اخبار روزسلامت

زندگی جنسی سالم به سلامت بدن شما چه کمکی می کند ؟

زندگی جنسی سالم به سلامت بدن شما چه کمکی می کند ؟

زندگی جنسی سالم به سلامت بدن شما چه کمکی می کند ؟ به نظر می رسد که یک زندگی جنسی سالم می تواند به بدن شما کمک کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که رابطه جنسی می‌تواند برای همه چیز از سر گرفته تا قلب شما و مناطق بین و پایین‌تر مفید باشد. ما از طریق تحقیقات حذف

شد و از کارشناسان پرسیدیم که چگونه رابطه جنسی می تواند سلامت شما را بهبود بخشد. این چیزی است که ما پیدا کردیم.

این فراتر از یک زمان خوب است.رابطه جنسی می تواند همه چیز را از خلق و خو گرفته تا سلامت قلب شما را بهبود بخشد.

وقتی صحبت از سلامتی خوب به میان می‌آید، این تمرین را می‌دانید: یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. ورزش. یک شب خوب بخوابید. و رابطه

جنسی منظم داشته باشید؟ما این تحقیق را بررسی کردیم و از کارشناسان پرسیدیم که چگونه رابطه جنسی می تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

این چیزی است که ما پیدا کردیم.

رابطه جنسی
رابطه جنسی
رابطه جنسی
رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی 

سیستم ایمنی قوی تر:تحقیقات انجام شده با دانشجویان نشان داد که آنهایی که به طور مکرر رابطه جنسی داشتند

(که رابطه جنسی یک تا دو بار در هفته تعریف می شود) سطوح بالاتر IgA بزاقی – آنتی بادی که به سیستم ایمنی شما کمک می کند تا با عفونت

مبارزه کند.

بهبود سلامت قلب:  رابطه جنسی و سلامت قلب با هم مرتبط هستند. مردانی که دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشتند، در مقایسه با مردانی که یک بار در ماه رابطه جنسی داشتند، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بودند.

کاهش درد:در یک مطالعه، ۶۰ درصد از افرادی که در طول یک دوره میگرن رابطه جنسی داشتند، بهبود در سردرد خود را گزارش کردند – و از این میان، اکثر آنها تسکین متوسط تا کامل داشتند.

رابطه رضایت بخش تر:حداقل به طور موقت! محققان دریافته‌اند که رضایت جنسی در ۴۸ ساعت پس از رابطه جنسی افزایش می‌یابد و این رضایت می‌تواند منجر به پیوند بیشتر زوجین شود.

خلق و خوی شادتر:تحقیقات انجام شده در چین نشان می دهد که یکی از فواید رابطه جنسی برای سلامت روان این است که افرادی که رابطه جنسی بیشتر و با کیفیت بهتری با شریک زندگی خود دارند، خوشحال تر هستند.

خواب شبانه بهتر:فعالیت جنسی – یا به طور دقیق تر، ارگاسم – می تواند بدن را با انواع هورمون ها و مواد شیمیایی، از جمله

گرم اکسی توسین، که می تواند آرامش را تشویق کند و خواب را تقویت کند.

کف لگن قوی تر:مزایای سلامتی خاصی از رابطه جنسی برای زنان وجود دارد که برای مردان صدق نمی کند، مانند قوی تر بودن کف لگن. یک مطالعه منتشر شده در ژورنال Investigative and Clinical Urology نشان داد که هم زنان فعال از نظر جنسی و هم زنانی که به ارگاسم می‌رسند، نسبت به زنانی که از نظر جنسی فعال نیستند، قدرت عضلات کف لگن بیشتری دارند

کاهش احتمالی خطر سرطان سینه:تحقیقات حمایت کننده از این مفهوم بسیار محدود است. این مطالعه قدیمی (۱۹۸۹) و کوچک است (۵۱ زن مبتلا به سرطان سینه با ۹۵ گروه کنترل همسان شدند)، اما محققان خاطرنشان کردند

یائسگی تاخیری:حقیقاتی که بر روی ۳۰۰۰ زن بین سنین ۴۲ تا ۵۲ سال انجام شد، نشان داد کسانی که هر هفته رابطه جنسی داشتند، در مقایسه با افرادی که کمتر از ماهانه رابطه جنسی داشتند، ۲۸ درصد کمتر در معرض یائسگی قرار داشتند.

دفع خودبخودی سنگ کلیه:زنانی که سه تا چهار بار در هفته رابطه جنسی داشتند، بیشتر از زنانی که رابطه جنسی نداشتند، سنگ کلیه را که در حالب گیر کرده بودند دفع می کردند.

قاعدگی منظم تر:قیقات (البته قدیمی – از سال ۱۹۷۹) نشان می‌دهد که زنانی که رابطه جنسی هفتگی داشتند، به طور متوسط ۲۹ روز طول می‌کشد (طبیعی در نظر گرفته می‌شود) در مقایسه با طول سیکل شدیدتر زنانی که رابطه جنسی پراکنده‌تری داشتند.

خطر کمتر سرطان پروستات:ز طرف دیگر، برخی از مزایای سلامتی جنسی برای مردان برای جنس منصف تر، از جمله کاهش خطر سرطان پروستات، صدق نمی کند. پروستات غده کوچکی است که مایع منی تولید می کند

اختلال نعوظ کمتر:یقات نشان می دهد که به نظر می رسد مردانی که به طور مکرر (یک یا چند بار در هفته) رابطه جنسی دارند، نسبت به مردانی که رابطه جنسی کمتری دارند، دچار اختلال نعوظ (ED، یا ناتوانی در حفظ یا حفظ نعوظ کافی برای رابطه جنسی) هستند.

گردآوری:تهران کیوسک 

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا