رپورتاژ

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

 • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی، اتفاق ناخوشایندی است که فرآیند شست و شوی لباس ها را به کلی مختل می کند. خاموشی ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی حین شستشوی لباس ها، دلایل مختلفی دارد و شناسایی علت اصلی وقوع این اتفاق برای تعمیر اصولی آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی
  علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

  ما در ادامه قصد داریم رایج ترین علل خاموشی ماشین لباسشویی ال جی در حین کار را مورد بررسی قرار دهیم تا اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، بتوانید به راحتی علت آن را پیدا و رفع کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که عیب یابی لباسشویی ال جی در بسیاری از موارد به راحتی امکان پذیر نیست، بنابراین اگر موفق به پیدا کردن علت خاموشی لباسشویی خود نشدید، بهترین راهکار برای عیب یابی صحیح و اصولی مراجعه به نمایندگی لباسشویی ال جی در مشهد می باشد. نمایندگی های معتبر ماشین لباسشویی ال جی با بهره مندی از تکنسین متخصص، متبحر و با تجربه، خدمات مربوط به تعمیر هر گونه خرابی در لباسشویی های تولیدی برند ال جی را به بهترین نحو به مراجعه کنندگان ارائه می کنند.

  علل خاموشی ناگهانی لباسشویی ال جی LG

  خاموش شدن ماشین لباسشویی ال جی در حین کار می تواند به دلیل یک مشکل ابتدایی و ساده نظیر خرابی زبانه و یا قفل درب دستگاه اتفاق افتد و یا در اثر وقوع مشکل بسیار جدی نظیر خرابی برد ماشین لباسشویی! به هر حال در صورت وقوع چنین اتفاقی باید علت آن را هر چه سریع تر پیدا و رفع کنید.

  بیشتر بخوانید» خاموشی ناگهانی ماشین لباسشویی، مشکل مختص لباسشویی های تولیدی برند ال جی نیست، بلکه تمامی ماشین لباسشویی ها از جمله دوو نیز ممکن که به این مشکل دچار شوند. در صورتی که ماشین لباسشویی دوو شما در حین شستشو به طور ناگهانی متوقف شد، پیشنهاد می کنیم برای عیب یابی و رفع مشکل به نمایندگی های معتبر تعمیر ماشین لباسشویی از جمله مشهد تکنیک، نمایندگی لباسشویی دوو در مشهد، مراجعه کنید. 

  به طور کلی رایج ترین علل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی عبارتند از:

  • خرابی تایمر از علل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

  خرابی تایمر از علل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی
  خرابی تایمر از علل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

  تایمر ماشین لباسشویی موظف به کنترل ترتیب اجرای برنامه های شستشو می باشد؛ بنابراین بدیهی است که با خرابی آن، برنامه های لباسشویی از کنترل خارج شده و در نتیجه ممکن است که دستگاه در حین فرایند شست و شو، خاموش شود.

  برای اطمینان از صحت عملکرد تایمر ماشین لباسشویی، شما فقط به یک مولتی متر، نیاز خواهید داشت. در صورت خرابی تایمر ماشین لباسشویی، امکان تعمیر آن وجود ندارد بنابراین باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

  • خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی ال جی؛ عامل خاموشی ناگهانی آن

  شیر برقی موظف به هدایت آب ورودی به سمت دیگ دستگاه می باشد. در واقع زمانی ماشین لباسشویی، فرآیند شست و شو را آغاز خواهد کرد که مقدار آب مورد نیاز به داخل دستگاه برسد. اما زمانی که شیر برقی دچار خرابی شود، ممکن است که در حین فرآیند شست و شو، آب به اندازه کافی وارد ماشین لباسشویی نشده و در نتیجه دستگاه به طور ناگهانی، متوقف شود.

  بیشتر بخوانید» خرابی شیر برقی همچنین از جمله مشکلات رایجی است که در مدل های مختلف ماشین لباسشویی های سامسونگ رخ می دهد. در صورت خرابی شیر برقی لباسشویی سامسونگ، می توانید روی کمک مشهد تکنیک، نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد حساب کنید تا علت بروز این مشکل به درستی تشخیص داده و رفع شود.

  • خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی LG

  به عنوان یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی LG می توان به خرابی میکروسوئیچ اشاره کرد.

  میکروسوئیچ ماشین لباسشویی موظف به بررسی کامل بسته شدن درب دستگاه است. اما زمانی که این قطعه، خراب شود قادر به انجام وظیفه خود نبوده و ممکن است به اشتباه، تصور کند که درب دستگاه باز است که در نتیجه منجر به خاموش شدن ماشین لباسشویی می شود.

  • خرابی قفل ماشین لباسشویی از علل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی

  خرابی قفل ماشین لباسشویی از علل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی
  خرابی قفل ماشین لباسشویی از علل خاموش شدن ناگهانی لباسشویی ال جی

  در صورت خرابی قفل و یا زبانه ماشین لباسشویی، این قطعه به درستی عمل نکرده و در نتیجه احتمال اینکه در حین کار، باز شود بسیار زیاد خواهد بود. در صورتی که درب ماشین لباسشویی در  حین شستشوی لباس ها باز شود، دستگاه به طور ناگهانی متوقف می شود.

  قفل و یا زبانه ماشین لباسشویی در برخی از موارد، قابل تعمیر بوده و اما گاهی اوقات باید آن را تعویض کرد.

  • بروز مشکل در برد دستگاه از دلایل متوقف شدن ناگهانی ماشین لباسشویی LG

  برد ماشین لباسشویی، مهم ترین قطعه از این دستگاه ها است که دستورات کاربران را به قطعات مختلف لباسشویی، انتقال داده و دستور راه اندازی به آن ها می دهد. اما در صورت خرابی برد ماشین لباسشویی، هیچ دستوری بین برد و قطعه مورد نظر برای انجام وظیفه آن، رد و بدل نشده و در نتیجه منجر به بروز مشکلاتی از قبیل خاموش شدن لباسشویی در حین کار می شود.

  در صورت خرابی برد ماشین لباسشویی ال جی، حتما به نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی مراجعه کنید؛ چرا که این قطعه، بسیار پیچیده بوده و تعمیر آن نیاز به تخصص و تجربه نسبتا بالایی دارد.

  نتیجه گیری بررسی علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی!

  ما در این مقاله سعی کردیم تمامی علل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی را به طور جامع مورد بررسی قرار دهیم تا هر زمان که با این مشکل مواجه شدید، بتوانید به راحتی علت آن را پیدا کرده و اقدامات لازم جهت رفع آن را انجام دهید.

  در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از عیب یابی و نحوه رفع مشکل خاموشی ناگهانی لباسشویی LG را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا