رپورتاژ

مشاوره مالی کسب و کار چیست و چه مزایایی دارد؟

 • مشاوره مالی کسب و کار چیست و چه مزایایی دارد؟

  در تمامی کسب و کارها، قسمت امور مالی و دارایی مهمترین بخش بوده و توجه صاحبین کسب و کار را به خود جلب مینماید. مشاغل میتوانند مسائل و مشکلات کاری شان را با کمک و دریافت مشاوره مالی حل نمایند و موجبات رشد، توسعه و در نهایت موفقیت کار خود را فراهم آورند. اگر در خصوص پیشرفتهای مشاغل بزرگ تحقیق کنید، به این نتیجه خواهید رسید که همه آنها از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده کرده و با کمک آن به این میزان موفقیت دست پیدا کرده اند. اگر برای شما هم سوال است که مزایای استفاده از مشاوره مالی چیست، حتما تا انتهای مطلب را مطالعه فرمائید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید.
  همیشه و در همه زمینه ها به افراد پیشنهاد شده که در خصوص مسائل گوناگون، با دیگران مشورت کنند و از متخصصین مربوطه، مشاوره دریافت نمایند. در گذر زمان به افراد ثابت شده که کسانی که کارهای خود را با کسب مشاوره انجام داده اند، به نتایج قابل قبولی رسیده اند که این موضوع میزان اهمیت استفاده از مشاوره مالی و مشاوره کسب و کار را نشان میدهد. پس توصیه ما به شما این است که اگر صاحب شغلی هستید و یا قصد دارید کسب و کاری را راه اندازی کنید، از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده نمایید.

  منظور از مشاوره مالی چیست؟
  منظور از مشاوره مالی چیست؟

  منظور از مشاوره مالی چیست؟ 
  منظور از مشاوره مالی یک پروسه از قبل برنامه ریزی شده است که در آن به کلیه نیازهایی که کسب و کار شما دارد، توجه شده و بر اساس آنها مناسب ترین راهکار پیشنهاد میشود. مشاور مالی شخصی است که خدمات مشاوره مالی را ارائه میدهد و از وظایف اصلی او این است که در مورد مشاغل مختلف و نیاز آنها جستجو کرده و طبق نتایج به دست آمده، مناسب ترین راه را در اختیار صاحبین مشاغل قرار دهد.
  نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که در صورتیکه مشاغل، مشاوره مالی صحیح و اصولی دریافت کنند، احتمال اینکه دچار ضرر و زیان مالی شوند بسیار کم شده و به همان میزان احتمال رشد و توسعه شغلی شان افزایش می یابد. پس با توجه به موارد عنوان شده استفاده از خدمات مشاوره مالی را جدی گرفته و با راهنمایی های مشاوره مالی به موفقیت هر چه بیشتر خود کمک کنید.

  در چه مواقعی به مشاوره مالی نیاز پیدا میکنیم؟
  ارائه خدمات مشاوره مالی و سایر زمینه ها به دو شکل انجام میگیرد. در مورد اول خدمات مشاوره فقط برای یک نفر که قصد راه اندازی کسب‌ و کار به صورت انفرادی را دارد، ارائه میشود. و در مورد دوم ارائه مشاوره به مشاغل بزرگ نظیر موسسات، ارگان ها و … است. در مورد دوم و مشاوره مالی برای شرکت ها و … ، کار بسیار حساس تر و  پیچیده‌ تر است. زیرا تعداد اشخاص فعال در مجموعه بیشتر بوده و فعالیت آنها نیز گسترده تر میباشد.

  منظور از مشاوره مالی چیست؟
  منظور از مشاوره مالی چیست؟

  تمام آنچه که برای انجام مشاوره مالی باید بدانیم
  مقدار کلی دارایی، درآمد و بدهی ها، مواردیست که در پروسه مشاوره مالی بررسی میگردد و مشاور با تحقیق و تحلیل آنها، اطلاعات به دست آمده را در ارائه میدهد. برای اینکار معمولا سوالاتی مطرح میشود که باید به آنها بر حسب میزان و منبع درآمد، حیطه فعالیت و … پاسخ داده شود. همچنین میبایست اطلاعاتی در خصوص مقدار سرمایه و سایر موراد مربوطه کسب شود و پس از تجزیه و تحلیل، یک برنامه ریزی مناسب به کسب و کارها ارائه داده شود که با توجه به آن بتوانند راه درست را انتخاب نموده و در شغل خود تغییراتی اساسی به وجود آورند.

  با انواع مشاوره مالی بیشتر آشنا شوید:
  مشاوره مالی بر حسب حیطه فعالیت و شرایط و برنامه ریزی های مالی و شغلی به دو دسته مشاوره مستقل مالی و مشاورۀ تخصصی مالی (محدود) تقسیم میشود. هدف اصلی از این کار، تعیین یک مسیر برای انجام خدمات مشاوره‌ بوده که همواره مشاهده میشود مشاغلی که از خدمات مشاوره مالی یا مشاوره کسب و کار استفاده میکنند، عملکرد بهتری داشته و موفق تر هستند. در ادامه به شرح انواع مشاوره مالی میپردازیم:

  ۱) مشاوره مالی به صورت مستقل
  مشاوره مستقل مالی بخش وسیعی از مشاغل و کسب و کارها را پوشش میدهد و به شکل کاملا مستقل اطلاعات مربوط به مشاغل را مورد بررسی قرار داده و عوامل و رابطه میان محصولات، مشاغل و جامعۀ هدف را تشخیص و طبق آنها مناسب ترین مشاوره را ارائه میدهد.

  ۲) مشاورۀ مالی به صورت تخصصی مالی
  مشاوره تخصصی مالی برعکس مشاوره مستقل مالی، در یک زمینه مشخص و طبق تخصص و تجربه فعالیت کرده دارای محدودیت است. این نوع از مشاوره نیز دارای مزایای بسیاری است و باعث بهبود در اوضاع مشاغل میشود.

  یکی از وظایف اصلی مشاوره مالی نظارت کردن و بررسی شرایط اقتصادی کسب و کارهاست. همواره و در کلیه مراحل دریافت مشاوره مالی و یا مشاوره کسب و کار، تمامی شرایط متقاضی نظیر شرایط اقتصادی، نوع عملکرد و … ارزیابی میشود و بر اساس آن، برترین راه پیشنهاد داده میشود. بر همین اساس مشاوره مالی، هدف شغلی متقاضیان را بررسی نموده و بر حسب میزان درآمد، بهترین راه را معرفی میکند. پس بهتر است که مشاغل شرایط اقتصادی و فعالیت‌های مالی شان را در اختیار مشاوران قرار دهند، زیرا با دسترسی بهتر آنها به شرایط کیفیت مشاوره و روند بهبود کسب‌ و کار بیشتر میشود.

  استفاده از مشاوره مالی چه مزایایی دارد؟
  استفاده از مشاوره مالی چه مزایایی دارد؟

  استفاده از مشاوره مالی چه مزایایی دارد؟
  دریافت مشاوره مالی برای کسب و کارها مزایای فراوانی به همراه دارد و باعث حل مشکلات و همچنین پیشرفت شغلی در زمینه های مختلف میگردد. در ادامه به شرح برخی از مزایای مشاوره مالی میپردازیم:
  – راندمان کاری مشاغل کوچک و بزرگ بهبود می یابد.
  – کارهای اقتصادی در حیطه های فروش و بازاریابی محصولات هدفمند میگردد.
  – سرمایه بیشتری برای تهیه و تولید جذب میشود.
  – روش های موثری در جهت بیشتر شدن فروش و در نهایت افزایش درآمد به دست می آید.
  – نقطه ضعف هایی که در قسمت امور مالی میباشد، شناسایی شده و رفع میگردد.
  – خدمات مالی بر اساس فعالیت شغلی یکپارچه‌ و ساماندهی میشود.

  کلام پایانی
  حال که دریافتید منظور از مشاوره مالی چیست، این امکان را دارید که با توجه مزایای انواع مشاوره، مناسب ترین روش را برای کسب و کار خود انتخاب کرده و از طریق آن تغییراتی اصولی در زمینه فعالیت خود به وجود آورید.
  در این رابطه پیشنهاد می شود از خدمات تخصصی مشاوران ساکوراد استفاده نمایید. گروه بین‌ المللی کسب‌ و کار ساکوراد با مشاوران متخصصخود، در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله خدمات حسابداری ، مالی ، مالیاتی و … می تواند تاثیر بسیار خوبی در بهبود عملکرد کسب و کار شما داشته باشد. جهت استفاده آنلاین از خدمات مشاوره کسب و کار در کلیه امور شغلی خود می توانید به سایت ساکورادبه آدرس https://succourad.com مراجعه نمایید.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا