رپورتاژ

چرا مهاجرت به کانادا

 • چرا مهاجرت به کانادا

  چرا مهاجرت به کانادا
  چرا مهاجرت به کانادا

  کانادا دومین کشور پهناور دنیا، سرشار از منابع طبیعی، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، سیستم آموزشی قدرتمند، سطح رفاه بالا و خلاصه بسیاری از فاکتورهای دیگر نشان می‌دهد زندگی در کانادا و مهاجرت به کانادا یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات زندگی است.

  کانادا همواره یکی از مهاجرپذیرترین کشورها است و سالانه مهاجران زیادی به این کشور سفر می‌کنند. وقتی صحبت از زندگی و کار در خارج از کشور باشد، انتخاب اول بیشتر افراد، مهاجرت به کانادا است. زیرا این افرا می‌دانند کانادا فرصت‌های بیشماری را برای بهبود کیفیت زندگی و موقعیت‌های شغلی هر شخص، مقابل او قرار می‌دهد.

  با این همه آیا اخذ اقامت کانادا و زندگی در این کشور برای شما مناسب است یا خیر؟ دانستن این مسئله و مهاجرت به این کشور و زندگی در کانادا، مستلزم بررسی است.

  اقتصاد پویا و قوی کشور کانادا

  کانادا به عنوان یکی از باثبات‌ترین کشورها از لحاظ اقتصادی است و برای افراد جویای کار نیز بازارکار خوبی دارد. شرایط اقتصادی و تعادل بودجه در کانادا مثبت است که نشان دهنده اقتصادی قوی است که سبب تمایل به مهاجرت به کانادا می‌شود. کانادا دارای سیستم بانکی قابل اعتماد در سطح جهانی و یک ارز ثابت است. دسترسی آسان به بانک‌ها، وام‌ها و کمک‌های دولتی برای تجارت، سادگی در امور مالی از جمله انتقال پول بین‌المللی، جذب سرمایه سرمایه‌گذاری، ایجاد یک کسب‌وکار جدید و خرید ملک یا زمین را ارائه می‌دهد.

  تنوع فرهنگی کانادا

  کانادا کشوری مهاجرپذیر است و به همین سبب به تنوع فرهنگی شهرت بسیاری دارد. آزادی کامل دین و فرهنگ وجود دارد و از لحاظ نژاد، اقلیت‌ و زبان‌هایی که صحبت می شود هیچ محدودیتی در این کشور وجود ندارد.

  کانادا یکی از بالاترین نرخ مهاجرت در جهان را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر افراد با فرهنگ های متفاوت با حفظ سنت های پیشین خود و البته مذاهب مختلف در کانادا در یک هارمونی قابل توجه در کنار هم زندگی می کنند. شهرهای تورنتو، مونترئال و ونکوور به صورت چشمگیری نماینگر این تفاوت های فرهنگی هستند.

  سیستم آموزشی کانادا
  سیستم آموزشی کانادا

  سیستم آموزش عالی کشور کانادا

  مقوله تحصیل در کانادا بسیار ارزشمند و والا است و یکی از دلایل مهاجرت و اقامت درکانادا، کیفیت آموزش و تحصیل در این کشور است. سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا، مقرون به صرفه و قابل دسترس برای عموم است. استانداردهای بالای تحصیلی در کانادا و همچنین مدرک تحصیلی معتبر از این کشور، کانادا را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است.

  در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان، نام ۱۰ دانشگاه کانادا دیده می شود که خود نشانگر ارزش بالای تحصیل در این کشور از نظر علمی است. شهروندان کانادایی می‌توانند با هزینه اندک و حتی گاها به صورت رایگان به ادامه تحصیل بپردازند و از تسهیلات بی‌شمار آن بهره‌مند گردند. کمک هزینه‌های تحصیلی، بورسیه‌ها، وام‌ها و هزاران امکانات دیگر که دولت کانادا برای دانشجویان در نظر گرفته است.

  با افزایش مهاجران نیروی کار متخصص‌تری وارد جامعه می شود که این نیروی کار متخصص در مشاغل عملکرد بهتری داشته‌ که درنهایت سبب رونق اقتصاد در این کشور می گردد. بنابراین می‌توان گفت وضعیت تحصیلی کانادا هم برای افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند و هم برای شرایط اقتصادی کانادا مفید است.

  نکته قابل تامل دیگر درباره تحصیل در کانادا، امکان کار پس از تحصیل در این کشور است. دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را از کانادا دریافت کرده اند، می توانند اجازه اقامت پس از تحصیل را دریافت کنند. اجازه اقامت در کانادا پس از تحصیل به طول مدت تحصیل فرد بستگی دارد. این اقامت فرصت بسیار مناسبی برای فرد است تا بتواند شغل مناسبی در کانادا یافته و بتواند از طریق ویزای کاری در این کشور اقامت خود را ادامه داده و در نهایت اقامت دائمی کانادا را دریافت کند.

  زبان انگلیسی، زبان رسمی کانادا

  انگلیسی و فرانسوی، زبان های رسمی کانادا هستند. علاوه براین، تنوع ملیتی مهاجران کانادا، منجر به تنوع زبانی گسترده در این کشور شده است. به طور کلی تحصیل به زبان انگلیسی در سراسر کشور کانادا در دسترس است.

  نرخ پایین بیکاری در کانادا

  نرخ بیکاری در کانادا بسیار پایین است. تمام افراد می‌توانند در این کشور کار و درآمد مناسبی داشته باشند. دانشجویانی که به این کشور برای ادامه تحصیل سفر می‌کنند، می‌توانند با ۲۰ ساعت کار در هفته درآمد نسبتا مناسبی داشته باشند.

  فرصت اشتغال در کانادا

  موقعیت‌های شغلی مناسب و حقوق و مزایای ایده آل برای مهاجرانی که از تخصص، مهارت و سطح بالایی از دانش برخوردارند، یکی دیگر از عوامل رونق مهاجرت به کانادا است. کمبود نیروی کار سبب پذیرش مهاجران در کانادا شده است. افرادی که جهت تحصیل به اقامت در کانادا فکر می‌کنند می‌توانند آینده‌ی شغلی پس از فارغ‌ التحصیلی را تضمین شده بدانند.

  امنیت در کانادا

  نرخ جرم و جنایت در کانادا بسیار پایین‌ است. در سال ۲۰۱۴ توسط OECD به عنوان بهترین مکان برای زندگی شناخته شد و با امتیاز ۹.۷ از ۱۰ از کشورهای ممتاز جهان از لحاظ امنیت و آسایش اجتماعی شناخته شود. کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. بر اساس گزارش “شاخص صلح جهانی” سال ۲۰۱۸ که سطح خشونت و ایمنی را در ۱۶۳ کشور مورد بررسی قرار داده است، کانادا ششمین کشور امن دنیاست.

  نرخ جرم بسیار پایین، دولت سیاستمدار، صلح‌جو بودن، و نبود نیاز به استفاده از عملیات نظامی و جنگی، همگی از جمله عواملی هستند که مهاجرت کانادا را برای مهاجران بسیار دلپذیر ساخته است و مهمترین دلیل از دلایل مهاجرت به کانادا همین امنیت بالاست.

  سطح بالای خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا

  سیستم بهداشت و درمان کانادا یکی از بهترین و مجهزترین سیستم‌های درمانی در جهان است. با توجه به نوع ویزایی که افراد دارند کارت سلامت دریافت می‌کنند. در برخی موارد کارت سلامت به افراد تعلق نمی‌گیرد و باید از بیمه‌های خصوصی استفاده کنند. روند دریافت کارت سلامت گاهی برای مهاجران بسیار طولانی خواهد بود ولی صرف این زمان برای دسترسی به یکی از بهترین سیستم‌های بهداشت و درمان جهان می‌ارزد.

  بی‌شک یکی از دلایل برای مهاجرت به کانادا، مراقبت‌های درمانی حرفه‌ای و رایگان این کشور است. دریافت اقامت دائم کانادا، یعنی بهره مندی از بیمه درمانی عمومی. پس بیشتر خدمات درمانی برای شما رایگان خواهد بود. گرچه هزینه‌ی این سیستم درمانی از طریق مالیات پرداخت می‌شود، ولی مبلغ آن زیاد نیست.

  کشور کانادا دارای مردمی صلح طلب

  یکی از ویژگی های کانادایی‌ها صلح‌طلب بودن و دوری از مشاجره‌ است. مهربانی، پذیرش و انسان‌دوستی کانادایی‌ها بخشی از وجودشان است که با آن متولد می‌شوند و معمولاً از هرگونه مشاجره و دعوایی دوری می‌جویند. در روابط بین‌المللی نیز کانادایی‌ها تمایل دارد که انرژی خود را بیشتر روی مأموریت‌های صلح‌آمیز متمرکز کنند تا جنگ.

  کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان در دید مهاجران

  یکی از مواردی که مهاجرت به کانادا را جذاب تر می کند، بررسی شرایط مهاجران در این کشور است. کانادا دومین کشور برتر جهان است و شاخص های مختلفی در این امر دخالت داده شده اند که مهم ترین آن ها، عوامل زیر هستند:

  • اقتصاد آزاد
  • قدرت کلی کشور
  • کیفیت زندگی
  • اخذ شهروندی
  • تاثیر فرهنگی
  • شرایط کارآفرینی

  چنانچه مشاهده می شود، کانادا در تمامی شاخص ها جز ۲۰ کشور برتر جهان قرار دارد و همین مسئله سبب شده است تا با امتیاز ۹۹.۴ از ۱۰۰ به عنوان دومین کشور برتر جهان برای زندگی معرفی شود. با همه این تفاسیر، مهاجران کانادا را بهترین کشور جهان برای زندگی می دانند.

  اقتصاد کانادا
  اقتصاد کانادا

  کیفیت زندگی در کانادا

  یکی از موضوعات مهم در کانادا کیفیت زندگی است. بدیهی است که تفاوت های عمده ای میان کیفیت زندگی در شهرهای مختلف کانادا دیده می شود. کانادا از سطح زندگی بالایی برخوردار است و همین باعث محبوبیت کشور کانادا برای زندگی شده است. شرایط زندگی در کانادا بسیار ایده آل است و معیار های زندگی در این کشور، از قبیل کیفیت بالای آموزشی، پوشاک، مسکن، مراقبت های بهداشتی، امنیت شغلی، طبیعت بکر، خوراک، پوشاک و غیره در رتبه بالایی قرار دارند و همین باعث برتری کانادا برای زندگی و مهاجرت به کانادا شده است.

  در نهایت اهمیت مهاجرت به کانادا

  همانطور که عنوان کردیم کانادا یکی از کشورهای جهان است که فرهنگ ها و باورهای مختلف را در خود جای داده است. مردمی با مذاهب و نگرش متفاوت به راحتی در کنار یکدیگر زندگی می کنند که شاخص بالای امنیت در این کشور به خوبی این مسئله را ثابت می کنند.

  کیفیت بالای آموزش در کانادا، دریافت ویزای تحصیلی کانادا، دریافت ویزای همراه، اجازه کار دانشجویی، دریافت بورسیه و اجازه اقامت پس از تحصیل، بر جذابیت دریافت این ویزا به صورت چشمگیری افزوده است. نرخ پایین بیکاری درکانادا نشان دهنده قدرت دولت های مستقر در کانادا است. دولت دموکراتیک کانادا، مهاجرت سریع، بهترین زندگی شهری مدرن،خدمات عمومی حمل‌ونقل، هوای پاک از دلایل دیگر مهاجرت به کانادا است.

  ما در این مقاله موضوعات مختلفی در رابطه با اهمیت مهاجرت به کانادا را مطرح کرده ایم اما بدیهی است که فاکتورهای بیشماری در جذابیت مهاجرت به کانادا دخیل هستند.

  کلام پایانی

  شما میتوانید برای کسب کامل ترین و بروزترین اطلاعات مهاجرتی با وبسایت مهاجرتی درنامایگریشن مراجعه فرمایید https://dornamigration.com/fa/

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا