اخبار روزپزشکی

برای پیشگیری از حمله های قلبی قرص آسپرین استفاده کنید

 • برای پیشگیری از حمله های قلبی قرص آسپرین استفاده کنید

  برای پیشگیری از حمله های قلبی قرص آسپرین استفاده کنید «آسپرین» می‌تواند خطر حمله قلبیِ دوم را کاهش دهد اما یافته‌های مطالعات جدید نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از بزرگسالانِ واجد شرایط، این دارو را مصرف می‌کنند.

  جلوگیری از حمله قلبی با آسپرین
  جلوگیری از حمله قلبی با آسپرین

  بزرگسالانی که از حمله قلبی یا سکته جان سالم به در برده‌اند با مصرف منظم آسپرین می‌توانند خطر بروز ناراحتی‌های قلبی-عروقی دیگر را کاهش دهند.

  با این حال بر اساس یافته‌های یک مطالعه جدید، فقط کمتر از نیمی از بیماران مبتلا به بیماری قلبی و عروقی در سراسر جهان با مصرف آسپرین می‌کوشند تا از بروز ناراحتی قلبی جدید پیشگیری کنند.

  جلوگیری از حمله قلبی با آسپرین
  جلوگیری از حمله قلبی با آسپرین

  در این مطالعه افرادی بررسی شدند که سابقه بیماری قلبی عروقی داشتند اما در بین این افراد، فقط حدود ۴۰ درصد برای جلوگیری از حمله قلبی، سکته مغزی یا ناراحتی‌های قلبی و عروقی دیگر، آسپرین مصرف می‌کردند.

  البته تعداد بیمارانی که از آسپرین برای کاهش خطر حمله‌های بیشتر استفاده می‌کنند در کشورهای جهان متفاوت است.

  این میزان مصرف در کشورهای کم‌درآمد مانند افغانستان و اتیوپی ۱۶.۶ درصد و در کشورهای پردرآمدی مانند جمهوری چک و بریتانیا ۶۵ درصد است.

  متخصصان امیدوار بودند که میزان مصرف آسپرین برای پیشگیری از مشکلات بعدی یا «پیشگیری ثانویه»، بسیار بیشتر از این تعداد باشد.

  آن‌ها تصور می‌کردند که در سطح جهان بر بهبود سلامت قلب و عروق، تاکید بسیاری شده است.

  به گزارش ایندیپندنت، پیشگیری ثانویه، به مصرف آسپرین برای کاهش خطر حمله قلبی یا سکته دوم یا ناراحتی‌های بیشتر اشاره دارد. پیشگیری ثانویه متفاوت از پیشگیری اولیه است. هنوز فواید مصرف آسپرین برای پیشگیری از حمله قلبی اولیه مشخص و قطعی نیست اما برای افرادی که یک‌ بار دچار حمله قلبی شده‌اند، مصرف آسپرین خطر حمله‌های احتمالی و ناراحتی‌های بعدی را کاهش می‌دهد.

  گردآوری: تهران کیوسک 

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا