اخبار روزاخبار فرهنگی

خالکوبی های یک پسر جوان در کنکور سراسری مورد توجه قرار گرفت

به تازگی تصویری از خالکوبی های یک پسر جوان در کنکور سراسری مورد توجه عکاسان قرار گرفت که در ادامه تصویرش را مشاهده می کنید.

خالکوبی یک داوطلب کنکور
خالکوبی های یک پسر جوان

نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ با رقابت ۵۳۳ هزار و ۳۲۲ داوطلب در گروه‌های علوم ریاضی و علوم انسانی صبح روز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۴۱۲ شهر و بخش کشور آغاز شد.

تصویری از یک داوطلب پسر با خالکوبی‌هایش در این آزمون سوژه عکاسان شد.

کنکور سراسری
کنکور سراسری

آزمون سراسری چیست؟

آزمون سراسری پذیرش دانشگاه‌های کشور که با نام کنکور نیز شناخته می‌ شود.

آزمونی است که همه ساله در ایران و بیرون از آن برای پذیرش دانشگاه‌های کشور برگزار شده و نمره گرفته شده در آن در کنار سوابق تحصیلی و سهمیه‌هایی که به گفته اکثر داوطلبان ناعادلانه و تحمیلی هستند.

که مبنای ورود به دانشگاه‌های ایران است.

کنکور سراسری بر حسب مقطع مورد نظر توسط نهادهای گوناگون برگزار می‌ گردد.

این آزمون در مقطع کارشناسی تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران و نیز کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی ایران توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌ گردد.

این آزمون هر سال در دو نوبت برگزار می‌گردد، نوبت اول در نیمه اول اردیبهشت و نوبت دوم در نیمه اول تیر ماه برای پنج گروه آزمایشی «علوم ریاضی و فنی»، «علوم تجربی»، «علوم انسانی» (شامل داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون با منابع رشته‌‌ علوم انسانی یا منابع رشته‌ علوم و معارف اسلامی)، «زبان‌های خارجی» و «هنر» به‌طور جداگانه برگزار می‌ شود.

تا پیش‌از سال ۱۳۹۲ کنکور دانشگاه‌های آزاد توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و به صورت جداگانه از کنکور سراسری برگزار می‌شد.

و پس از آن با کنکور سراسری ادغام شد.

گردآوری: تهران کیوسک

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا