رپورتاژ

۲۰ نکته برای پیدا کردن شوهر خوب

 • یکی از مواردی که ذهن بسیاری از خانم ها را درگیر خودش میکند این است که چگونه شوهر خوب پیدا کنند و آن مرد چه ویژگی هایی باید داشته باشد که برای یک زندگی مشترک مناسب باشد؟! اگر شما هم این دغدغه فکری را دارید اگر این مقاله را تا انتها بخوانید در ادامه متوجه خواهید شد که چگونه به این امر دست یابید و در صورت نیاز به کمک بیشتر میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید :

  https://avayemoshaveran.com/free-telephone-consultation/

  20 نکته برای پیدا کردن شوهر خوب
  ۲۰ نکته برای پیدا کردن شوهر خوب

  راه های پیدا کردن شوهر خوب

  ۱. تصمیم گیری بر اساس منطق

  میتوان گفت اولین قدم در پبدا کردن همسر خوب این است که تصمیم شما بر اساس احساسات نباشد بلکه جوانب مختلفی را در نظر بگیرید تا تصمیم نهایی بر اساس احساسات نباشد. امروزه اغلب به دور از منطق به سمت فرد مورد نظر خود میروند و اکثر آن ها تجربه خوبی را از این ازدواج نیز کسب نمیکنند.

  ۲. ارزیابی به جای امتحان کردن

  برای آنکه بدانید آیا مرد مورد نظر شما فردی مناسب برای ازدواج است یا خیر به جای آنکه به روش های مختلف او را امتحان کنید سعی کنید به رفتار های او دقت کنید این دقت نباید فقط محدود به نوع رفتار او با شما شود بلکه باید رفتار او با سایر افراد مثل خانواده، اقوام، دوستان و یا حتی مردم عادی را نیز در نظر بگیرید و به مرور زمان او را بشناسید به همین دلیل است که نباید در ازدواج با یک شخص عجله کرد چرا که شناخت یک فرد مدت زمانی طول میکشد.

  ۳. پیدا کردن نقاط مشترک

  مدت زمانی که در حال شناخت همسر احتمالی آینده خود هستید باید بدانید که در چه چیزهایی با هم توافق دارید؛ لزومی ندارد دقیقا شبیه یک دیگر باشید اما باید در مورد مسائل مهم زندگی توافق داشته باشید به عبارت دیگر باید در مواردی که بر مسیر زندگی مشترک شما تاثیر گذار خواهد بود نقاط مشترک داشته باشید هم چنین سعی کنید علایق خود را با او به اشتراک بگذارید.

  ۴. مشورت کردن

  از آنجایی که معمولا وقتی به مردی علاقه پیدا میکنید ممکن است بسیاری از عیب های او را نبینید از طریق نظر شخص دیگری که خودتان تشخیص میدهید چه کسی باشد میتواند طرز فکر شما در مورد آن مرد را تصحیح یا تغییر دهد. نظر اطرافیان صمیمی خود را درمورد رابطه ای که دارید بپرسید. کمک گرفتن از یک مشاور ازدواج هم میتواند در هر مرحله ای از رابطه یا ازدواج که باشید میتواند بسیار موثر باشد.

  ۵. پیدا کردن شوهر در دوستی های اجتماعی

  احتمال پیدا کردن شوهر مناسب در میان دوستان اجتماعی بسیار بیشتر است تا سایر پسرانی که سعی میکنند به شما نزدیک شوند چرا که در بین دوستان به دلیل شناخت خوبی که از او دارید باعث میشود که سایر جوانب نسبت به جذابیت ظاهری اهمیت بیشتری برای شما داشته باشد.

  ۶. به خودتان دروغ نگویید

  گاهی ممکن است برای آنکه به فردی که تصمیم گرفته اید با او ازدواج کنید برسید دروغ هایی به خودتان بگویید تا ویژگی های او را برای خود خوب جلوه دهید و برای نگه داشتن این رابطه خود را تحت فشار قرار دهید اما فراموش نکنید که نمیتوانید تمام عمر از ویژگی های نامناسب او چشم پوشی کنید.

  ۷. تحت نظر داشتن او در موقعیت های استرس زا

  هر زندگی مشترکی تنش ها و اضطراب های فراوانی دارد بنابراین باید بدانید که مرد مورد نظر شما در مواقع احساس و استرس زا چه واکنشی نشان میدهد. از آنجایی که زندگی فردی هر کسی نیز اضطراب هایی به همراه دارد بنابراین به اندازه کافی زمان دارید تا او را در شرایط استرس زا تحت نظر بگیرید.

  ۸. آشنا شدن با افراد مختلف

  قبل از آنکه تصمیم بگیرید به طور جدی وارد رابطه با یک نفر شوید آزادی عمل لازم را برای آشنایی با مردان مختلف دارید پس قبل از وارد شدن به یک رابطه جدی سعی کنید هر کدام از آن ها را به خوبی بشناسید تا بهترین تصمیم را بگیرید. فراموش نکنید که نحوه آشنایی شما به گونه ای باشد که هر کدام از آن ها فکر کنند که شما با او وارد رابطه شده اید.

  ۹. بودن در درست ترین مکان ها

  باید بدانید چه مکان هایی صحیح ترین جایی است که میتوانید بروید؛ منظور از این جمله این نیست که به مکان هایی بروید که مردان مجرد حضور دارند بلکه به جای آن به سمتی بروید که مرتبط با علایق شماست در این صورت احتمال فردی که با شما هم سلیقه باشد هم بیشتر است همچنین میتوان گفت مکانی که در آن یک مرد را ملاقات میکنید میتواند تا حدی نشان دهنده شخصیت او نیز باشد.به عنوان مثال به جای آن که مدام در مهمانی ها به دنبال فرد مناسب باشید به باشگاه های پیاده روی بپیوندید؛ البته اینطور برداشت نکنید که تفاوت نظر در چنین مواردی نشان دهنده این است که طرف مقابلتان مناسب شما نیست بلکه این روش احتمال آشنایی شما را با فرد مناسب بیشتر میکند.

  20 نکته برای پیدا کردن شوهر خوب
  ۲۰ نکته برای پیدا کردن شوهر خوب

  ۱۰. پرس و جو کردن از نزدیکان

  اینکه اطرافیان شما بدانند شما به ازدواج تمایل دارید نیز میتواند به شما کمک کند. از آن ها بپرسید که ایا مرد مناسبی برای شما میشناسند یا خیر. توصیه میکنیم این پرس و جو فقط از افرادی صورت گیرد که شخصیت شما را تا حد زیادی میشناسند. پس از معرفی کردن توسط آن ها شما خودتان نیز او را بیشتر بررسی کنید.

  ۱۱. حواس جمع بودن

  این احتمال وجود دارد که شما با افراد مختلفی برخورد دارید که میتوانند بسیار برای ازدواج مناسب باشند اما حواستان از این موضوع پرت است پس همیشه چه در محل کار و چه خارج از آن ذهن خود را آماده برخورد با مرد مناسب کنید. اینکه نسبت به یکی از ان ها دید عاشقانه داشته باشید میتواند روابط عادی شما را با او خراب کند پس او را به طور کامل شناخته و قدم هایتان را محتاطانه بردارید.

  ۱۲. داشتن معیار های معقول

  اینکه برای یک همسر خوب معیار هایی در ذهنتان تعیین کنید خوب است اما این معیار ها نباید غیر منطقی باشند به عبارت دیگر معیارهای شما نباید بر پایه ایده آل های تخیلی باشند. قطعا نباید توقع یک انسان کامل را از طرف مقابل داشت اما چیزهایی مانند صداقت و اخلاق خوب را که از معیار های مناسبی هستند میتوان توقع داشت.

  ۱۳. استفاده از دنیای مجازی

  اگر در دنیای واقعی موفق به پیدا کردن فرد مناسبی نشدید از فضای مجازی مانند پیامرسان ها استفاده کنید. هر چند ممکن است اینگونه کار ها به نظر روش مناسبی به نظر نیاید اما اگر عاقلانه از آن استفاده شود میتواند بسیار کاربردی و موثر باشد. از آنجایی که هدف شما ازدواج است باید قبل از ملاقات حضوری مطمئن شوید نیت او هم همین است همچنین قرار ملاقات خود را در مکان های عمومی بگذارید.

  ۱۴. تنها بودن در اجتماع

  سعی نکنید که فقط با دوستانتان بیرون بروید بلکه گاهی باید خودتان به تنهایی وارد اجتماع شوید چرا که احتمال نزدیک شدن یک مرد به شما در تنهایی بیشتر است اگر هم احتمالا با یک  مرد ازدواجی مواجه شدید در حالی که با دوستانتان بودید کمی از دوستانتان فاصله گرفته و به او فضای کافی برای نزدیک شدن به خودتان را بدهید.

  ۱۵. تمرکز بر روی مرد مناسب

  اگر مرد مناسبی را در نظر داشتید و نسبت به او اطمینان حاصل کردید باید در مورد اهداف و احساسات خود با او صادقانه صحبت کنید. اگر او قصد ازدواج ندارد توصیه میشود او را رها کنید نکته دیگر این است که وقتی به ازدواج با یک پسر جدی هستید باید رابطه خود را با سایر پسر ها قطع کنید.

  ۱۶. مسئولیت پذیر بودن مرد

  باید مردی را انتخاب کنید که نسبت به شما و زندگی مشترک مسئولیت پذیر باشد حتی اگر احتیاجی به حمایت او هم نداشته باشید باز هم لازم است که او این ویژگی مهم را داشته باشد. داشتن شغل مناسب و تلاش برای پیشرفت در زندگی مشترک یکی از مهمترین نشانه های مسئولیت پذیر بودن است.

  ۱۷. عجله نکردن در تصمیم گیری

  مطئمن شوید که مرد مورد نظر شما شرایط لازم را برای ازدواج را دارد. وقت بیشتری به خود برای فکر کردن در مورد او بدهید اگر نسبت به هرچیزی مطمئن نیستید دقت خود را بیشتر کنید و دلایل شک خود را برای خود واضح کنید.

  ۱۸. داشتن اعتماد به نفس

  اگر خودتان برای خودتان ارزش قائل نشوید دیگران نیز نسبت به شما همین طور خواهند بود و کسی به سمت شما نمی آید. بر روی اعتماد به نفس خود کار کنید و به جای احساس بدی که به نقاط ضعف خود دارید برای روی نقاط قوت خود تمرکز کنید.

  ۱۹. زندگی کردن به سبک خود

  هر کسی ایرادهایی دارد و میتوان گفت هیچ انسان کاملی وجود ندارد پس به جای اینکه به دنبال رضایت دیگران درمورد نحوه انتخاب همسر و یا به طور کلی درمورد نحوه زندگی کردن خود باشید سعی کنید راه درست زندگی را به درستی بشناسید و زندگی تان را در همان جهت بهبود ببخشید فارغ از آنکه دیگران در مورد شما چه فکری میکنند.

  ۲۰. امیدوار بودن

  هیچگاه از پیدا کردن شوهر خوب نا امید نشوید اگر به درستی این جستجو را انجام دهید و برای آن تلاش کنید هر طور که شده این اتفاق خواهد افتاد و خداوند راهی را به شما نشان خواهد داد.

  جمع بندی

  همیشه دل بستن آسان و دل کندن بسیار سخت است پس قبل از دلباختن باید از همه نظر دقت زیادی به خرج دهید همانطور که گفتیم نباید دست از تلاش کردن بردارید امروزه هر سوالی داشته باشید میتوانید از طریق گوگل جواب خود را به دست آورید اما اگر شما احساس میکنید که مشکلتان بسیاربزرگ است و یا هنوز به جواب مناسبی نرسیدید حتما از مشاوره استفاده کنید.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا