رپورتاژ

تفاوت کلید اتوماتیک هوایی و اتوماتیک کامپکت

 • تفاوت کلید اتوماتیک هوایی و اتوماتیک کامپکت

  در دنیای برق صنعتی تجهیزات متنوعی در انواع, کاربری ، سایز و برندهای مختلف طراحی و تولید میشود که هر کدام به نوعی وظیفه ای خاص را در تابلو برق و مدار جریان الکتریک ایفا میکنند. یکی از این تجهیزات کلید اتوماتیک نام دارد که تقریبا تمامی برندهای معتبر این حوزه این محصول را ارائه میکنند. بی تردید میتوان گفت کلید اتوماتیک  یکی از مهم ترین و حیاتی ترین تجهیزاتی ست که تمامی تابلو برق ها از آن به عنوان یک قطع کننده مطمئن استفاده میکنند.

  کلید اتوماتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

  کلید اتوماتیک تجهیزی ست که برای حفاظت از سایر تجهیزات در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه به کار گرفته میشود. اساسا کلید اتوماتیک کلیدی قطع کننده است که دارای رله هوشمند می باشد و تفاوت آن با کلید های غیر اتوماتیک مانند کنتاکتور دقیقا در همین رله میباشد.

  انواع کلید اتوماتیک؛ تفاوت و کارایی

  به طور کلی کلید اتوماتیک به دو دسته کلید اتوماتیک کامپکت و کلید اتوماتیک هوایی تقسیم میشود. کلید اتوماتیک کامپکت به کلید اتوماتیک معروف است و خرید کلید اتوماتیک هوایی نیز به کلید هوایی شهرت دارد. تفاوت این دو کلید در آن است که کلید های هوایی در رنج و آمپراژ های بالا طراحی و تولید میشوند و طبعا دارای ابعاد بزرگتری نیز میباشند.

  در حالی که ابعاد کلید اتوماتیک کامپکت همانطور که از نام آن پیداست به مراتب کوچکتر است و برای رنج جریان های پایین مورد استفاده قرار میگیرد.

  کلید اتوماتیک کامپکت و انواع آن

  کلید اتوماتیک کامپکت یا همان MCCB‌  که مخفف عبارت Molded Case Circuit Breaker است کلیدی ست قطع کننده جریان که در مقابل جریان اضافه بار از مدار محافظت میکند. کلید اتوماتیک کامپکت که اصلاحا همان کلید اتوماتیک نامیده میشوند دارای دو نوع قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم و در سری های مغاطیسی و الکترونیکی ست.

  یکی از برترین مراجع خرید کلید اتوماتیک کامپکت در انواع برندها و مدل های مختلف الکتروشایلی ست. این شرکت علاوه بر اینکه از نمایندگان اصلی برندهای برق صنعتی آسیایی در لاله زار است. تامین کننده اصلی تجهیزات برق صنعتی اروپایی نظیر اشنایدر، زیمنس، سکومک، ABB و… میباشد.

  بهترین برند کلید اتوماتیک

  کلید های اتوماتیک را برندها و کمپانی های مختلفی تولید و عرضه میکنند. اما آنچه مورد سوال قرار میگیرد این است که کدام یک از این برندها بهترین برند و مناسبترین است؟ در ادامه به چند مورد از برندهای مطرح و عالی ای که در زمینه تولیدات کلید های اتوماتیک کامپکت هستند اشاره خواهیم کرد.

  کلید اتوماتیک هیوندای

  هیوندای کره جنوبی که آوازه ای طولا در زمینه خودروسازی و سایر تجهیزات کاربردی برقی دارد، یکی از اصلی ترین کمپانی های تولید کننده لوازم برق صنعتی نیز هست.  کلید اتوماتیک هیوندای در دو نوع قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم، از پر استفاده ترین و پرفروش ترین کلید اتومات های برق صنعتی ست.

  الکتروشایلی با درصد تخفیف بسیار مناسب کلید اتوماتیک هیوندای اصلی را خدمت تامین کنندگان و مصرف کنندگان ارائه میکند.

  کلید اتوماتیک چینت

  چینت کمپانی برتر تجهیزات برق صنعتی فشار ضعیف و اتوماسیون کشور چین که از معتبر ترین و استاندارد ترین شرکت های این عرصه است، دیگر برندی ست که میتوان از آن یک کلید اتوماتیک مرغوب و با کیفیت را انتظار داشت. کلید اتوماتیک چینت در رنج جریان های متفاوت و در دو نوع معمولی و کنلن عرضه میشود.

  کلید اتوماتیک اشنایدر

  کلید های اشنایدر اتومات را میتوان بهترین نوع اروپایی آن دانست البته بسیاری از افراد عنوان بهترین و مرغوب ترین را به کلید های اتوماتیک زیمنس نسبت میدهند ولی اشنایدر اگر بهترین نباشد حداقل جزء بهترین هاست.

  کلید اتوماتیک زیمنس

  کلید اتوماتیک زیمنس رقیب جدی اشنایدر و یکی از های تکنولوژیهای اروپایی در عرصه برق صنعتی ست که بی شک هرآنچه شما از یک سیستم و مدار برقی نیاز دارید را میتواند در احتیار شما قرار دهد. مهم ترین دلیل استفاده مصرف کنندگان عرصه های مختلف صنعتی مانند ماشین سازان، کارخانه داران، شهرک های صنعتی، بیمارستان ها و… از محصولات و تجهیزات برند نام آور زیمنس آلمان عمر بالا، تضمین بهترین و بی نقص ترین کارایی و بهترین نوع بهینه سازی مصرف انرژی ست.

  کلید اتوماتیک هوایی و انواع آن

  کلید اتوماتیک هوایی نوع دیگری از کلید های اتوماتیک است که اصطلاحا آن را کلید هوایی نیز مینامند. کلید هوایی  با قدرت قطع بین ۵۵ تا ۲۰۰ کیلوآمپر و با دو برابر عمر کلید های اتوماتیک کامپکت در برندها و رنج های مختلفی تولید و روانه بازار میگردد. کلید هوایی زیمنس، کلید هوایی چینت، کلید هوایی اشنایدر، کلید هوایی هیوندای، کلید هوایی ABB و کلید هوایی پارس فانال از مهم ترین کلید هوایی هایی ست که الکتروشایلی به عنوان مرجع اصلی تامین تجهیزات برق صنعتی به مصرف کنندگان و مشتریان عزیز با مناسبترین قیمت همراه با درصد تخفیف همکاری تقدیم میکند.

  هنگام خرید گلید هوایی باید این نکته را مدنظر داشته باشید که کلید های هوایی به دو دسته کلید هوایی کشویی و کلید هوایی فیکس تقسیم میشود و بسته با شرایط و کاربری مناسب باید بهترین و مناسبترین نوع آن خریداری و مورد استفاده قرار گیرد.

  در این خصوص میتوانید با کارشناسان فنی و فروش الکتروشایلی تماس بگیرید و از آن ها مشاوره بخواهید.

  بهترین برند کلید هوایی

  کلید های هوایی در عین قدرت و استحکام و عملکرد بالا، بسیار حساس اند. تمامی مصرف کنندگان باید حتما قبل از خرید کلید های هوایی در خصوص اینکه کدام برند بهترین نوع کلید هوایی ست تحقیق کنند و از مشاوره مشاوران کارشناس بهره ببرند با این حال خوب است نگاهی بیندازیم به انواع برندهای کلید های هوایی:

  کلید هوایی زیمنس

  کلید هوایی زیمنس
  کلید هوایی زیمنس

  کلیدهای هوایی زیمنس یا همان Siemens ACBs مخفف واژه Siemens Air Circuit Breakers، از خانواده کلیدهای اتوماتیک بوده و نوعی بریکر یا قطع کننده اتوماتیک فشار ضعیف به شمار می رود؛ که در آمپرهای ۶۳۰ تا ۶۳۰۰ آمپر معمولا در ورودی تابلو برق های فشار ضعیف به کار می روند.

  دلیل اینکه به این نوع کلیدها هوایی گفته می شود، این است که در این کلیدها عمل اطفاء جرقه ناشی از کلیدزنی، در محفظه قطع پر شده با هوای آزاد صورت می پذیرد.

  کلید هوایی هیوندای

   کلید اتوماتیک هوایی هیوندای که طبق استاندارد IEC 60947-2 تولید شده اند هم برای مصارف صنعتی و هم برای کاربرد های دریایی بهینه شده اند. از محاسن این کلید ها می توان به حفاظت بسیار بالا، ساختاری مبتکرانه، با رله های حفاظت گوناگون (با سیستم میکروپروسسوری)، طراحی اختصاصی و عملکرد قابل اطمینان به عنوان بهترین راهکار در سیستم های الکتریکی اشاره نمود.

  کلید هوایی ال اس

  تمامی کلید هوایی ال اس دارای ظرفیت بالا جهت قطع مدار هستند و به دلیل داشتن لوازم جانبی و روش های اتصال و ارتباط متنوع به آسانی توسط مصرف کننده قابل استفاده می باشد. کلید هوایی ال اس با استفاده از یک رله تشخیص خطا پیشرفته راهکارهای نهایی را برای اندازه گیری، عیب یابی، آنالیز و ارتباطات فراهم می کند. کلید اتوماتیک هوایی ال اس در دو مدل تولید می شود.

  کلید هوایی اشنایدر

  کلید اتوماتیک هوایی اشنایدر دارای ویژگی ها و سری های متنوع مانند سری فیکس، کشویی، فیکس موتوری، کشویی موتوری می باشند. این کلیدها دارای واحد کنترل منطقی است و رنج جریان نامی آنها از ۶۳۰ آمپر تا ۶۳۰۰ آمپر می باشد که در مدل های زیر تولید و به بازار عرضه می شوند. الکتروشایلی آماده عرضه کلید اتوماتیک هوایی اشنایدر در مدل های زیر می باشد.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا