اخبار روزسبک زندگی

سامانه بارشی برف شدید این هفته در ۱۲ استان کشور

 • سامانه بارشی برف شدید این هفته در ۱۲ استان کشور

  سامانه بارشی برف شدید این هفته در ۱۲ استان کشور   بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز بارش‌ها در جنوب شرق کاهش می‌یابد و بارش در سواحل شمالی تقویت شده و گستره آن مناطق شمال غرب و غرب از جمله کرمانشاه، کردستان، همدان، لرستان و همچنین خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر می‌گیرد.

  ردا بارش‌ها در نوار شمالی کشور و برخی مناطق غرب ادامه دارد و با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب در استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و غرب فارس، جنوب و غرب اصفهان بارش برف و باران روی می‌دهد.

  روز سه‌شنبه بارش‌ها در شمال غرب کاهش یافته و در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز ادامه دارد. در جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و شمال استان‌ سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و استان کرمان بارش برف، باران و وزش باد شدید پیش بینی شده است. در فارس، بوشهر و کرمان بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است. روز چهارشنبه در برخی مناطق یزد، اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده روی می‌دهد، ضمن این‌که در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل،‌ گیلان، غرب مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی شده است.

  بارش برف و باران
  بارش برف و باران
  بارش برف و باران
  بارش برف و باران

  پنجشنبه نیز بارش‌ها به گیلان و شرقی اردبیل محدود می‌شود.

  سامانه جوی همراه با بارش‌های شدید باران

  زمان شروع: دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

  زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

  نوع مخاطره: بارش باران، گاهی توام با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، کاهش نسبی دما

  منطقه اثر:

  دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹: بوشهر، خوزستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، سواحل استانهای گیلان و مازندران،

  سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰: بوشهر، جنوب و فارس

  اثر مخاطره: آب‌گرفتگی معابر عمومی، اختلال در سفرهای بین‌شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال صاعقه، تاخیر و احتمال لغو پروازها، خسارت به صنعت کشاورزی.

  توصیه: عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پاکسازی آبروها و کانال‌های عبور آب درون شهری، پاکسازی دهانه پل‌ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی توسط شهرداری‌ها، راهداری‌ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرائی مسئول، پاکسازی، تنظیم و کنترل دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخرهای کشاورزی و جلوگیری از ورود آب گل آلود به آن‌ها.

  سامانه جوی همراه با بارش‌های شدید برف

  زمان شروع: دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

  زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

  نوع مخاطره: بارش برف گاهی همراه با کولاک برف یا رخداد مه و کاهش نسبی دما

  منطقه اثر:

  دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹: اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، ارتفاعات شمالی و شرقی خوزستان، دامنه و ارتفاعات استان‌های گیلان و مازندران.

  سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰: شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی کرمان، یزد، جنوب و غرب اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی.

  اثر مخاطره: اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، اختلال در فعالیت‌های عمرانی، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل هوایی و زمینی، یخبندان و مه در جاده‌ها، خسارت به صنعت کشاورزی.

  توصیه: پرهیز از سفرهای غیر ضروری، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایرکوچ‌رو، انجام اقدامات پیشگیرانه از خسارات احتمالی توسط شهرداری‌ها، راهداری ها، آب و فاضلاب شهری، دستگاه‌های امدادی و سایر دستگاه‌های اجرائی مسئول، خودداری دامداران و عشایر در عبور از ارتفاعات، عایق بندی و محافظت از کندوها و تغذیه کمکی کلونی‌ها.

  گرداوری:تهران کیوسک 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا