سلامت

شناسایی قندهای موجود در سلول های سرطانی تخمدان

 • شناسایی قندهای موجود در سلول های سرطانی تخمدان

  شناسایی قندهای موجود در سلول های سرطانی تخمدان یکی از پوهشگران، آبشار متاستاتیک سلول‌های سرطان تخمدان را بررسی کرد.

  این آبشار یکی از دلایل اصلی نرخ بالای مرگ‌ومیر است. طی این آبشار متاستاتیک، سلول‌های تومور دچار تغییراتی در وضعیت و رفتار خود می‌شوند، پدیده‌ای که به آن پلاستیسیته سلولی گفته می‌شود.

  سلول های سرطانی تخمدان
  سلول های سرطانی تخمدان

  ما قندهای منحصربه‌فردی را در سطح سلول به‌نام گلیکولیپیدها شناسایی کردیم که در گسترش سرطان تخمدان نقش دارند.

  همچنین از یک شیوه تصویربرداری جدید و پیشرفته موجود در مؤسسه گلیکومیک برای بررسی مسیرهای علامت‌دهی که این پلاستیسیته را ارتقاء می‌دهند.

  به امید ایجاد فرصت‌های بالقوه برای درمان سرطان تخمدان متاستاتیک استفاده کردیم و دریافتیم که این مولکول‌های قند ممکن است اهداف درمانی قوی در مبارزه با گسترش سرطان تخمدان باشند.

  این یافته‌ها نشان‌دهنده پیشرفتی مهم است زیرا به پیشبرد درک ما از پیشرفت سرطان تخمدان و شناسایی اهداف جدید برای کشف دارو کمک می‌کند.

  ما به‌تازگی مرکز بین‌المللی بنیاد تحقیقات سرطان استرالیا برای گلیکومیک‌های سرطان را در این مؤسسه تأسیس کرده‌ایم.

  این تحقیق پیشرفت‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توان برای پیشبرد دانش ما در زمینه پیشرفت سرطان انجام داد.

  سلول‌های سرطانی تخمدان

  شناسایی تغییرات کربوهیدرات در سلول‌های سرطانی تخمدان فرصت واقعی را برای شناسایی اهداف کشف داروی هنوز کشف نشده فراهم می‌کند.

  این مرکز بین‌المللی تازه تأسیس در جهان منحصربه‌فرد است و محققان و همکاران ما را قادر می‌سازد تا برخی از پیشرفته‌ترین تجزیه و تحلیل‌های سرطان را انجام دهند که می‌توان با سایر داده‌های به دست آمده از روش‌های دیگر، برای مثال، مطالعات ژنومیک ادغام کرد.

  ادغام داده‌های ما با سایر مطالعات تحقیقاتی بسیار مهم است زیرا در واقع تصویر کامل‌تری از آنچه در این سرطان‌ها روی می‌دهد ارائه می‌کند.

  این رویکرد کل‌نگر چشم‌اندازی دارد که راه‌های جدید بیشتری را برای کشف و توسعه تشخیص‌های شناسایی اولیه جدید و درمان‌های هدفمند باز کند.

  سرطان تخمدان کشنده‌ترین سرطان بدخیم زنان در سراسر جهان است که هر ساله حدود ۱۴۰۰ مورد جدید در استرالیا تشخیص داده می‌شود.

  گردآوری: تهران کیوسک

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا