روانشناسیسبک زندگیسرگرمی

تیپ شخصیتی فرد مورد علاقه تان را به راحتی بشناسید!

تیپ شخصیتی فرد مورد علاقه تان را به راحتی بشناسید. با خواندن

این مطب میتوانید انواع تیپ شخصیتی را بشناسید از جمله فرد موردعلاقه تون رو!

شناخت انواع تیپ شخصیت
شناخت انواع تیپ شخصیت

تیپ شخصیتی فرد مورد علاقه تان را به راحتی بشناسید. با خواندن این مطب میتوانید انواع تیپ شخصیتی را بشناسید از جمله فرد موردعلاقه تون رو!

انواع تیپهای شخصیتی را با هم در متن زیر مرور میکنیم.

شما وقتی اطلاعات کاملی از انواع تیپ های شخصیتی داشته باشید بهتر می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

و با افراد مختلف ارتباط راحت تر برقرار کنید. ما در متن زیر انواع مدل های شخصیتی را برای شما بازگو کرده ایم. با ما (تهران کیوسک) همراه باشید.

شناخت انواع تیپهای شخصیتی

الان دیگر جمعیت جهان به مقدار زیادی رسیده و کسی که نتواند بصورت صحیح با دیگران ارتباط برقرار کند با مشکلاتی همچون افسردگی روبرو میشود.

بنابراین افراد باید نحوه تشخیص صحیح برقراری ارتباط با دیگران را یاد بگیرند و این کار نیاز به تمرین و خودسازی دارد.چرا برخی از افراد نمیتوانند ارتباط با طرف مقابل را درست انجام دهند؟

برای خیلی از افراد داشتن رابطه ای معنادار با دیگران مسئله ای مهم و حائز اهمیت است؛ اما سوال این جاست که چرا بعضی از این افراد توانایی برقراری و نگهداری یک رابطه درست را ندارند؟

اصولا افراد می خواهند به فرد دیگری دلبسته شوند تا از طریق این احساس تعلق زندگی غنی تری داشته باشند.

در زندگی روزانه افراد زیادی را می بینیم که از روابط شان شکایت های مختلفی دارند از قبیل: «هیچ مرد یا زن خوبی در دنیا نیست»،

«من نمی توانم رابطه احساسی خوبی داشته باشم»، «نمی توانم کسی را انتخاب کنم»، «نمی توانم تعهد داشته باشم»، «احساس تنهایی می کنم»،

«به همه آدم ها بی اعتمادم» و …. همه این موارد حول محور های تنهایی، مشکلات تعهدی، شکایت از فرد محبوب، مشاجرات فراوان و در نهایت ناامیدی در ارتباط با دیگری است.

 شناخت انواع تیپ های شخصیتی : تحلیل تیپ های شخصیتی

واقعیت این است که اگر شخصیت فردی از نوعی باشد که در روابط اش با دیگران دچار مشکل می شود، این فرد ممکن است در ارتباط با دیگران به رابطه ای پایدار برسد.

این تیپ شخصیت ها در تعامل با دوستان، همکاران و به طور کلی با کسانی که با آن ها تعامل دارند، دچار مشکلاتی می شوند و از آن شکایت دارند.

این نوع مشکلات به طور خاص در روابط عاطفی با جنس مخالف شکل آشکاری به خود می گیرد و به ظهور می رسد، نمونه آن هم همین گونه شکایت هایی است که به آن ها اشاره کردیم.

 ]در ادامه مطلب می خواهیم به چند نمونه از شخصیت هایی که مشکل عمیق در روابط دارند، اشاره کنیم تا از طریق شرح آن به درک بهتری از روابط مان و افرادی که با آن ها وارد رابطه می شویم، برسیم.

شخصیت جنبه قابل رویت منش فرد است به گونه ای که بر دیگران و محیط پیرامونش اثر می گذارد. در واقع شخصیت، ویژگی های با دوام و منحصر به فردی است که نسبتا ثابت است و وراثت، تربیت و تجارب محیطی در شکل گیری آن نقش دارد.

این صفات و ویژگی ها عناصر پایداری است که نه تنها چگـونگی ادراک، ارتباط و تفکر افراد را درباره خود، دیگران و محیط تحت تأثیر قرار می دهد،

بلکه کنترل تکانه ها، تنظیم عواطف و هیجانات، عملکردهای بین فردی، عملکرد شغلی و سایر عملکردهای اجتماعی آنـان راتحـت تـأثیر قـرار می دهد و در صورت درمان نشدن،

این صفات شخصیتی پایدار، فراگیر، انعطاف ناپذیر و غیرانطباقی می شود و به آسیب های کارکردی شدید و نـاراحتی هـای روانـی و ذهنـی قابـل ملاحظـه در آن هـا منجر خواهد شد.

انواع تیپهای شخصیتی: شخصیت های از خود متشکر

افرادی هستند که ویژگی های خود را بیش از اندازه واقعی آن بزرگ می پندارند که ممکن است به صورت رفتارهای بزرگ منشانه هم خود را نشان دهد و درباره ارزیابی دیگران از خود بسیار حساس هستند.

اگر کسی از آن ها انتقاد کند دچار احساس خشم، شرم و تحقیر می شوند. از طرفی وقتی مورد تشویق و تحسین قرار گیرند خوشحالی زایدالوصفی به آنان دست می دهد.

 در واقع نیازمند تعریف، تمجید و توجه دائمی هستند و مایل اند همه جا به عنوان فردی خاص مورد توجه قرار گیرند.

مایل اند افرادی که با آن ها معاشرت می کنند، افرادی برجسته باشند تا بتوانند این معاشران را به رخ دیگر افراد بکشند.

شناخت انواع تیپ های شخصیتی: شخصیت های بی ثبات

شاخص این نوع شخصیت ها، مشکلات پایدار در روابط بین فردی، خودانگاره و تنظیم هیجانات و تکانشی بودن آشکار است. این افراد ،

بین «نزدیک شدن به دیگران» از یک سو و «دوری از آنان و اتکا به خویشتن» از سوی دیگر دچار تردید هستند.

در تنهایی، به شدت محتاج حضور دیگران اند؛ وقتی به سمت دیگران می روند، به دلایل متعدد ناکام می شوند. این بی ثباتی شدید در روابط بین فردی و مشکلات حاصل از آن، سبب می شود

تا سکوت و بی اعتنایی را به عنوان بهترین راه برای تـــسکین درد ناشی از رابطه ها تلقی کنند.

تیپ شخصیتی:شخصیت های اغواگر

این افراد به شدت هیجانی، توجه طلب و نمایشی رفتار می کنند، ابراز احساساتشان به سرعت تغییر می کند و سطحی است. همواره از ظاهر خود برای جلب توجه دیگران استفاده می کنند،

روابط را خودمانی تر از آن چه که واقعا هست، می پندارند و به شدت نیاز دارند در کانون توجه باشند.

ناتوانی در کسب صمیمیت هیجانی در روابط عاشقانه، ناراحتی‌هایشان را بیشتر از آن چه که هست نشان می دهند و تحمل‌شان در برابر ناکامی بسیار پایین است

تیپ شخصیتی :روشنفکر یا INTJ
شناخت انواع تیپ شخصیت
شناخت انواع تیپ شخصیت

روشنفکر (INTJ) فردی است با ویژگی‌های شخصیتی درونگرا، شهودی، منطقی و قضاوت‌گر. داشتن شخصیت متفکر باعث می‌شود که این افراد روی جزئیات زندگی و استفاده از خلاقیت و عقلانیت در هر کاری تمرکز داشته باشند.

دنیای درونی آنها اغلب یک دنیای خصوصی و پیچیده است.

روشنفکر به عنوان یکی از نادرترین تیپ‌های شخصیتی و یکی از تواناترین تیپ‌ها شناخته می‌شود.

افراد دارای تیپ شخصیتی روشنفکر منطقی و سریع هستند و همیشه به دنبال افرادی در اطراف خود هستند تا بتوانند به خوبی موضوعات و اتفاقات را با هم تجزیه و تحلیل کنند.

منابع : الو دکتر، ایران تلنت،پرشین وی

گرداوری : تهران کیوسک

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا