رپورتاژ

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان ۲۰۲۴

یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، برخورداری از حداقل معدل مورد تأیید دانشگاه‌های این کشور است. شرط معدل برای تحصیل در انگلستان در سال ۲۰۲۴ مانند سال‌های قبل، به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد. خوشبختانه متقاضیان با معدل‌ پایین نیز می‌توانند وارد دانشگاه‌های این کشور شوند؛ البته دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان مستلزم معدل‌ بسیار بالا و نمرات عالی در مقاطع پیشین است. در ادامه راجع‌به تحصیل در انگلیس توضیحات بیشتری ارائه کرده‌ایم.

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان 2024
شرط معدل برای تحصیل در انگلستان ۲۰۲۴

معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

شرط معدل یکی از عوامل اساسی در فرآیند پذیرش دانشجو و دانش‌آموز در دانشگاه‌ها و مدارس کشور انگلستان است. برای تحصیل در این کشور بسته‌به مقطع و رشته تحصیلی، معدل‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. علاوه‌بر مقطع و رشته تحصیلی، دانشگاه‌ها باتوجه‌به جایگاه و رتبه‌بندی که در لیست دانشگاه‌ها دارند، معدل متفاوتی را تعیین و معمولا دانشگاه‌های برتر فقط متقاضیان با معدل بالاتر را پذیرش می‌کنند.

حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

کمترین معدل برای ورود به دانشگاه‌های کشور انگلستان ۱۲ امتیاز است. البته افراد با معدل‌هایی پایین‌تر از این امتیاز نیز می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان قابل قبول باشند. حداقل معدل موردتأیید برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معمولا ۱۴ امتیاز است و متقاضیان برای تحصیل دکتری در این کشور باید از حداقل معدل ۱۶ امتیاز برخوردار باشند.

اگرچه با تعیین معدل حداقلی، شرایط تحصیل در انگلیس آسان است؛ اما دانش‌آموزان و دانشجویان به تمکن مالی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی نیاز دارند. از این‌رو، بسیاری از متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان تلاش می‌کنند. داشتن فرصت تحصیل در این کشور علاوه‌بر شرط معدل و تمکن مالی، به شرایط دیگری هم نیاز دارد.

حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان
حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای ورود به مقاطع تحصیلی این کشور، باید شرایط کلی به شرح زیر را فراهم کنند.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

تمامی رده‌های سنی اجازه ورود به انگلستان برای تحصیل را دارند. همچنین انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان برای مقاطع متوسطه، لیسانس، فوق‌ لیسانس و دکتری در نظر گرفته شده است. به‌‌طورکلی، درخصوص شرایط سنی تحصیل در این کشور، باید چند فاکتور زیر را در نظر گرفت.

  • شروع مدرسه از سن ۴ یا ۵ سالگی به مدت ۶ سال

  • تحصیلات متوسطه تا سن ۱۶ سالگی

  • تحصیلات کارشناسی در اکثر موارد، حداقل ۱۸ سال تمام

شرایط سنی بسته‌به نوع مدرسه و سیاست‌های پذیرش آن، ممکن است مقداری متفاوت باشد و برای تحصیل در کالج‌ها و مقاطع دانشگاهی، براساس نوع دوره، شرایط سنی متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. کارشناسان مشاوره مهاجرت تحصیلی، جزئیات مربوط به مدارس و دانشگاه‌های موردنظر را برای متقاضیان توضیح می‌دهند.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس
شرایط سنی تحصیل در انگلیس

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

برای تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم باید یک‌سری شرایط کلی مهیا شود. برای مثال، این‌که متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. حداقل نمره دروس مقطع دوازدهم برای رشته‌های تحصیلی مختلف، متفاوت است. تحصیل در رشته‌های علوم و مدیریت به حداقل نمره ۱۴ در دروس مقطع دوازدهم نیاز دارد و حداقل نمره مورد قبول برای رشته‌های انسانی نمره ۱۳ است.

گذراندن دوره فاندیشن یا دیپلم برای متقاضیانی که نمرات آن‌ها در مقطع دوازدهم کمتر از ۱۲ بوده، از دیگر شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم است و متقاضیان بورسیه تحصیلی در انگلستان با مدرک دیپلم نیز باید ریزنمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه ترجمه آن‌ها را به دانشگاه مورد نظرشان ارائه کنند و این نمرات باید در حد عالی باشند. البته بعضی از دانشگاه‌ها نیز نتیجه آزمون آیلتس را از دانشجویان درخواست می‌کنند.

انگیز‌نامه یا اظهارنامه

علاوه‌بر موارد کلی، به‌دلیل این‌که پذیرش دانشجو در انگلستان به‌صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد، متقاضیان باید در کنار مدارک کلی، دلایل شخصی برای تحصیل و ورود به دانشگاه این کشور را در فرم‌هایی به نام اظهارنامه یا انگیزه‌نامه به دانشگاه ارائه دهند. این فرم‌ها در متقاعد کردن دانشگاه و اعطای بورسیه تحصیلی نقش مهمی دارند؛ بنابراین، اگر متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور هستید، حتما برای تهیه آن‌ها از مشاوره مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید. درکل، شرایط دریافت بورسیه‌های تحصیلی انگلستان براساس نوع آن متفاوت است.

انواع بورسیه‌ تحصیلی در انگلستان

مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کشور انگلستان، بورسیه‌های مختلفی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور در نظر گرفته‌اند که مشهورترین آن‌ها عبارتند از:

  • بورسیه تحصیلی چونینگ: معروف‌ترین بورسیه انگلستان که سالانه بیش از ۱۵۰۰ کمک‌هزینه مالی برای دوره یک ساله فوق‌لیسانس در اکثر دانشگاه‌ها و برای افراد واجد شرایط و برجسته از سراسر جهان در نظر می‌گیرد.

  • بورسیه Euraxess UK: برای کمک به محققان درخصوص گسترش زمینه فعالیت

  • بورسیه مشترک المنافع (Commonwealth Scholarships): شامل کمک‌هزینه‌های فوق‌لیسانس، PHD و تحصیل از راه دور

  • بورسیه The Royal Society Grants: بورسیه‌ با هدف ارتقای کیفیت علمی، حمایت از مشارکت در سطح بین‌المللی و اثبات اهمیت علم و دانش به همگان

مشاوره مهاجرت تحصیلی با سیم آخر

پروسه مهاجرت تحصیلی با هر روش ازجمله اپلای بورسیه تحصیلی در انگلستان، معمولا باچالش‌هایی همراه است. داشتن حداقل معدل فقط یکی از شروط مهاجرت تحصیلی به این کشور محسوب می‌شود و مهیا کردن سایر شرایط به راهنمایی و مشاوره نیاز دارد. با دریافت مشاوره کارشناسان مجرب موسسه سیم آخر، این پروسه به بهترین شیوه و در کمترین زمان به نتیجه خواهد رسید. سیم آخر یکی از موسسات مشاوره تحصیل در خارج است که بیش از دو دهه سابقه دارد؛ این موسسه تاکنون پروژه‌های بسیاری از مهاجرت تحصیلی به انگلستان و بسیاری از کشورها را با موفقیت به انجام رسانیده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا