رپورتاژ

دو تهدید بزرگ برای باغ بادام؛ راه چاره چیست؟

 • دو تهدید بزرگ برای باغ بادام؛ راه چاره چیست؟

  خرید و فروش نهال بادام عمده
  خرید و فروش نهال بادام عمده

  برای راه اندازی باغ بادام در مناطق آب و هوایی مختلف، ایده های بسیاری وجود دارد اما اکثر باغداران در اغلب مواقع، از تهدیدهای بزرگ که باغ آنها را به خطر می اندازد، غافل هستند! آیا تا به حال فکر کرده اید چه عواملی می تواند باغ بادام را تهدید کند و سلامت نهال های بادام را از بین ببرد؟ آیا باغدار هستید و به خرید نهال های باکیفیت بادام فکر می کنید؟ آیا هدف شما، تولید بادام های مرغوب و پربار است؟… اگر اینچنین است، پس باید تمام جوانب کار را در نظر بگیرید.

  خرید نهال بادام، تنها یک سمت قضیه است؛ سمت دیگر، روش های مراقبت از نهال ها و بررسی شرایط باغ در طول یک سال می باشد. بیایید با همدیگر، نگاهی به دو تهدید بزرگ داشته باشیم که می تواند حتی تولیدات باغ را از بین ببرد!!

  خشکسالی و کم آبی؛ یک بحران جهانی

  نهال بادام شناسنامه دار جهادکشاورزی
  نهال بادام شناسنامه دار جهادکشاورزی

  در سرتاسر جهان، شاهد عوامل مخرب از جمله، خشکسالی شدید و کمبود آب، فرسایش و آلودگی خاک، کاهش مواد آلی و مواد مغذی خاک، اسیدیته و شوری، اختلال در چرخه های هیدرولوژیکی و بیولوژیکی و انقراض گونه ها هستیم. همه این مسائل، فشار زیادی را بر منابع روی زمین وارد می‌کنند. به طرز حیرت انگیزی، ۳۳ درصد از زمین های جهان در حد متوسط ​​یا شدید، تخریب شده اند و نیاز فوری به بازسازی دارند.

  تخریب زمین ها در سطح جهانی، به عنوان عامل اصلی گرمایش جهانی شناخته شده است. آیا این عوامل نمی تواند باغات بادام در کشور ایران را نیز تهدید کند؟ آیا کم آبی و خشکسالی، تهدید مخربی به شمار نمی رود؟ قطعاً همینطور است!

  حتی برخی از این عوامل احتمالاً نادیده گرفته شده اند؛ شرایط خاک می تواند عناصر مغذی را برای ریشه درختان بادام کنترل کند. خاک ها می توانند تا سه برابر بیشتر از اتمسفر، کربن را در خود نگه دارند.

  با توجه به پتانسیل و اهمیت بالای خاک، برای ذخیره کربن و حفظ چرخه اکوسیستمی که همه، حیاتی هستند، کاشت درخت، اغلب به عنوان مقرون به صرفه ترین راه برای حفظ گرمایش جهانی، با دمای زیر ۲ درجه سانتیگراد است و یک اولویت فوری محسوب می شود. راه اندازی باغ بادام و افزایش تولید، یکی از این روش ها است.

  پس آیا بهتر نیست که با خرید نهال بادام خوشه ای و خرید نهال بادام اصلاح شده، گام مهمی در بهبود شرایط خاک برداریم؟ آیا بهتر نیست از نهال هایی استفاده کنیم که در مقابل کم آبی و خشکسالی مقاوم باشند؟ آیا نمی توانیم با برنامه ریزی دقیق، باغات بادام را در منطقه های خشک در ایران توسعه دهیم؟ پاسخ، این است؛ البته که قادر به انجام این کار خواهیم بود!

  با خرید نهال بادام که نیاز آبی کمتری دارد، انجام آبیاری قطره ای، و مدیریت مصرف آب، قطعاً کمک زیادی به چرخه آب و کربن در اکوسیستم کره زمین خواهیم کرد. حتی اگر بارندگی سالانه کاهش یابد، و یا منابع آب زیر زمینی برای آبیاری باغات در دسترس نباشند، باز هم نهال های بادام مقاوم به خشکی، می توانند از این بحران بزرگ، به راحتی گذر کنند.

  سرمازدگی و یخ زدگی؛ یک بحران اقلیمی و آب و هوایی

  بهترین ارقام نهال بادام
  بهترین ارقام نهال بادام

  محافظت از درختان جدید بادام در باغ، در برابر سرما و یخبندان برای بقای آنها بسیار مهم است. اگر درختان شما محافظت نشوند، ممکن است با آسیب ها و تهدید مواجه شوند، چیزی که زندگی و بقای آنها را به خطر می اندازد. بنابراین مهم است که با وجود حوادث آب و هوایی و بروز یخبندان، تمام تلاش خود را برای حفظ سلامت و شکوفایی نهال های بادام انجام دهید.

  علاوه بر اقدامات و توصیه هایی که برای حفاظت از درختان بادام در باغ در برابر یخبندان و سرمازدگی می توانید انجام دهید، مهم ترین راهکار برای عبور از این چالش و بحران بزرگ، خرید نهال بادام، مقاوم به سرما است. جالب است بدانید که نهال بادام خوشه ای و نهال بادام اصلاح شده و پیوندی، این ویژگی را دارند که بتوانند با سرمای بهاره مبارزه کرده و شکوفه های بادام در امان خواهند ماند. خرید نهال بادام مامایی و نهال بادام سوپرنوا، دو رقم برتر برای مناطق سردسیر هستند.

  اگر درختان بادام، شروع به جوانه زدن کردند و در اواخر بهار، انتظار یخ زدگی را دارید، این می تواند یک تهدید بزرگ باشد و خطر بیشتری دارد. اگر درختانتان بدون محافظت رها شوند، دمای انجماد می تواند شاخ و برگ های جدید را از بین ببرد و احتمالاً باعث آسیب طولانی مدت به درختان شما خواهد شد.

   اگر به سلامت باغ بادام و درختان و نهال های جوان بادام اهمیت می دهید، بسیار مهم است که تمام تلاش خود را برای محافظت از درختان به کار ببرید. در حالی که هیچ چیز نمی تواند تضمین کند که نهال ها دچار سرمازدگی نشوند، اما با خرید نهال بادام ویژه مناطق سردسیر و یخبندان، این مشکل به راحتی قابل برطرف شدن است.

  نکات مهم درباره خرید نهال بادام و حمل و نقل آنها

  اکنون که می دانید دو تهدید بزرگ برای نهال های بادام چه چیزهایی هستند، بهتر است هر کاری که می توانید انجام دهید تا درختان بادام در امان بمانند. یک روش مهم، خرید نهال بادام مقاوم به سرما است. راهکار دوم این است که نهال ها را در فصل پاییز تا محل باغ حمل کنید. نهال های بادام در فصل پاییز و زمستان، در خواب هستند و کمتر آسیب می بینند.

  با کاهش دما در ماه های زمستان، برگ های درختان به طور طبیعی شروع به قهوه ای شدن و ریزش می کنند. این یک روند طبیعی است؛ زیرا درختان در ماه های زمستان به خواب می روند. با این حال، مهم است که از ریشه های درختان خود در برابر سرمازدگی و یخبندان محافظت کنید؛ زیرا سیستم ریشه، زمانی که درختان خواب هستند به رشد و شکوفایی خود ادامه می دهد.

  پس از خرید نهال بادام، توصیه می کنیم در اسرع وقت آنها را بکارید. هنگامی که نهال ها در زمین قرار می گیرند، در صورت کاشت با فاصله زمانی کافی، قبل از رسیدن فصل سرما، باید محافظت کافی در برابر سرمازدگی برایشان ایجاد شود. برای محافظت بیشتر پس از کاشت نهال ها، می توانید مواد ارگانیک و کود برگ را در سمت پایه درختان بریزید. این پوشش به عنوان یک عایق طبیعی عمل می کند و همچنین رطوبت را حفظ می نماید.

  خرید نهال بادام مجوزدار از نهالستان پالیز

  نهالستان پالیز، یکی از معتبرترین نهالستان های کشور است و تمامی نهال های بادام، و حتی نهال های گردو و نهال میوه را در سلامت کامل به دست باغداران عزیز می رساند.

  می توانید بهترین ارقام نهال بادام مقاوم به سرما، نهال بادام خوشه ای و نهال بادام اصلاح شده را از این نهالستان بزرگ تهیه کنید. نهال ها سالم هستند و همه آنها دارای گواهی سلامت از جهاد کشاورزی می باشند. خرید نهال بادام شناسنامه دار و مجوزدار از این مجموعه به صورت عمده، از نظر قیمت، کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. همین حالا می توانید مشاوره خرید نهال و کاشت آن در باغ را از نهالستان پالیز دریافت کنید.

  برای خرید عمده نهال بادام شناسنامه دار و ثبت سفارش می توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس paliznahal.ir مراجعه نمایید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

  شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

  آدرس دفتر :آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

  آدرس گلخانه :آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا