رپورتاژ

راهکارهای مهم برای حل مشکلات ملکی + ۸ وظایف وکیل ملکی

 • راهکارهای مهم برای حل مشکلات ملکی + ۸ وظایف وکیل ملکی

  دعاوی ملکی مرتبط با املاک می باشد و جز دعاوی کیفری و حقوقی به حساب می آید. در دعاوی ملکی امکان دارد که یک فرد با سو قصد ملک فرد دیگر را تصرف کند و یا ممکن است در بعضی از معاملات ملکی، قوانین مربوط به ثبت املاک به درستی رعایت نشود. این پرونده ها بسیار حساس هستند، به همین علت بهتر است از یک وکیل ملکی خبره در این زمینه کمک بگیرید. زیرا وکلای ملکی در این حوزه از تخصص بالایی برخوردار هستند و با قوانین آشنایت کاملی دارند. بهترین وکیل ملکی در همدان وکیلی است که با تجربه و متخصص باشد. وکلای ملکی با تجربه و متخصص به راحتی می توانند راهکار های مهم برای حل مشکلات ملکی ارائه دهند. برای دانستن این راهکار ها در ادامه مطلب همراه ما باشید.

  راهکارهای مهم برای حل مشکلات ملکی + 8 وظایف وکیل ملکی
  راهکارهای مهم برای حل مشکلات ملکی + ۸ وظایف وکیل ملکی

  بهترین وکیل ملکی کیست؟

  بهترین وکیل ملکی کسی است که در حوزه اختلافات ملکی تخصص و تجربه زیادی داشته باشد تا مراجعین با خیال راحت پرونده خود را به وکیل بسپارند که  وکیل مشکلات ملکی و حقوقی را پیگیری کنند. یکی از ویژگی های بهترین وکیل ملکی این است که آموزش های بسیاری در حوزه ثبت املاک و دعاوی ملکی دیده باشد. همچنین باید با قوانین ثبتی و املاک آشنایت داشته باشد تا به راحتی بتواند مراحل حقوقی دعوای ملکی را پیش ببرد.

  ویژگی های بهترین وکیل ملکی

  وکیل ملکی باید دارای ویژگی هایی باشد تا افراد با خیال راحت بتوانند پرونده را به او بسپارند. وکیل ملکی باید به خوبی به مشکلات پرونده رسیدگی کند تا موکل نتیجه مطلوبی از پرونده خود بگیرد. دانستن ویژگی های وکیل ملکی کمک بسیاری در انتخاب بهترین وکیل به شما می کند. این ویژگی ها شامل:

  • تخصص: پرونده های ملکی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین علت وکیل برای رسیدگی به این پرونده ها باید از تخصص بسیار بالایی برخوردار باشد. برای حل مشکلات پرونده های ملکی تمرکز زیادی لازم است و وکیل باید بداند که در چه مواقعی باید از چه بند و تبصره هایی استفاده کند. همچنین وکیل ملکی باید با قوانین دادگاه ها آشنا باشد.
  • قابل اعتماد بودن: یکی از ویژگی های مهم یک وکیل خوب، قابل اعتماد بودن او می باشد. در پرونده های ملکی، موکل تمام مدارک و اسناد را برای بهبود روند پرونده به وکیل می سپارد. به همین علت موکل باید وکیلی را انتخاب کند تا بتواند به او اعتماد کند و از مسئولیت پذیری او اطمینان حاصل کند. همچنین وکیل ملکی باید صداقت هم داشته باشد تا واقعیت را از موکلش پنهان نکند.
  • داشتن تجربه: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل ملکی، داشتن تجربه می باشد. برخورداری از تجربیه بالا تاثیر بسیاری در رسیدگی به دعاوی ملکی دارد. دعاوی ملکی یک از پرهزینه ترین نوع دعاوی می باشد. به همین علت هرچقدر که وکیل تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد، می تواند بهتر از موکلش دفاع کند.
  ویژگی های بهترین وکیل ملکی
  ویژگی های بهترین وکیل ملکی

  وکیل ملکی چه وظایفی دارد؟

  وکیل ملکی وظایف بسیاری دارد که باید آن را به خوبی انجام بدهد تا بتواند نتیجه ی مطلوبی از پرونده دریافت کند. این وظایف شامل مورد زیر می باشد:

  1. به امور حقوقی مرتبط با ملک و املاک رسیدگی کند.
  2. مراجعین را در مورد قوانین مرتبط با خرید و فروش ملک راهنمایی کند.
  3. برای اثبات مالکیت ملک تحقیقات لازم را انجام دهد.
  4. برای درک قیمت های بازار و خرید و فروش به موکلین مشاوره حقوقی بدهد.
  5. اسناد قانونی املاک را تنظیم کند.
  6. امورات قانونی مرتبط با خرید و فروش و اجاره ملک و … را به خوبی پیگیری کند.
  7. امور مالی مانند: دریافت مبلغ ها، گزارش مالی و تایید شماره شناسایی مالی و پرداخت ها را مدیریت کند.
  8. عقد قرارداد و برگزاری جلسات عمومی املاک.

  برای مشکلات ملکی از چه راهکار هایی استفاده می شود؟

  • در ابتدا خریدار باید از این که فروشنده مالک واقعی ملک است یا خیر اطمینان حاصل کند. یکی از روش های تشخیص اصل بودن سند مالکیت، مراجعه به اداره ثبت اسناد می باشد و می توانید از وضعیت ملک استعلام بگیرید.
  • خریدار می تواند برای انجام مراحل انتقال سند رسمی از فروشنده وکالت بلاعزل بگیرد. اگر فروشنده سند رسمی را انتقال ندهد، خریدار می تواند به نام خود سند بگیرد.
  • یکی از روش های دیگر این است که مشاور املاکی که مبایعه را تنظیم می کند، باید برای این که فروشنده ملک را به فرد دیگری نفروشد، اصل سند ملک را تا زمان تنظیم سند رسمی نگهداری کند.
  • برای این که در مواقع ضروری مدرکی برای ارائه داشته باشید، می توانید دو نفر را برای شهادت انتخاب کنید تا به عنوان شاهد زیر مبایعه نامه را امضا کنند.
  • خریدار ملک می تواند در مبایعه نامه ضرر و زیان هایی برای فروشنده تعیین کند تا اگر فروشنده در مدت زمان مشخص شده برای تنظیم سند رسمی در دفترخانه حاضر نشود، خریدار ملک بتواند ضرر و زیان های خود را از فروشنده مطالبه کند.
  • خریدار باید در عوض مبلغی به فروشنده پرداخته است، رسید بگیرد. اگر نحوه پرداخت از قبل مشخص شده باشد، باید حتما آن را مبایعه نامه بنویسید. همچنین باید در آن ذکر کنید که اگر موارد گفته شده رعایت نشود، ضمانت اجرای آن به چه صورت خواهد بود؟ برای مثال می توانید بنویسید که اگر اقساط پرداخت نشود، معامله به صورت یک طرفه فسخ خواهد شد.
  • خریدار باید در زمان تنظیم مبایعه نامه و خرید ملک، از رهن و توقیف بودن ملک مورد نظر اطمینان حاصل کند. برای انجام این کار می توانید به مراجع اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید
  • در زمان تنظیم مبایعه نامه می توانید با یک مشاور حقوقی املاک و وکیل دادگستری مشورت کنید تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.
  • اگر فروشنده با داشتن وکالتنامه رسمی از طرف مالک به فروش ملک اقدام کند، باید به دفترخانه هایی که وکالتنامه را تنظیم کرده اند، مراجعه کند و از اصل بودن و معزول نشدن فروشنده اطمینان پیدا کند.
  برای مشکلات ملکی از چه راهکار هایی استفاده می شود؟
  برای مشکلات ملکی از چه راهکار هایی استفاده می شود؟

  قرارداد ملکی معتبر شامل چه بخش هایی می باشد؟

  قرا داد های ملکی در انجام معاملات ملکی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه این مطلب قرارداد های ملکی را برایتان شرح داده ایم:

  هویت فروشنده و خریدار برای انجام قرارداد ضروری می باشد. در هر قراردادی باید مشخصات کامل فروشنده و خریدار مشخص شود. این مشخصات شامل: شماره شناسنامه، کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، پیمانکاران و مستاجران و … می باشد که باید به طور دقیق و کامل در قرارداد ذکر شود.

  در تمام قرارداد ها باید همه ی مواردی که بین فروشنده و خریدار معامله می شود به طور دقیق و کامل ذکر شود. به طور مثال: آدرس دقیق، شماره مربوط به سند و تمامی مشخصات آن ملک به صورت دقیق ذکر شود. اگر موارد ذکر شده به طور دقیق بیان نشود، نمی توان به قرارداد ها استناد کرد.

  همچنین قیمت معامله ملک یکی از مهم ترین مواردی است که باید به طور دقیق در تنظیم قرارداد بیان شود. اگر مدت زمانی که در قرارداد تعیین شده است به پایان برسد و فروشنده و خریدار به کار هایی که در قرارداد ذکر شده عمل نکنند، در آن زمان باید طبق شرایط دیگری که در قرارداد بیان شده است، عمل کنند.

  در همه قرارداد ها باید مدت زمان معامله به صورت دقیق مشخص شود. اگر مدت زمان مشخص شده در قرارداد تمام شود و خریدار و فروشنده به شروط تعیین شده در قرارداد عمل نکنند، فروشنده و خریدار باید طبق شروط دیگر عمل کنند.

  کلام پایانی

  با سپاس از شما همراهان عزیز که ما تا انتهای این مطلب همراهی کردید. ما در این مطلب سعی

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا