اخبار اجتماعیاخبار روز

خبری خوش برای موتورسواران، جرایم بخشیده شد!

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

خوشبختانه تمامی جرایم دیرکرد موتورسوارن بخشیده شد و فرصتی استثنایی برای خرید بیمه با بخشودگی جرایم برای آن‌ها پیش آمد. طبق این طرح در سال ۱۴۰۲، از ۱۳ آذر تا ۱۲ دی به مدت یک ماه و برای سایر وسایل نقلیه نیز از دوشنبه ۱۳ آذر تا پایان روز پنج شنبه ۳۰ آذر به مدت ۱۸ روز تمامی جرایم دیرکرد بخشوده می‌شود. مدت زمان اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بهترین فرصت برای خرید و تمدید بیمه شخص ثالث یک ساله است. طرح مذکور برای تشویق موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه‌ای است که بیمه شخص ثالث یکساله را خریداری می‌کنند.
اهداف این طرح به شرح زیر است:

  • حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه
  • تشویق و ترویج خرید بیمه شخص ثالث موتور
  • اجرای طرح تشویقی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه
  • فرهنگ سازی در راستای خرید بیمه

موضوع جالب اینجاست که بیمه مرکزی شرایط خاصی را برای شرکت در طرح بخشودگی جرایم دیرکرد اعلام نکرده است. البته دارندگان وسایل نقلیه زمینی اعم از خودرو و موتور فقط با خرید بیمه یکساله از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد می‌توانند از پرداخت جرایم بیمه معاف شوند.
نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور و خودرو هم به ازای هر روز تاخیر در خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث لحاظ می‌شود. فرمول محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه نیز به شرح زیر است:

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث = حق بیمه کامل بدون در نظر گرفتن تخفیفات / ۳۶۵ روز در سال

لازم به ذکر است که جریمه دیرکرد به صورت روزشمار و برای یک سال مورد محاسبه قرار می‌گیرد و در صورتی که میزان جرایم شما بیش از یک سال است باید جریمه دیرکرد همان یک سال را پرداخت نمایید.

در واقع خریداری بیمه شخص ثالث یکساله برای موتورسیکلت‌ها و خودروهای فاقد بیمه‌نامه، در فرصت بخشودگی اعلام شده که می‌تواند مالکان را از پرداخت هزینه اضافی معاف نماید. بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتور از ۱۳ آذر تا ۱۲ دی ماه و بخشودگی جرایم دیرکرد سایر وسایل نقلیه اعم از خودروها از ۱۳ تا ۳۰ آذر ادامه دارد و یک فرصت مناسب برای خرید بیمه شخص ثالث یکساله است. دقت داشته باشید که با خرید بیمه شخص ثالث کوتاه مدت مشمول بخشودگی نخواهید شد. این فرصت طلایی را از دست ندهید و با خرید بیمه یکساله از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد نهایت استفاده را ببرید.

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا