اخبار روزپزشکی

علت رشد عجیب مو در بعضی از جاهای بدن چیست ؟

 • علت رشد عجیب مو در بعضی از جاهای بدن چیست ؟

  علت رشد عجیب مو در بعضی از جاهای بدن چیست ؟ این اتفاق برای بسیاری از ما افتاده است. وقتی گردنمان را می‌خارانیم یا دست‌هایمان را لمس می‌کنیم، ناگهان یک تار موی سفید بلند و نازک پیدا می‌کنیم که به نظر می‌رسد یک شبه رشد کرده‌ است. اگر این اتفاق برای شما هم افتاده و فکر می‌کنید تنها فرد روی زمین هستید که موهای جهش‌یافته دارد که از پوستش بیرون زده، بهتر است بدانید تنها نیستید.

  رشد عجیب مو
  رشد عجیب مو

  حتی اگر بسیاری از ما این تجربه را داشته‌ باشیم، هیچ اصطلاح خاصی برای این موهای نازک و بلند تصادفی که روی بدنمان پیدا می‌کنیم وجود ندارد.

  با این حال، نظریه‌هایی وجود دارد که این پدیده را توضیح می‌دهد.

  متخصصان پوست معتقدند که رشته موهای تکی با بلندی غیرطبیعی ناشی از عوامل هورمونی و ژنتیکی هستند که باعث می‌شوند برخی موها نسبت به بقیه بیشتر رشد کنند.

  رشد عجیب مو
  رشد عجیب مو

  جهش‌های تصادفی به برخی از فولیکول‌های موی «انتخابی» اجازه می‌دهند تا در فاز آناژن که در آن مو به‌طور فعال رشد می‌کند، بیشتر بمانند. در نتیجه، این فولیکولِ تنها زمان بیشتری برای رشد یافتن و بلندتر شدن مو در اختیار دارد.

  رشد عجیب مو
  رشد عجیب مو

  نوسانات هورمونی که در نقاط مختلف مانند چانه یا ناحیه T صورت رخ می‌دهد نیز می‌تواند ناهنجاری های مو را تحریک کند. اگر این موها شما را آزار می‌دهند، متخصصان پوست توصیه می‌کنند که آنها را مانند موهای زائد معمولی با موچین بکنید.

  برخی از ما که به‌طور ناگهانی این موهای بلند غیرطبیعی را روی بدن خود می‌بینیم، این احساس را داریم که این موها یک‌شبه رشد کرده‌اند

  اما این احتمالا تنها تصور ماست.

  گردآوری: تهران کیوسک 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا