رپورتاژ

مقایسه دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم و الکس دایود ۲۰۲۳

 • مقایسه دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم و الکس دایود ۲۰۲۳

  مقایسه دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم ۲۰۲۳

  توجه به لیزر موهای زائد بدن، سبب شده تا امروزه انتخاب دستگاه‌ لیزر، با توجه به فاکتورهای مربوط به عملکرد این ابزار صورت بگیرد. لیزرهای تیتانیوم و پلاتینیوم، انواع آشنایی هستند که بسیاری از افراد امروزه از آن‌ها برای لیزر و حذف موهای زائد بدن بهره می‌گیرند. با توجه به تفاوت‌هایی که بین این انواع لیزرها وجود دارد، در ادامه این بحث، هدف ما ارائه توضیحات بیشتر در خصوص ویژگی‌های لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم خواهد بود تا با تفاوت‌های این دو لیزر محبوب، آشنایی پیدا کنید.

  تفاوت‌های عملکردی دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم
  تفاوت‌های عملکردی دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

  طاهر تاج مادر

  تفاوت‌های عملکردی دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

  قبل از اینکه به مقایسه این دو نوع دستگاه لیزر بپردازیم، بهتر است با شباهت‌ها و نقاط مشترک این انواع دستگاه‌ها آشنا شوید. در حقیقت هر دو نوع این دستگاه، از سه طول موج مختلف پشتیبانی می‌کنند. در واقع پرتاب همزمان انواع طول موج الکس، دایود و ان دیاگ، در هر دو دستگاه لیزر مورد بحث، مطرح می‌شود.

  این انواع طول موج، با توجه به تفاوت‌هایی که بین رنگ‌ موهای مختلف‌، رنگ پوست‌ها و ضخامت موها وجود دارد، می‌توانند لایه‌های مختلف پوست را تحت تاثیر قرار دهند. به این صورت فرایند حذف فولیکول‌های مو به بهترین شکل ممکن صورت خواهد گرفت. حال زمان آن رسیده تا به تفاوت‌های موجود بین دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم بپردازیم:

  1. سیستم خنک کننده

  یکی از قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در ساختار دستگاه لیزر به منظور کاهش درد و جلوگیری از آسیب به بافت پوست مطرح می‌شود، مربوط به سیستم خنک کننده است. این سیستم در مورد دستگاه لیزر تیتانیوم، با قدرت بیشتر، عمل می‌کند. به همین دلیل دستگاه لیزر تیتانیوم را در مقایسه با پلاتینیوم برتر می‌شمارند. البته این به معنای عدم به کارگیری این سیستم در دستگاه لیزر پلاتینیوم نیست! بلکه سیستم خنک کننده در دستگاه لیزر پلاتینیوم هم وجود دارد؛ اما قدرت آن حداکثر، یک دوم قدرت سیستم خنک کننده در دستگاه لیزر تیتانیوم است.

  1. ساختار نرم افزاری

  از دیگر مولفه‌هایی که سبب ایجاد تفاوت بین دستگاه‌های مورد مقایسه می‌شود، ساختار نرم افزاری و اپراتوری است. این مولفه در دستگاه لیزر تیتانیوم، سبب وجود ۳ مدل لیزر با تنظیم تمام پارامترها می‌شود. به همین دلیل ساختار نرم افزاری و اپراتوری، از دیگر مولفه‌هایی است که سبب برتری دستگاه لیزر تیتانیوم در مقایسه با پلاتینیوم می‌شود.

  1. توان خروجی

  توان خروجی بالا در دستگاه لیزر تیتانیوم، نمونه دیگری از عوامل تفکیک انواع دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم است. میزان این توان در دستگاه لیزر تیتانیوم، ۱۲۰۰ وات می‌باشد؛ این در حالی است که حداکثر توان خروجی در دستگاه لیزر پلاتینیوم، ۸۰۰ وات خواهد بود.

  در حالت کلی، مولفه‌های دیگری هم برای تعریف تفاوت بین دستگاه‌های لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم وجود دارند. به طوری که در تمامی مقایسه‌ها، می‌توان به برتری دستگاه لیزر تیتانیوم نسبت به پلاتینیوم پی برد.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا