اخبار روزسبک زندگی

برای فریز کردن گوشت قرمز چه نکاتی را باید انجام داد ؟

 • برای فریز کردن گوشت قرمز چه نکاتی را باید انجام داد ؟

  برای فریز کردن گوشت قرمز چه نکاتی را باید انجام داد ؟ گوشت قرمز، گوشت مرغ و ماهی طعم و فوایدی دارد که با نگهداری اصولی حفظ می شود.

  ۱) بعد از خرید، باید به دقت گوشت را تمیز کنیم. منظور از تمیز‌کردن، جدا‌کردن چربی‌های گوشت قرمز، جدا‌کردن پوست مرغ و درباره ماهی، تمیز‌کردن شکم و کندن فلس‌های آن است.

  ۲) مرحله بعدی شست‌وشو است. برای شستن باید از آب نیم گرم و سرد استفاده کرد تا به بافت و کیفیت مواد گوشتی آسیب نرسد.

  ۳) یک ربع تا ۲۰ دقیقه بعد از شست‌وشو باید صبر کنیم تا آب آن‌ها کاملا خالی شود (آب ناشی از شستن).

  ۴) مرحله بعدی تقسیم‌کردن است. بهتر است ماهی به صورت قطعه نشده و گوشت مرغ و ماهی به اندازه‌ای که در زمان پختن غذا به آن نیاز داریم، قطعه شوند. مثلا گوشت‌های خورشتی باید به همان اندازه مورد نیازقطعه شوند. بهتر است مرغ به شکل قطعه شده برای کباب و جوجه‌کباب یا قیمه‌نباشد.

  اصول فریز گوشت
  اصول فریز گوشت

  ۵) برای بسته‌بندی از کیسه‌های پلاستیکی ضخیم یا کیسه‌های ایجاد کننده خلأ استفاده کنیم. کیسه‌های ایجاد کننده خلأ کیسه‌هایی با در زیپی هستند که با بستن در آن‌ها هیچ هوایی داخل بسته نمی‌ماند. نبودن هوا باعث می‌شود تا کیفیت و ارزش غذایی ماده بهتر حفظ شود.

  ۶) اگر در حین بسته‌بندی، کیسه به هر دلیلی آسیب دید، لازم است آن را عوض کنیم. کیسه فریزر نباید هیچ گونه منفذی داشته باشد.

  ۷) قطعه‌ها را در هر بسته به تعداد نیاز برای هر بار مصرف بگذاریم؛ چون موادغذایی فریز شده به هیچ وجه نباید دوباره به فریزر بازگردانده شوند.

  ۸) به هیچ وجه نباید بسته‌های گوشت قرمز، مرغ یا ماهی را که از سوپرمارکت‌ها می‌خریم، به همان شکل فریز کنیم. این بسته‌ها مناسب فریزکردن نیستند و از طرفی موادغذایی داخل این بسته‌ها شسته شده و بهداشتی نیست و باعث آلوده شدن فریزر می‌شود.

  گردآوری:تهران کیوسک 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا