رپورتاژ

هزینه کامپوزیت دندان

 • آیا وجود نقص در دندان‌ها مانع اعتماد به نفس شما می شود؟ کامپوزیت دندان راه حلی موثر برای تقویت لبخند و بالا بردن عزت نفس شماست.

  معمولا اولین سوالی که برای شما پیش می‌آید این است که آیا هزینه کامپوزیت دندان در حد بودجه شما است یا خیر. در این مقاله به طور کامل تمام عواملی که بر هزینه شما اثر می‌گذارد را بررسی خواهیم کرد.

  حدود هزینه کامپوزیت ونیر دندان  ۳ میلیون تومان برای هر واحد می‌باشد که بسته به برند مورد استفاده  و دیگر شرایط این هزینه می‌تواند متغیر باشد. در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر هزینه کامپوزیت دندان می‌پردازیم.

   هزینه کامپوزیت دندان در تهران چقدر است؟

  کامپوزیت IPS سوئیسی حدود ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان
  کامپوزیت سارمکو سوئیسی حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان
  کامپوزیت کاریزما آلمانحدود ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان
  کامپوزیت زنیت آلمانحدود ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
  کامپوزیت آمریکاییحدود ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان
  قبل و بعد کامپوزیت ونیر دندان
  قبل و بعد کامپوزیت ونیر دندان

  آیا کامپوزیت دندان برای شما مناسب است؟

  کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی است که شامل استفاده از مواد رزین همرنگ دندان می‌شود. در درجه اول از کامپوزیت برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • ترمیم دندان‌های لب‌پر شده
  • برطرف‌سازی ترک دندان
  • از بین بردن فاصله بین دندان‌ها
  • تغییر شکل یا اندازه دندان برای بهبود زیبایی

  به طور کلی، این یک گزینه درمانی مقرون به صرفه است که راه حلی غیرتهاجمی و نسبتاً سریع برای دستیابی به لبخندی زیبا ارائه می‌دهد. اما قیمت کامپوزیت دندان ممکن است تحت تاثیر یک سری عوامل، متفاوت باشد.

  درک این عوامل به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های مربوط به آن را ارزیابی کنید و تشخیص دهید که آیا برای شما درمان مقرون به صرفه‌ای است یا خیر. عوامل کلیدی که هزینه کامپوزیت دندان را تحت تاثیر قرار می‌دهد عبارتند از:

  تعداد دندان‌ها

  تعداد دندان‌هایی که به کامپوزیت نیاز دارند، اولین موردی است که قیمت را تعیین خواهد کرد. هرچه تعداد دندان‌هایی که نیاز به ترمیم داشته باشند، بیشتر باشد به طور طبیعی هزینه‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت.

  میزان کج و نامرتب بودن دندان ها

  موارد پیچیده، مانند مواردی که دندان‌ها به شدت آسیب دیده یا نامرتب هستند، ممکن است نیاز به اقدامات آماده‌سازی اضافی داشته باشند که منجر به افزایش هزینه‌ها می‌شود.

  کیفیت مواد

  کیفیت و نوع رزین کامپوزیت مورد استفاده، بر قیمت نهایی بسیار تاثیرگذار است. مواد با کیفیت بالاتر معمولاً با قیمت‌های بالاتری عرضه می‌شوند و البته نتایج بادوام‌تر و از نظر زیبایی‌شناختی مطلوب‌تر هستند.

  نیاز به درمان‌های جانبی

  اگر درمان‌های جانبی مانند سفید کردن دندان یا کانتور کردن لثه همراه با کامپوزیت را انتخاب کنید، هزینه کلی شما بیشتر خواهد شد و البته یک لبخند بسیار ایده‌آل برای شما به ارمغان خواهد آورد.

  مکان و مطب دندانپزشکی

  موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی و تجربه دندانپزشک و کارکنان نیز بر قیمت گذاری تأثیر می‌گذارد. طبیعتا برای انجام کارهای زیبایی باید وسواس و دقت بیشتری برای انتخاب پزشک به خرج داد. توجه داشته باشید که اولین رکن زیبایی سلامتی است. باید دندانپزشکی را انتخاب کنید که با توجه به رعایت تمام استانداردها و اصول کامپوزیت، دندان‌های شما را زیباتر کند؛ بنابراین تجربه و مهارت پزشک را دست‌کم نگیرید و به بهترین مرکز مراجعه کنید.

  بهترین برند کامپوزیت دندان در بازار

  کامپوزیت دندان از یک ماتریکس رزین و ذرات پرکننده ساخته شده است که  ظاهر و عملکردی همانند دندان‌های طبیعی دارد. بسته به اندازه و توزیع ذرات پرکننده، انواع مختلفی از کامپوزیت دندان وجود دارد. در اینجا به معرفی مختصری از انواع اصلی کامپوزیت دندان می‌پردازیم:

   کامپوزیت ماکروفیل

   این نوع کامپوزیت دارای ذرات پرکننده بزرگی است که اندازه آنها بین ۱۰ تا ۱۰۰ میکرون است. استحکام و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد، اما جلاپذیری و زیبایی کمتری دارد. این عمدتا برای ترمیم‌های خلفی که کمتر قابل مشاهده هستند استفاده می‌شود.

  کامپوزیت میکروفیل

   این نوع کامپوزیت دارای ذرات پرکننده کوچکی است که اندازه آنها از ۰.۰۲ تا ۰.۰۴ میکرون است. جلاپذیری و زیبایی بالایی دارد، اما استحکام و مقاومت در برابر سایش پایینی دارد. این عمدتا برای ترمیم‌های قدامی استفاده می‌شود.

  کامپوزیت های هیبرید، میکروهیبرید و نانوهیبرید

  این نوع کامپوزیت ها دارای مخلوطی از ذرات پرکننده بزرگ و کوچک هستند که با هدف ترکیب مزایای کامپوزیت های ماکروفیل و میکروفیل انجام می‌شود. آنها دارای استحکام متوسط تا بالا، مقاوم در برابر سایش، جلاپذیری و زیبایی هستند. کامپوزیت های هیبریدی دارای ذرات پرکننده ۰.۴ تا ۱ میکرون، کامپوزیت های میکروهیبرید دارای ذرات پرکننده ۰.۰۴ تا ۰.۴ میکرون و کامپوزیت های نانوهیبرید دارای ذرات پرکننده کمتر از ۰.۰۴ میکرون هستند. می توان از آنها برای ترمیم قدامی و خلفی استفاده کرد.

  نانو کامپوزیت

   این نوع کامپوزیت دارای ذرات پرکننده در اندازه نانومتر است که اندازه آنها از ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. دارای استحکام، مقاومت در برابر سایش، قابلیت پرداخت و زیبایی است. همچنین دارای انقباض پلیمریزاسیون کم و رادیوپاسیته بالایی است. می‌توان از آن برای ترمیم‌های قدامی و خلفی استفاده کرد.

  کامپوزیت ونیر بالک

  این نوع کامپوزیت به گونه‌ای طراحی شده است که به صورت تک لایه اجرا می‌شود. دارای استحکام، مقاوم در برابر سایش است و بسیار جلوه زیبایی دارد. همچنین دارای انقباض پلیمریزاسیون کم و رادیوپاسیته بالایی است. می‌توان از آن برای ونیرهای کامپوزیت مستقیم و غیر مستقیم در بخش قدامی استفاده کرد.

  برندهای مطرح کامپوزیت دندان در بازار

  در اینجا به معرفی اجمالی برخی از برندهای کامپوزیت دندان در بازار می‌پردازیم:

  BISCO

  BISCO یک تولید کننده محصولات دندانی است که طیف گسترده ای از کامپوزیت های دندان مانند Aelite™، Aeliteflo™، و Bisfil™ را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها دارای استحکام، صیقل پذیری و زیبایی بالایی هستند.

  COLTENE

   COLTENE یک ارائه دهنده مواد و تجهیزات دندانپزشکی است که کامپوزیت های دندانی مختلفی مانند را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ترمیم‌هایی با کیفیت بالا با قابلیت جابجایی آسان، پولیش عالی و طبیعی ارائه دهند.

  DMP DENTAL

   DMP DENTAL یک تولید کننده مواد دندانی است که کامپوزیت های دندانی پیشرفته‌ای مانند Spectra ST، Spectra ST Flow و Spectra ST Effects را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها مبتنی بر فناوری نانو هستند و عملکرد، دوام و زیبایی عالی را ارائه می‌دهند.

  DMG AMERICA

   DMG AMERICA یک تولید کننده مواد دندانی است که کامپوزیت های دندانی نوآورانه‌ای مانند Ecosite Bulk Fill، Ecosite Elements و LuxaCore Z-Dual را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها برای ارائه ترمیم‌های سریع ، استحکام بالا و زیبایی بهینه فرموله شده‌اند.

  KERR

   KERR طیف وسیعی از کامپوزیت های دندانی مانند Harmonize™، Herculite™ و Premise™ را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها برای ارائه ترمیم‌های سریع و آسان، قوی و بادوام طراحی شده‌اند.

  IVOCLAR VIVADENT

  IVOCLAR VIVADENT یک شرکت محصولات و خدمات دندانپزشکی است که انواع کامپوزیت‌های دندانی مانند Tetric EvoCeram®، IPS Empress Direct® و Adhese Universal® را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها برای ارائه ترمیم‌های با کیفیت بالا با تنش انقباض کم، رادیوپاسیته بالا و فلورسانس طبیعی طراحی شده‌اند.

  Tokuyama Dental America

   Tokuyama Dental America یک شرکت محصولات دندانپزشکی است که یک کامپوزیت دندانی منحصر به فرد، Omnichroma® را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت به گونه‌ای طراحی شده است که طبیعی باشد، حداقل سایش و مقاومت را در برابر لکه ارائه دهد.

  SDI

   SDI یک تولید کننده مواد دندانی است که انواع کامپوزیت های دندانی مانند Aura، Riva و Pola را ارائه می‌دهد. این کامپوزیت ها طوری طراحی شده‌اند که ترمیم‌هایی با کیفیت بالا با قرارگیری آسان، پولیش عالی و طبیعی ارائه دهند.

  کدام کامپوزیت دندان برای من مناسب است؟

  هیچ پاسخ قطعی برای اینکه کدام کامپوزیت دندان برای شما مناسب است وجود ندارد، زیرا کامپوزیت های مختلف خواص و کاربردهای متفاوتی دارند. همانطور که گفته شد کامپوزیت به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مانند رنگ و شفافیت دندان طبیعی شما، قیمت و در دسترس بودن کامپوزیت، چرا که برخی از کامپوزیت ها بسته به برند، نوع و کیفیت مواد ممکن است گران‌تر یا کمتر از سایرین در دسترس باشند.

  بهتر است در اولین فرصت با یک دندانپزشک متخصص و با مهارت مشورت کنید و نظر حرفه‌ای آن را جویا شوید. به یاد داشته باشید ک شما در هر شرایطی زیبا هستید اما با لبخندی بی‌نقص و جذاب، زیبایی شما چند برابر خواهد شد.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا