رپورتاژ

۷ نکته برای تولید محتوای متنی باکیفیت

 • ۷ نکته برای تولید محتوای متنی باکیفیت

  امروزه محتوا جهان را اداره می‌کند. از صنعت سرگرمی و فروش گرفته تا اخبار و بازاریابی، در همه این موارد تولید محتوای متنی از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه یا خوش‌بختانه با توجه به این‌که همه برای تولید محتوا متنی باکیفیت تلاش می‌کنند، رسیدن به صفحه اول گوگل دشوار است. البته خبر خوب این است که رسیدن به صفحه اول گوگل غیرممکن نیست.

  در عصر محتوای بی‌پایان، اهمیت ثبات و کیفیت را نمی‌توان دست کم گرفت. پیروی از برنامه‌ای دقیق و در عین حال به دست آوردن اطلاعات جذاب برای موفقیت در تولیدمحتوای متنی مخاطب‌پسند و سئوشده ضروری است.

  با این حال، بین زمان‌بندی‌های شلوغ و فرآیندهای ناکارآمد، هر کسب‌وکاری زمان، بودجه و انرژی فراوان برای تولیدمحتوا و سئو را در اختیار ندارد. با استفاده از استراتژی مناسب و ابزارهای کارآمد، در زمان، بودجه و هزینه صرفه‌جویی کنید. با این کار در زمانی کوتاه به نتایج فوق‌العاده‌ای برسید.

  برای آشنایی با نکته مفید در زمینه برنامه‌‌ریزی تولید محتوای متنی و سئو این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

  از چک لیست تولید محتوا استفاده کنید

  از آنجایی که شما در حال تلاش برای ایجاد فرآیند تولید محتوایی موثر هستید، بدون برنامه‌ریزی کارآمد کاری از دستتان بر نمی‌آید. شما باید کل تیم را درگیر فرایند تولید محتوا کنید، آن‌ها را در مورد استراتژی‌های جدید مطلع کنید و هر مرحله از مسیر را پیگیری کنید. اینجاست که چک لیست معجزه می‌کند.

  چک لیست محتوا
  چک لیست محتوا

  وقتی می گوییم که هر قدم را در طول مسیر پیگیری کنید، منظور ما هر قدم جزئی و کلی است. چند مرحله مهمی که در لیست تولید محتوا خود باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر است:

  • طبقه‌بندی محتوا
  • انتخاب موضوع مناسب برای تولید محتوا با توجه به مخاطبان
  • منابع تولید محتوا
  • کلمات کلیدی
  • ویرایش نهایی متن
  • دعوت به اقدام برای خرید محصول یا خدمت در متن
  • رعایت اصول سئو
  • تبلیغ محتواهای سایت
  • برنامه‌ریزی برای انتشار منظم محتوا

  بدیهی است که باید این چک لیست را با توجه به صنعت و مخاطبان کسب و کار خود شخصی‌سازی کنید. مراحل دیگری را که مناسب است، اضافه کنید و مواردی را که برای نیازهای خاص شما ضروری نیستند، کم کنید. با این حال، اگر می‌خواهید که محتوایی با کیفیت بنویسید، این چک لیست برای شروع گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

  مهم‌ترین مزیتی که با تهیه چک ‌لیست تولید محتوا به دست خواهید آورد، صرفه‌جویی در زمان است. اعضای تیم محتوای شما برای نگارش هر مقاله جدید نیاز نیست که از صفر شروع کنند. آن‌ها لیستی را در اختیار دارند که مهم‌ترین مراحل را به ایشان نشان می‌دهد. این امر باعث افزایش سرعت و بازده تولید محتوا می‌شود.

  تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای تولید محتوای متنی سئومحور

  واقعیت این است که تحقیق در مورد کلمات کلیدی چیزی است که محتوای خوب را از محتوای عالی متمایز می‌کند. پیدا کردن کلمات کلیدی صنعت خود به شما برای شناسایی مخاطب، نیازهای او و برنامه‌ریزی برای تولید محتوا کمک می‌کند.

  وقتی صحبت از تحقیق کلمات کلیدی به میان می‌آید، شاید کمی ترسناک و دشوار به نظر برسد. بهترین استراتژی برای پیداکردن کلمات کلیدی مناسب، آزمایش کلمات کلیدی مختلف مرتبط و تغییر آن‌ها با توجه به نتایج به دست آمده است.

  هنوز هم درصد بالایی از افراد برای خرید محصول یا پیدا کردن اطلاعات به گوگل مراجعه می‌کنند. اگر کلمات کلیدی مناسب صنعت خود را پیدا کنید، گامی بزرگ برای رسیدن به مشتریان بالقوه خود برداشته‌اید. با تولید محتوای متنی مخاطب‌‌پسند و سئومحور، به سه سایت اول صفحه اول گوگل برسید تا تعداد مشتریان شما چندبرابر شود.

  ابتدا ساختار کلی مقاله خود را در تولید محتوا تهیه کنید

  فکر کردن درباره ساختار کلی قبل از نوشتن مقاله راهی عالی برای اطمینان از ایجاد محتوای باکیفیت است. ایجاد طرح کلی برای یک مقاله سخت نیست. تهیه پیش‌نویس در طولانی مدت به نگارش مقالات جامع‌تر و باکیفیت منجر می‌شود.

  فقط مطمئن شوید که نکات اصلی مقاله خود را مشخص و در مورد نوشتن واقعاً آماده هستید. پاسخ این سوالات شروع خوبی برای پیش‌نویس مقاله در تولید محتوا است:

  • از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنید؟
  • از چه زاویه‌ای در مقاله استفاده می‌کنید؟
  • چه نوع تحقیقی انجام داده‌اید؟
  • مقاله حدودا چند کلمه خواهد داشت؟
  • مقاله چه نوع لحنی خواهد داشت؟
  • مخاطبان مقاله چه افرادی خواهند بود؟

  به صورت منظم و مداوم به تولید محتوای متنی سئوشده بپردازید

  اگر تولید محتوای شما از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، شانسی هم برای رسیدن به صفحه اول گوگل نخواهد داشت. با تولید محتوای با کیفیت هم توجه مخاطبان و هم گوگل را جلب می‌کنید. مقاله شما باید برای مخاطب مفید و کاربردی باشد. اگر مقاله شما صرفا بازی با کلمات باشد، مخاطب از خواندن ادامه مطالب شما پشیمان می‌شود.

  نوشتن تولید محتوای باکیفیت هدفی است که از ابتدای مقاله به آن پرداخته‌ایم. به صورت کلی طرح کلی، تحقیقات و چک لیست خود را تهیه و سپس به نگارش مقاله‌ای با کیفیت بپردازید. در تولید محتوای متنی با کیفیت باید پیام خود را به مخاطبان برسانید، از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و خوانندگان را تا پایان متن درگیر سازید.

  نوشتن محتوایی باکیفیت زیاد سخت نیست. البته از اهمیت انتشار منظم محتواها هم غافل نشوید. با تولید محتوای منظم هم به مرور زمان مخاطبانی وفادار جمع خواهید کرد و هم در نتایج جست و جو به رتبه خوبی می‌رسید.

  اصول سئو را در تولید محتوای متنی رعایت کنید

  با رعایت نکردن اصول سئو در محتواهای سایت خود، شانس خود را برای رسیدن به رتبه بالا از دست می‌دهید. سئو به معنای بهینه‌‌سازی مطالب برای موتورهای جست و جو است. با رعایت اصول سئو به موتورهای جست و جویی مانند گوگل نشان می‌دهید که متن شما شایستگی نمایش به مخاطبان را دارد.

  رعایت اصول سئو در محتوا
  رعایت اصول سئو در محتوا

  سئو را می‌توان به سه دسته سئوی داخلی، سئوی خارجی و سئوی فنی تقسیم کرد. سئوی داخلی و فنی به مواردی که شما برای بهینه‌سازی مطالب در سایت خود انجام می‌دهید، گفته می‌شود. سئوی خارجی بیشتر شامل لینک‌هایی که سایت‌های دیگر به سایت شما می‌دهند، است.

  سئو اصولی مانند لینک‌سازی داخلی و خارجی، استفاده از هدینگ‌ها، رعایت طول جملات، عدم استفاده از محتوای کپی، سرعت فراخوانی سایت، نمایش صحیح سایت در موبایل و … را در بر می‌گیرد. مطمئن شوید که اصول سئو را در وبلاگ خود رعایت کرده‌اید.

  برای محتواهای خود تبلیغ انجام دهید

  بهترین تبلیغ برای هر محتوایی کیفیت آن و رعایت اصول سئو است. اگر شما به تولید محتوایی سئوشده و مخاطب‌پسند به صورت منظم بپردازید، بعد از مدتی نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد. اما از تبلیغات خارجی هم غافل نشوید، مخصوصا اگر تازه تولید محتوا برای وب‌سایت خود را شروع کرده‌اید.

  راه‌های زیادی برای تبلیغ محتوا وجود دارد. از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. حسابی رسمی برای برند خود در انواع شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، توییتر و … بسازید. سپس بخشی از محتواهای خود را در این شبکه‌ها قرار دهید. فراموش نکنید که مهم‌ترین اصل در بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی، تعامل با مخاطب است.

  بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای بازاریابی محتوایی است که کارایی آن ثابت شده است. مطالب مفید، جالب و اطلاعیه جدیدترین محصولات خود را به خوانندگان خود ایمیل کنید. درصد زیادی از بازاریابان معتقدند که بازاریابی ایمیلی بهترین بازگشت سرمایه را فراهم می‌کند. البته ارسال ایمیل بیش از حد، باعث دوری مخاطبان از شما می‌شود. پس تعادل را رعایت کنید.

  تولید محتوای متنی سایت خود را برون‌سپاری کنید

  تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر سایت شما امروز در صفحه اول گوگل قرار دارد، تضمینی برای بودن آن در صفحه اول در ماه آینده هم نیست. کلیه رقبای شما دائما در زمینه تولید محتوا برای کسب و کارشان فعال هستند و فرصتی برای تعلل وجود ندارد.

  برون‌سپاری تولید محتوای متنی
  برون‌سپاری تولید محتوای متنی

  تولید محتوا کاری نیست که با یک بار انجام شدن تمام شود. شما باید در فواصل زمانی منظم و بسته به نوع صنعتتان، برای کسب و کار خود تولید محتوا کنید. تولید محتوای شما باید اصولی و بر پایه سئو باشد.

   اگر زمان، تخصص یا نیروی کافی برای تولید محتوا ندارید، به راحتی تولید محتوای متنی کسب و کار خود را برون‌سپاری کنید. شما می‌توانید که تولید محتوای متنی خود را به یک سایت سفارش تولید محتوا معتبر بسپارید. یکی از سایت‌های سفارش تولید محتوای معتبر، ترجمیک است.

  سفارش تولید محتوا در سایت ترجمیک

  ترجمیک جامع‌‌ترین و معتبرترین پلتفرم خدمات زبانی در زمینه‌هایی مانند ترجمه، ویرایش و تولید محتوا است. ترجمیک با بیش از ۱۸ هزار مترجم، ویراستار و نویسنده محتوا همکاری می‌کند. به همین علت برای هر زمینه مختلف، امکان تولید محتوای تخصصی و سئوشده در ترجمیک وجود دارد.

  سایت سفارش تولید محتوا ترجمیک به خوبی از اهمیت تولیدمحتوای سئوشده و منحصر به فرد آگاه است. در ترجمیک تمامی محتواها به صورت منحصر به فرد نوشته می‌شوند و کپی از مطالب سایت‌های دیگر نیستند. تمامی سفارش‌های تولید محتوا توسط ترجمیک بررسی می‌شوند تا کپی نباشند. هم‌چنین این سفارش‌ها از لحاظ رعایت اصول سئو نیز بررسی می‌شوند.

  فرایند ثبت سفارش تولید محتوا در ترجمیک نیز بسیار ساده است و تنها با چند کلیک انجام می‌شود. کافی است که سفارش خود را ثبت و توضیحات لازم را نیز بر روی آن بنویسید. از این به بعد سفارش شما به نویسنده‌ای مجرب در زمینه سفارش شما ارجاع خواهد شد تا آن را انجام دهد.

  تولید محتوا در ترجمیک، بسته به نیازهای شما در سطح های مختلفی انجام می شود. این سطح‌ها شامل نقره‌ای، طلایی و طلایی بازخوانی است. هر کدام از این سطح‌ها دارای ویژگی‌ها و هزینه‌های متفاوتی هستند.

  اگر درباره سفارش تولید محتوا در ترجمیک سوالی داشتید یا نیاز به راهنمایی دارید، تنها کافی است که با سایت سفارش تولید محتوا ترجمیک تماس بگیرید. مشاور تولید محتوا شما را به صورت کامل راهنمایی و به سوالات شما درباره تولید محتوا پاسخ خواهد داد.

  پس اگر به تولید محتوای متنی سئوشده، باکیفیت و مخاطب‌پسند نیاز دارید، سفارش تولید محتوا خود را به ترجمیک بسپارید. با ترجمیک دغدغه‌ای برای تولید محتوای متنی کسب و کار خود نخواهید داشت.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا