی بیت کوین دریافت می‌شود در حالی که سقف برداشت بسیار زیاد است.

  به عنوان مثال سقف برداشت ممکن است ۲۰ دلار باشد اما با هر بار کلیک کردن، چیزی در حدود ۰.۰۰۱ دلار حاصل شود. علاوه بر این موضوع ممکن است که اتفاقات ناخواسته‌ای هم رخ دهد که در نتیجه اجازه برداشت از سایت به شما داده نشود.

  سخن آخر

  بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال است که برای همه کاربران بازار ارز دیجیتال محبوب بوده و اکثرا مشتاق انجام معاملات خود با این رمز ارز هستند.

  روش‌های دستیابی به بیت کوین، استخراج و خرید است. این مطلب را به بررسی بهترین روش استخراج بیت کوین اختصاص داده‌ایم و به معایب و مزایای هر کدام پرداختیم.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا