اخبار اجتماعیاخبار روز

تصاویر وحشتناک یک دختر یوتیوبر ( اوجینا ) که از بی اشتهایی رنج میبرد

تصاویر وحشتناک یک دختر یوتیوبر ( اوجینا ) که از بی اشتهایی رنج میبرد

تصاویر وحشتناک یک دختر یوتیوبر ( اوجینا ) که از بی اشتهایی رنج میبرد اوجنیا یک یوتیوبر ۲۹ ساله است که به بی اشتهایی عصبی (Anorexic) مبتلاست. او اخیرا با انتشار یک ویدیو جدید از اندام بسیار لاغر خود در شبکه‌های اجتماعی، موجی از نگرانی را به وجود است. البته این یوتیوبر مدت‌ها است که باعث ناراحتی بسیاری شده است. وی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ با انتشار ویدیوهایی از جسم لاغر خود در یوتیوب شروع به آموزش‌های آرایشی کرد. اما در حالی که برخی از افراد به دنبال راهنمایی‌های آرایشی او بودند، بسیاری همیشه بر جسم بسیار لاغر او تمرکز داشتند.

دختر کم اشتهای عصبی
دختر کم اشتهای عصبی
دختر کم اشتهای عصبی
دختر کم اشتهای عصبی

اوجنیا اخیرا پس از انتشار یک ویدیو از خود با لباس باربی، باعث شد نگرانی‌ها در مورد جسم لاغرش دوباره مطرح شود و بینندگان از این شخصیت رسانه‌ای خواستند که برای مشکل خود کمک بگیرد.

این ویدیو ویرال شد در بیشتر شبکه های اجتماعی بازتاب داشت و تا کنون بیش از ۲۰ میلیون بازدید داشته است. بسیاری از بینندگان در بخش نظرات از او خواستند که کمک بگیرد و افزودند که وضعیت او بسیار غم‌انگیز و ترسناک است.

یکی از کاربران نوشت: «چگونه به این دختر بسیار بیمار اجازه می دهند میلیون‌ها کودک را تحت تأثیر قرار دهد؟ حساب‌های او باید مسدود شوند و باید به بیمارستان منتقل شود.»

کاربر دیگر گفت: «این وضعیت غم‌انگیز و ترسناک است.»

دختر کم اشتهای عصبی
دختر کم اشتهای عصبی

در آن زمان، اوجنیا یک بیانیه منتشر کرد که در آن آمده بود: «بعضی افراد می‌گویند من بر دختران تأثیر بدی می گذارم. من هرگز تلاش نکرده‌ام تا تأثیر بدی روی کسی بگذارم. هرگز نمی‌خواستم این کار را بکنم. من هرگز به کسی نگفته‌ام که سعی کنید وزن کم کنید یا ظاهر خودتان را تغییر دهید یا مانند من شوید.»

دختر کم اشتهای عصبی
دختر کم اشتهای عصبی

بیش از ۱۸,۰۰۰ نفر از مردم درخواستی را در Change.org امضا کردند که خواستار ممنوعیت موقت فعالیت او در یوتیوب و مراجعه به مراکز درمانی شدند.

اختلال آنورکسیا یا بی اشتهایی عصبی یک اختلال تغذیه است که باعث می‌شود افراد بر روی ظاهر بدن خود و آنچه که می‌خورند وسواس پیدا کنند. این اختلال شامل مشکلات عاطفی و رفتاری است که فرد مبتلا بازنگری غیر واقعی از وزن بدن خود و همچنین ترس بیش‌ازحد از افزایش وزن یا چاق شدن دارد.

گردآوری: تهران کیوسک 

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا