اخبار روزسرگرمی

جریان ترسناک کشتی روح در دل اقیانوس چیست + عکس

 • جریان ترسناک کشتی روح در دل اقیانوس چیست + عکس

  جریان ترسناک کشتی روح در دل اقیانوس چیست + عکس  استان‌ کشتی‌های ارواح برای قرن‌ها مردم را می‌ترساندند. روزنامه سان چهار داستان از اسرارآمیزترین کشتی‌های ارواح را گردآوری کرده است.

  به نقل از روزنامه سان، ماجرای کشتی‌هایی که به دریا می‌زنند و ناپدید می‌شوند، برای قرن‌ها یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و در عین حال ترسناکترین داستان‌هایی بود که مردم برای هم تعریف می‌کردند. چهار داستان از عجیب‌ترین ماجراهای کشتی ارواح را در ادامه می‌خوانید.

  اس‌اس بایچیمو

  در سال ۱۷۶۲ یک کشتی دو دکله به نام اکتاویوس، از چین به سمت لندن حرکت کرد‌ اما ناپدید شد، تا اینکه ۱۳ سال بعد شناور در سواحل گرینلند دیده نشد. این کشتی توسط خدمه یک کشتی صید نهنگ پیدا شد. وقتی خدمه کشتی صید نهنگ وارد این کشتی مرموز شدند، تمام خدمه را یخ‌زده یافتند. کاپیتان کشتی اکتاویوس در حالی که عکس همسر و پسرش کنارش بود، پشت میزش یخ‌زده بود.

  طبق فهرستی که کاپیتان کشتی نوشته بود، آخرین محلی که اکتاویوس به آن وارد شده بود، ۲۵۰ مایلی شمال بارو در آلاسکا، چند ماه پس از ترک سواحل چین بود. پس از اینکه خدمه کشتی صید نهنگ دفترچه کاپیتان را برداشتند، کشتی را ترک کردند و طبق گزارشات، کشتی دیگر هرگز دیده نشد.

  مومیایی در کشتی

  چند سال پیش، جسد مردی به نام مانفرد فریتز بایورات در قایق تفریحی او در سواحل فیلیپین پیدا شد. ظاهرا ماهیگیری به نام کریستوفر ریواس قایق تفریحی او را با دکل شکسته پیدا کرد، در حالی که بیشتر کابین زیر آب فرو رفته بود. بایورات در حالی پیدا شد که نزدیک دستگاه تماس رادیویی نشسته و بدنش مومیایی شده بود.

  به گزارش همشهری آنلاین، پروفسور فرانک رولی، مدیر موسسه پزشکیِ تکاملی دانشگاه زوریخ می‌گوید: «روش‌های مختلفی وجود دارد که طی آن‌ها مومیایی‌سازی طبیعی می‌تواند اتفاق بیفتد. اساسا در بیشتر موارد، کم‌آبی بافت است که باعث جمع و کوچک شدن سلول‌ها می‌شود.» اما مشخص نبود چه چیزی منجر به مرگ بایورات شده است.

  کشتی ارواح ایرلندی

  در سال ۲۰۱۳، مت رادرفورد و همکارش در پروژه تحقیقات اقیانوس، یک قایق بادبانی متروکه را «جایی در اقیانوس اطلس» پیدا کردند. اندکی بعد، آن دو برای کاوش سوار کشتی خالی شدند. در کابین قایق تفریحی، آن‌ها مقداری وسایل شخصی و لباس پیدا کردند. در یکی از ویدئوهایی که ضبط کردند، روی تصویری از دورن کابین، شنیده می‌شود که یکی از محققان می‌گوید: «به هر حال این واقعا عجیب و دیوانه‌کننده است. من اینجا هستم، ۱۲۰۰ کیلومتری برمودا، ۲۵۰۰ کیلومتری ایالات متحده، روی یک قایق سوان ۴۸ زیبا در وسط اقیانوس ایستاده‌ام.»

  آنها اسم این قایق را «کشتی ارواح ایرلندی» گذاشتند.

  کشتی روح
  کشتی روح

  گردآوری:تهران کیوسک 

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا