رپورتاژ

تفاوت ماگ، تراول ماگ و فلاسک کاربرد های هرکدام

 • تفاوت ماگ، تراول ماگ و فلاسک کاربرد های هرکدام

  وشحالی فروشی رز با چندین سال سابقه فروش اینترنتی محصولاتی از قبیل ماگ، ظروف فانتزی، فلاسک، و… فعالیت دارد .

  یکی از سوالات متداول این روزها بین افراد، تفاوت بین تراول ماگ و فلاسک است. تراول ماگ، یا به عبارتی تراول ماگ یکی از مدل‌های محبوب و جذاب در دنیای ماگ‌ها است. این نوع ماگ، در ظاهر شباهت زیادی به فلاسک دارد، اما در استفاد‌ه روزمره کاربردی‌تر و پرمصرف‌تر است. در این مطلب، قصد داریم تفاوت‌های اصلی بین تراول ماگ و فلاسک را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین بهترین تراول ماگ‌های موجود در بازار را به شما معرفی کنیم.

  کاربرد های فلاسک

  تا به حال به اهمیت و کاربرد بی‌نهایت فلاسک در خانه توجه کرد‌ه‌اید؟ فلاسک یک وسیله بسیار کاربردی و مهم است که در هر موقعیتی نیاز شما را برآورده می کند. معمولاً بیشترین استفاده از فلاسک را در سفرها داریم. بنابراین، برای خرید فلاسک باید به ویژگی هایی مانند حفظ طعم و دمای مواد مختلفی که در آن می‌ریزیم، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

  خرید فلاسک
  خرید فلاسک

  نگهداری و حمل مایعات

  فلاسک‌ها برای نگهداری مایعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلاً می‌توانید از فلاسک برای نگهداری آب، نوشیدنی‌های گرم و سرد، قهوه و سایر مایعات استفاده کنید. طراحی فلاسک‌ها معمولاً به گونه‌ای است که مایع در دماهای مختلف حفظ شود.

  ورزش و فعالیت‌های خارج از منزل

  فلاسک‌های ورزشی برای استفاده در ورزش‌ها و فعالیت‌های خارج از منزل طراحی شد‌ه‌اند. این فلاسک‌ها معمولاً دارای سیستم‌های خاصی برای چکه نکردن آب هستند و می‌توانند مایعات را به مدت طولانی گرم یا سرد نگه دارند.

  استفاده روزمره

  فلاسک‌ها می‌توانند به عنوان ظروف نگهداری مایعات در منزل، محل کار یا دانشگاه مورد استفاده قرار بگیرند. مثلاً می‌توانید از فلاسک برای نگهداری قهوه یا چای گرم در محل کار استفاده کنید. همچنین افرادی که در طول روز مقدار معینی آب می نوشند می توانند از فلاسک استفاده کنند.

  هدایای تبلیغاتی و تجاری

  فلاسک‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی یا تجاری بسیار محبوب هستند. برندهای مختلف از فلاسک‌ها با لوگو و نام شرکت خود ساخته و به مشتریان، کارمندان یا همکارانشان هدیه می‌دهند. این فلاسک‌ها علاوه بر تبلیغ برند، نقشی هم در نگهداری مایعات دارند.

  به طور کلی، فلاسک‌ها به عنوان ظروف نگهداری مایعات گرم و سرد در فضاها و شرایط مختلف استفاده می‌شوند و در بسیاری از موارد به دلیل قابلیت حمل آسان و حفظ دما، انتخاب می‌شوند.

  استفاده از ماگ های مسافرتی

  کاربرد های تراول ماگ

  تراول ماگ یا لیوان مسافرتی، نوعی لیوان است که با داشتن بدنه‌ای با عایق مناسب، از تغییر دمای نوشیدنی جلوگیری می‌کند. این ویژگی از مهم ترین نکات تراول ماگ محسوب می شود، زیرا با این قابلیت می‌توان دمای مایع درون لیوان (گرم یا سرد) را ساعت‌ها حفظ کرد.

  این لیوان‌ها معمولاً ظرفیت بیشتری نسبت به سایر انواع لیوان‌ها دارند. ویژگی فوق العاده تراول ماگ، توانایی حفظ دمای مایعات برای مدت زمان طولانی است و این ویژگی به دلیل استفاده از مواد اولیه خاص در ساختار آن می باشد.

  این نوع لیوان‌ها معمولا از موادی مانند پلاستیک، شیشه، استیل یا فلز تولید می‌شوند و دارای درب خاصی هستند که با باز و بسته شدن، از تغییر حرارت و دمای نوشیدنی جلوگیری می‌کند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود تراول ماگ انتخابی مناسب برای مصرف نوشیدنی‌ها در مسافرت‌ها باشد.

  کاربرد تراول ماگ در سفرهای کوهستانی

  وقتی به کوهستان می‌روید، می‌توانید تراول ماگ را با آب خنک یا نوشیدنی دلخواهتان پر کنید و در طول تفریحتان از نوشیدنی‌های خنک یا گرم لذت ببرید.

   در محل کار و روزهای پرمشغله

  زمانی که در محیط کار هستید و وقت کافی برای تهیه نوشیدنی ندارید، می‌توانید تراول ماگ را پر کرده و در طول روز از نوشیدنی خود لذت ببرید.

  هنگام مطالعه و انجام کارهای روزمره

  وقتی مشغول مطالعه یا انجام کارهای روزمره هستید و می‌خواهید از یک فنجان قهوه یا نوشیدنی گرم استفاده کنید، تراول ماگ می‌تواند نوشیدنی شما را گرم نگه دارد و از بیرون ریختن آن جلوگیری کند.

  در رانندگی طولانی

  وقتی در سفرهای طولانی رانندگی هستید، می‌توانید تراول ماگ را با نوشیدنی گرم یا سرد مورد علاقه‌تان پر کرده و در طول مسیر، از آن استفاده کنید. با استفاده از تراول ماگ این امکان را دارید تا در هر زمانی که خواستید نوشیدنی‌تان را داشته باشید.

  آشنایی با تفاوت های اصلی تراول ماگ و فلاسک

  تراول ماگ و فلاسک تفاوت های آشکاری دارند که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

  تفاوت محفظه های نوشیدن

  تراول ماگ ها و فلاسک ها از نظر محفظه نوشیدن تفاوت دارند. تراول ماگ ها عموما دارای محفظه هایی به نام آسان نوش یا نی هستند که می توان به راحتی و بدون نیاز به لیوان از آنها استفاده کرد. اما فلاسک ها نیازمند استفاده از لیوان هستند و شما باید از لیوان برای نوشیدنی خود استفاده کنید. این تفاوت به شما این امکان را می دهد که در سفرها و حرکت در وسایل نقلیه بدون نگرانی از ریختن نوشیدنی به راحتی از تراول ماگ استفاده کنید و نوشیدنی خود را در هر زمانی که می خواهید مصرف کنید، بدون آنکه بر روی لباس شما بریزد و کامتان را تلخ کند.

  ظرفیت و گنجایش

  تراول ماگ‌ها و فلاسک‌ها در حجم و ظرفیت هم متفاوت هستند. تراول ماگ‌ها در واقع کوچکتر از فلاسک‌ها هستند که نسبت به آن‌ها کاربردی‌تر، قابل حمل‌تر و سبک‌تر می باشند.

  یکی از مزایای بزرگ تراول ماگ‌ها به همین دلیل است. نگهداری فلاسک‌ها در حین سفر معمولا کار سخت و دشواری است. شما باید بسیار مواظب باشید که فلاسک خراب نشود، جای مناسبی برای قرارگیری آن ایجاد کنید تا مشکلاتی از این دست پیش نیاید. در حالی که تراول ماگ با توجه به ظرفیتی که دارد حتی در کیف کوله پشتی یا دستی قرار می گیرند و هیچ نگرانی اضافی برای افراد ایجاد نمی کنند.

  به هر حال باید توجه داشت که فلاسک برای سفرهای در طبیعت، سفرهای گروهی و به طور کلی برای نوشیدنی‌هایی با حجم بالا گزینه‌ی بسیار مناسبی است که جایگزین مناسبی ندارد.

  جنس بدنه فلاسک

  جنس و عایق به کارگیری شد‌ه

  بسیاری از فلاسک‌ها هنوز از شیشه تولید می‌شوند که این موضوع خودش مشکلاتی را به همراه دارد. ممکن است در سفر، حتی با ضربه کوچکی شیشه داخلی شکسته شود یا سیستم عایق در مدل‌های دوجداره خراب شود و دیگر قابل تعمیر نباشد.

  معمولا تراول ماگ‌ها از جنس استیل هستند و با روشی عایق بندی می‌شوند که به طور موثری هم ضربه‌پذیری را تضمین کنند و هم توانایی حفظ دمای نوشیدنی شما را برای مدت زمانی حدود ۳ تا ۸ ساعت داشته باشند.

  طراحی‌ های فانتزی و زیبا بر روی محصول

  طراحی فلاسک ‌ها به طور کلی معمولا محدود به چند مدل است و نمی‌ توانید مدل ‌های خاص، شیک یا متفاوت را در بازار پیدا کنید. در حالی که تراول ماگ در طراحی ها و مدل های بسیار متنوعی تولید می شوند. در کل، تنوع تراول ماگ‌ها بسیار بیشتر است. با این حال، مدل‌های جدیدی که از فلاسک‌ها به بازار عرضه می‌شود، طرح‌های خاص و جذاب‌تری نسبت به گذشته دارند که باعث جذب طرفداران بیشتری شد‌ه‌اند.

  سخن پایانی

  تراول ماگ و فلاسک شباهت هایی دارند که شاید برخی را دچار اشتباه کند، اما باید بدانیم که کاربرد این دو وسیله تفاوت دارد. به دلیل حمل و نقل آسان تراول ماگ، می‌توانید از آن به‌طور روزمره و در مکان‌های مختلف استفاده کنید. از جمله در مترو، تاکسی، اتوبوس، محل کار، خرید و حتی در حین ورزش و پیاده‌روی می‌توانید تراول ماگ را به‌راحتی همراهتان داشته باشید. اما فلاسک کمی متفاوت است. استفاده از این وسیله در روزمرگی ممکن است کمی مشکل‌تر باشد. معمولا فلاسک برای استفاده در پیک‌نیک‌ها، طبیعت‌گردی و جشن های دوستانه مناسب است. البته باید به یاد داشت در مواقعی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنید، هر دو گزینه تراول ماگ و فلاسک برای شما بسیار مناسب خواهند بود.

  تراول ماگ

  تراول ماگ یا لیوان مسافرتی نوعی لیوان است که با بدنه عایق شد‌ه از تغییر دمای نوشیدنی جلوگیری می کند. بدنه تراول ماگ از فولاد ۳۰۴ دو جداره ساخته شد‌ه و بین این جدار‌ه خلاء وجود دارد که امکان انتقال حرارت را از بین می برد و دما را حفظ می کند. خرید تراول ماگ را به شما پیشنهاد می کنیم. این لیوان ها هم برای نوشیدنی های سرد و هم برای نوشیدنی های گرم قابل استفاده هستند و هم در منزل و هم در محل کار و هم در مسافرت کاربرد فراوانی دارند. در ادامه به بررسی انواع تراول ماگ و قیمت آن ها خواهیم پرداخت.

  ماگ معمولاً برای خوردن نوشیدنی گرم مانند قهو‌‌ه، شکلات داغ یا چای استفاد‌‌ه می شود. این وسیله معمولا ظرفیت بیشتری نسبت به انواع دیگر لیوان ها دارند. این ویژگی تراول ماگ می تواند دمای مایعات را برای مدت طولانی ثابت نگه دارد به دلیل نوع مواد به کار رفته در ساخت این لیوان های منحصر به فرد است.

  خرید تراول ماگ
  خرید تراول ماگ

  ماگ چیست؟

  بسیاری از افراد در طول روز و در حین کار نوشیدنی های مختلفی مصرف می کنند. نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای، شکلات داغ به عنوان میان وعده یا در محل کار و مسافرت مصرف می شود. اینجاست که خرید ماگ پیشنهاد می شود. داشتن یک تراول ماگ خوب برای خوردن نوشیدنی ضروری است.
  این ماگ ظرفیت و حجم زیادی دارد و نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای، هات چاکلت و … را بدون تغییر دما نگهداری می کند. ماگ ها باید درب مناسب و ضد نشتی داشته باشد تا مایع داخل آن خارج نشود.

  خرید ماگ
  خرید ماگ

  خرید تراول ماگ

  انواع لیوان های مسافرتی  وجود دارند که کاربردهای زیادی دارند. افراد می توانند در شرایط و مکان های مختلف از آن ها استفاده کنند. فرد می تواند هنگام رفتن به کوه در تابستان و زمستان از آن برای حمل آب خنک یا نوشیدنی های گرم استفاده کند. یکی از این مدل ماگ ها، تراول ماگ استارباکس است. وقتی زمان کافی برای تهیه چای، قهوه و سایر نوشیدنی ها در سفر ندارید، می توانید از تراول ماگ استارباکس استفاده کنید. در محل کار و در روزهای پرمشغله ای که مشغول کار هستیم و یا زمانی که مشغول مطالعه و انجام تحقیقات و کارهای روزانه هستیم، می توانیم با نوشیدن یک فنجان چای یا شکلات داغ و قهوه خستگی را از بین ببریم.

  انواع تراول ماگ از نظر جنس

  ماگ ها انواع مختلفی دارند که در این قسمت به آنها اشاره می شود:

  ماگ چوبی

  این ماگ ها در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند. این ماگ ها در کشورهایی که درختانی با گونه های مرغوب وجود دارد تولید و مورد استفاده قرار می گیرند و امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستخوش تغییراتی شد‌ه اند. اما اکنون گزینه مناسبی برای مصرف انواع دمنوش های گیاهی نیز می باشد.

   سفالی

  ماگ های سفالی در گذشته با دست ساخته می شدند، اما امروزه با پیشرفت صنعت، با چرخ سفال ساخته می شوند. آنها از خاک رس ساخته شد‌ه اند و در رنگ های مختلف موجود هستند.

  سرامیکی

  ماگ های سرامیکی نیز نوع جدیدی از ماگ ها هستند که امروزه در طرح ها و نقش های مختلف تولید می شوند به طوری که توانسته اند ذائقه و نظر اکثر افراد را به خود جلب کنند.خرید تراول ماگ را به شما پیشنهاد می کنیم.

  تراول ماگ فلزی

  اولین و مبرم ترین نیاز انسان خوردن و آشامیدن است و هر جا که می رفت سعی می کرد وسایلی برای رفع این نیاز بسازد. قبل از انقلاب صنعتی، ماگ فلزی ساخته می شد، اما ساخت آنها بسیار دشوار بود، اما پس از انقلاب صنعتی، تغییری در ساخت اجسام فلزی ایجاد شد. ماگ های قدیمی سنگین بودند ام اتراول ماگ های جدید کاملا سبک و شیک هستند.

  قیمت تراول ماگ ها بسته به جنس و ویژگی های آن ها متفاوت است. تراول ماگ های سرامیکی به دلیل زیبایی و کیفیت بالاتر نسبت به بقیه ماگ ها نسبتا قیمت بالاتری دارند.

  نحوه استفاده از Travel Mag

  وقتی نوشیدنی داغ را داخل ماگ خود می ریزیم، بدنه ماگ به دلیل عایق بودن این لیوان از تبادل حرارت بین نوشیدنی ما و هوای بیرون لیوان جلوگیری می کند. علاوه بر این در لیوان های مسافرتی، جای نوشیدنی در خلاء قرار می گیرد و به همین دلیل امکان انتقال گرما وجود نخواهد داشت. بنابراین وقتی مولکول‌ های نوشیدنی گرم با هوای سرد برخورد می‌کنند، سرعت آن‌ها کاهش می‌یابد و در نتیجه دمای آن کمتر می‌شود و اگر در مجاورت هوای سرد بماند، این روند تا رسیدن نوشیدنی به دمای محیط ادامه می‌یابد. برای لذت بردن از یک نوشیدنی گرم یا سرد خرید تراول ماگ ر ا به شما توصیه می کنیم.

  نکات مهم در انتخاب تراول ماگ

   قابل شستشو بودن ماگ بسیار مهم است، لیوان های مسافرتی به دلیل استفاده مکرر باید به راحتی قابل شستشو باشند. به این ترتیب در صورت نیاز آن را با دست بشویید. و می توانید تمام قطعات آن را بشویید.
  توجه به سایز و جنس لیوان مسافرتی از دیگر نکاتی است که در تهیه و خرید باید به آن توجه کرد.
  تراول ماگ باید دارای درپوش مناسب و ضد نشتی باشد. درب لیوان مسافرتی باید دارای قفل محکمی باشد تا هنگام قرار دادن آن در کیف یا کنار وسایل دیگر نشتی نداشته باشد. بنابراین اگر می خواهید لیوان مسافرتی شما بیشتر از یک لیوان ساده باشد، می توانید از لیوان های مسافرتی با درب قفل دار استفاده کنید. لیوان های مسافرتی درب عایق خلاء ندارند به همین دلیل است که استفاده از یک لیوان مسافرتی با درب قابل قفل کردن بسیار مهم است تا فرآیند انتقال حرارت را تا حد ممکن کاهش دهد.

  لیوان مسافرتی اعم از شیشه، پلاستیک یا استیل باید دارای بدنه عایق مناسب در اطراف بدنه باشد. اگر می خواهید نوشیدنی شما در دمای اولیه خود باقی بماند، حتما باید یک تراول ماگ با عایق مناسب بخرید.

  تراول ماگ استارباکس

  مدتی است که لیوان های سرامیکی بسیار زیبایی به بازار عرضه شد‌ه است که به لیوان های سرامیکی «مگ» یا استارباکس معروف هستند. چنین ماگ سرامیکی سطح جدیدی از زیبایی و کارایی را در استفاد‌ه از لیوان ها ارائه می دهند. در قسمت بیرونی ماگ استارباکس، یک لایه سیلیکونی کشید‌‌ه شد‌ه است تا از سرد شدن مایعات داخل فنجان جلوگیری کند و همچنین از داغ شدن دست ها جلوگیری کند.

  می توانید مایعات بسیار داغ را در فنجان های اصلی استارباکس بریزید و به پیاد‌ه روی بروید. خرید تراول ماگ استارباکس را بهش ما پیشنهاد می کنیم.

   در این مطلب سعی کردیم در مورد انواع ماگ و ویژگی های آن ها به طور کامل با شما صحبت کنیم، علاوه بر این نکات، نکاتی را به شما ارائه دادیم که می توانید به آن ها توجه کنید تا خرید تراول ماگ خوبی را داشته باشید.

  فروشگاه اینترنتی رزارت با سابقه ی چندین سال فروش محصولاتی از قبیل قوری و دمنوش، ملزومات قهوه، اسموتی و قمقمه، فنجان و نعلبکی و… به صورت اینترنتی و حضوری در خدمت هخموطنان عزیز میباشد.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا