رپورتاژ

اشنایی با ترک اعتیاد خانه سید

 • ترک اعتیاد چیست ؟

  ترک اعتیاد یک فرآیند چالش‌برانگیز و مهم است که نیاز به تصمیم، استقامت، و پشتیبانی دارد. در اینجا چند مرحله کلیدی برای کمک به ترک اعتیاد:

  1. پذیرش و تصمیم به تغییر: اولین گام در ترک اعتیاد، پذیرش و آگاهی از مشکل است. باید تصمیم گرفته شود که می‌خواهید تغییر کنید و به خودتان اجازه دهید که کمک بگیرید.
  2. جستجوی پشتیبانی: پشتیبانی از دوستان، خانواده، یا گروه‌های حمایتی می‌تواند بسیار موثر باشد. اشتراک گذاری مشکلات و درخواست کمک از افراد نزدیک می‌تواند به شما قوت بدهد.
  3. مشاوره و درمان: مشاوره از یک متخصص روان‌شناس یا مشاور اعتیاد می‌تواند به شما در درک عمیق‌تری از علت اعتیاد کمک کند و راهنمایی در مسیر ترک اعتیاد ارائه دهد.
  4. پیوند با گروه‌های حمایتی: پیوستن به گروه‌های حمایتی مانند گروه‌های مستند به برنامه‌های توانبخشی یا ملاقات‌های نیکواندیشان می‌تواند انگیزه و انرژی مثبت فراهم کند.
  5. فرآیند تحول فردی: تغییر عادات و شیوه زندگی، افزایش اعتماد به نفس، یادگیری مهارت‌های مدیریت استرس و مقابله با احساسات ممکن است نقش مهمی در ترک اعتیاد داشته باشد.
  6. مراجعه به پزشک: در برخی موارد، ممکن است نیاز به داروها یا ترکیب درمانی داشته باشید. مشاوره و پیگیری پزشک متخصص اعتیاد می‌تواند کمک کننده باشد.
  7. پایداری و تداوم: ترک اعتیاد یک فرآیند درازمدت است. پس از مراجعه به درمانگاه یا متخصص، نیاز است که در تداوم و پایداری در راه ترک اعتیاد تلاش کنید و از منابع پشتیبانی برای حفظ تغییرات خود استفاده کنید.

  ترک اعتیاد نیازمند مدیریت، پشتیبانی اجتماعی، و اراده است. همیشه مهم است که از منابع موثر و مناسب برای کمک به ترک اعتیاد استفاده کنید و به دنبال حمایت و راهنمایی مداوم بگردید.

  چرا  خانه سپید؟
  چرا  خانه سپید؟

  چه کسانی گرفتار اعتیاد به مواد مخدر میشوند ؟

  اعتیاد به مواد مخدر یک مسئله پیچیده و چندعاملی است که می‌تواند افراد از هر طبقه‌ای را تحت تأثیر قرار دهد. عواملی که ممکن است به اعتیاد به مواد مخدر منجر شوند عبارتند از:

  عوامل ژنتیک: اگر فرد در خانواده‌ای با سابقه اعتیاد به مواد مخدر زندگی می‌کند، احتمال ارثی اعتیاد به او افزایش می‌یابد.

  فشار ناشی از هم‌تیمی و دوستان: فشار اجتماعی و تحت تأثیر گذاری از هم‌تیمی‌ها و دوستان می‌تواند افراد را به مصرف مواد مخدر و اعتیاد وادار کند.

  مشکلات روانی و افسردگی: افراد ممکن است به دنبال فرار از مشکلات روانی، افسردگی، استرس، یا فشارهای زندگی به مواد مخدر روی آورند.

  فرهنگ و محیط اجتماعی: در برخی مجتمع‌ها یا مناطق، مصرف مواد مخدر به عنوان یک الگوی رفتاری معمولی در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند افراد را به مصرف مواد ترغیب کند.

  عدم آگاهی از خطرات: افرادی که آگاهی کافی از خطرات و عوارض مصرف مواد مخدر ندارند، ممکن است بدون درک کامل از عواقب، مواد مخدر مصرف کنند.

  راه‌های فرار یا احساس خوبی: برخی افراد ممکن است به دنبال تجربه حالات خوب، احساسات شادابی، یا فرار از واقعیت با مصرف مواد مخدر باشند.

  به طور کلی، اعتیاد به مواد مخدر نتیجه ترکیبی از عوامل فردی، اجتماعی، و محیطی است که در هر فرد می‌تواند به شکل‌گیری اعتیاد منجر شود. برای جلوگیری و درمان اعتیاد، نیاز است که به همه این عوامل توجه و مدیریت صحیحی اختصاص داده شود.

  چرا  خانه سپید؟

  (خانه سپید کمپ نیست خانه سپید مرکز بستری ترک اعتیاد و درمان اعتیاد با پزشکان متخصص و کار ازموده و تیم کامل پزشکی است)

  درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد ما آن را در یک مجموعه فراهم کرده ایم

  تاسیس مراکزی که پاسخگوی درمان بستری بیماران باشد درتمام رشته های پزشکی مدنظر بوده ودرمورد بیماری اعتیاد نیز همیشه به وجود چنین مراکزی احساس نیاز شده است.این مراکز در بسیاری از موارد می توانند سبب درمان وکمک به بیماران وخانواده های آنها شوند.
  با توجه به اینکه اعتیاد یک بیماری مزمن وعودکننده مغزی است که جنبه های مختلف زیستی ،روانی واجتماعی فرد را درگیرمی کند. تامین یک پاسخ موثر ومقرون به صرفه به این مشکل و ایجاد یک نظام یا سیستم سطح بندی شده درمانی اهمیت اساسی دارد.منظوراز یک نظام سطح بندی شده در دسترس بودن تمام سطوح درمانی شامل درمان سرپایی ودرمان بستری ووجود پیوندهای مشخص میان سطوح فوق است.
  جامع بودن درمان بستری به بیمارانی که به هردلیل به درمان های سبک ترپاسخ نداده اند کمک می کند.
  تغییر الگوی مصرف مواد به سمت مواد محرک وجود خدمات بستری را موجه تر می نماید.
  ویژگیهای کلیدی مرکز بستری ترک اعتیاد درمان سوء مصرف مواد خانه سپید:
  ۱- در آن خدمات ارزیابی، تثبیت یا بازگیری حمایت شده توسط یک تیم بالینی چندرشته ای آموزش دیده ارایه می شود.
  ۲- این مرکز محل درمان بیمارانی است که مشکلات مرتبط با مصرف مواد آن ها به قدری شدید است که نیاز به اقامت در محیطی ایمن و عاری از مواد و پایش ۲۴ ساعته پزشکی دارند.
  ۳- مدت بستری برای هر مراجع به صورت فردی تعیین می گردد.
  ۴- در این مرکز بستری ترک اعتیاد درمان توسط تیم چند رشته ای متشکل از افراد دارای دانش و تخصص در زمینه درمان اختلالات مصرف مواد شامل پزشک دوره دیده، روانپزشک، پرستار، روانشناس دوره دیده، مددکار و کاردرمان گر ارائه می شود.
  ۵- در این مرکزبیماران ارزیابی شده و برنامه درمان توسط پزشک با مشارکت سایر اعضای تیم چندرشته ای درمان تدوین می شود. مشاوره تخصصی روان پزشکی به طور معمول و مشاوره با سایر سرویس های تخصصی در صورت نیاز انجام می پذیرد.
  ۶- مهارت های تیم چندرشته ای درمان امکان درمان مشکلات طبی و روان پزشکی همراه خفیف تا متوسط را تأمین می کند.
  ۷- حداکثر در سه روز اول بستری بیمار به صورت جامع ارزیابی و برای او برنامه مراقبت تدوین می شود.
  ۸- مراقبت های پس از ترخیص بخش عمده ای از برنامه مراقبت تمام بیماران می باشد. مراقبت های پس از ترخیص توسط همان مرکز،و مراکز سرپایی در همان محل یا در صورت بعد مسافت توسط یک مرکز سرپایی یا اقامتی نزدیک به محل سکونت بیمار ارایه می گردد.
  ۹- مداخلات درمانی که دراین مرکز ارائه می شود متناسب با نیاز فرد بوده و مجموعه ای از مداخلات دارویی و روانی، اجتماعی را شامل می گردد.
  مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید در یک باغ مصفای دور از محیط شهری ودرفضایی استاندارد جهت خدمات بستری احداث گردید.
  این مرکز بستری ترک اعتیاد در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع فضای باغی وزیربنای ۱۱۰۰ متر مربع فضای بیمارستانی ساخته شده است.

  خدمات ترک اعتیاد که در خانه سپید انجام می شود ترک اعتیاد شیشه , ترک اعتیاد هروئین , ترک اعتیاد تریاک , و……

  مددجویان عزیز می‌توانند برای برقراری ارتباط با مرکز خانه سپید با تلفن ‌های زیر تماس حاصل نموده ویا با پست الکترونیکی contact@khanesepid.ir مکاتبه نمایند.

  تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۰۹۱۵۴۱

  تلفن تماس : ۰۲۶۳۴۰۹۱۵۴۲

  تلفن تماس: ۰۲۶۳۴۰۹۱۵۲۸ – ۰۲۶۳۴۰۹۱۵۲۷ – ۰۲۶۳۴۴۰۸۰۴۶ – ۰۲۶۳۴۴۰۸۰۴۵-۰۲۶۳۴۰۹۱۵۴۱-۰۲۶۳۴۰۹۱۱۵۴۲
  آدرس: استان البرز- کرج -محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-مرکز بستری و درمان اعتیاد خانه سپید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا