رپورتاژ

بازیگران معروف تهران، کدام آزمایشگاه ژنتیک را انتخاب می کنند؟

 • آزمایشگاه ژنتیک در تشخیص بیماری‌های ارثی و ژنتیک، احتمال ابتلاء افراد به بیماری‌ها و ناهنجاری‌های ژنتیکی و سایر موارد دیگر، نقش مهمی را ایفاء می‌نمایند. آنها از طریق ارائه خدماتی همچون مشاوره ژنتیک، آزمایش غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، آزمایش تشخیص هویت، تست DNA و بسیاری از آزمایشات دیگر، بسیار تاثیرگذار ظاهر می‌شوند و می‌توانند کمک بزرگی را در راستای سلامت افراد انجام دهند.

  بسیاری از شخصیت‌های مشهور از جمله هنرپیشگان، خوانندگان و افراد موفق دیگر وجود دارند که با چالش‌های بیماری‌های مادرزادی و سندرم‌های ویژه مواجه شده و زندگی می‌کنند؛ لذا انتخاب بهترین آزمایشگاه برای انجام آزمایش ژنتیک و اطلاع از وضعیت دقیق خود بسیار حائز اهمیت می‌باشد. آزمایشگاهی که بتواند نتایجی دقیق را ارائه نماید، از امکانات بالا، کادر مجرب و متخصص و همچنین خدمات گسترده‌ای برخوردار باشد، موقعیت مکانی خوبی (از لحاظ دسترسی) داشته باشد، از اطلاعات افراد حفاظت کند و سایر ویژگی‌های مثبت را دارا باشد، بهترین آزمایشگاه ژنتیک خواهد بود و افراد زیادی، مانند بازیگران، سلبریتی‌ها و سایر اشخاص معروف، برای انجام آزمایشات خود به آن مراجعه خواهند کرد.

  آزمایشگاه تهران لب به دلیل داشتن ویژگی‌های مثبت فراوان، بهترین آزمایشگاه تهران برای انجام تست ژنتیک سلبریتی‌ها می‌باشد. خدمات مشاوره ژنتیک در تهران این آزمایشگاه، می‌تواند بسیار موثر واقع شود و در تصمیم‌گیری و انتخاب راهکار‌ها به ما کمک فراوانی ‌نماید. برخی از افراد شناخته شده و معروف، تهران لب را به جهت ارائه نتایج آزمایشاتی دقیق و امکانات بالا، برای انجام چکا‌پ‌ها و آزمایش DNA، تست ژنتیک خود انتخاب می‌کنند.

  بازیگران معروف تهران، کدام آزمایشگاه ژنتیک را انتخاب می کنند؟
  بازیگران معروف تهران، کدام آزمایشگاه ژنتیک را انتخاب می کنند؟

  ویژگی‌های مهم آزمایشگاه ژنتیک خوب چیست؟

  یک آزمایشگاه ژنتیک خوب باید از برخی ویژگی‌های مهم و پراهمیت برخوردار باشد، تا بتواند خدمات آزمایشگاهی خود را به بهترین شکل و در بالاترین کیفیت ارائه کند و رضایت مراجعه‌کنندگان جلب نماید. ویژگی‌هایی نظیر ارائه نتایج آزمایشات به صورت دقیق و مطمئن، برخورداری از کادر متخصص، تجهیزات و تکنولوژی‌های پیشرفته و به‌روز، حفظ حریم و اطلاعات خصوصی مراجعه‌کنندگان و…، همگی از ویژگی‌های یک آزمایشگاه خوب می‌باشد و بهترین آزمایشگاه باید همه این ویژگی‌ها را داشته باشد. چنین آزمایشگاهی مطمئنا انتخاب اول هنرمندان و افراد مشهور خواهد بود. آزمایشگاه تهران و سایر شهرها باید از چنین فاکتورهایی برخوردار باشند. در ادامه، به برخی از فاکتورها و ویژگی‌های مهمی که بهترین آزمایشگاه ژنتیک باید برخوردار باشد تا انتخاب بازیگران، سلبریتی ها و افراد مشهور باشند، اشاره می‌شود. برخورداری از این فاکتورها، سبب جذب و افراد معروف و در کل افزایش مراجعه کنندگان به آزمایشگاه می‌شود.

  ارائه خدمات گسترده و متنوع

  از ویژگی‌های مهمی که بهترین آزمایشگاه باید برخوردار باشد، می‌توان به ارائه خدمات آزمایشگاهی جامع و مختلف اشاره نمود. خدماتی نظیر آزمایش غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، آزمایش تشخیص هویت، تست DNA، آزمایش ترومبوفیلی و…، همگی باید توسط یک آزمایشگاه ژنتیک خوب ارائه شود. بهترین آزمایشگاه ژنتیک باید بتواند تمامی آزمایشات ژنتیکی لازم را ارائه دهد و از این بابت نباید نقصی وجود داشته باشد. ارائه خدمات گسترده توسط یک آزمایشگاه سبب می‌شود که بازیگران، فوتبالیست‌ها، افراد شناخته شده و سایر افراد معروف دیگر، برای انجام تست‌های ژنتیک مورد نیاز خود آن آزمایشگاه را انتخاب کنند تا در صورت نیاز به انجام سایر آزمایشات، لازم به رفتن به آزمایشگاه دیگری نباشد و این امر انجام آزمایشات گوناگون را آسان می‌کند. آزمایشگاه تهران و سایر شهرها باید بتوانند خدمات مختلفی آزمایشگاهی را ارائه دهند و نیازها را رفع کنند. بهترین آزمایشگاه تهران باید حتما از خدماتی مانند تست غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، مشاوره ژنتیک در تهران و بسیاری از خدمات دیگر برخوردار باشد.

  حفظ اطلاعات و حریم خصوصی مراجعین

  حفظ اطلاعات خصوص افراد از فاکتورهای مهمی است که یک آزمایشگاه ژنتیک خوب باید آن را داشته باشد. آزمایشگاه ژنتیک باید از امنیت لازم جهت حفظ اطلاعات و داده‌های مهم و شخصی افراد برخوردار باشد. باید افراد محدودی به اطلاعات مراجعه‌کنندگان دسترسی داشته باشند و نتایج آزمایشات فقط به خود فرد و یا فرد معرفی شده از جانب وی ارائه شوند. رازداری و حفظ اطلاعات سلامت و خصوصی به خصوص برای هنرمندان و افراد مشهور بسیار مهم می‌باشد و از فاکتورهایی است که آنها در هنگام مراجعه به یک آزمایشگاه، به آن توجه می‌کنند و در صورت عدم اطمنیان به حفظ اطلاعات، از مراجعه کردن به آن آزمایشگاه خودداری می‌کنند. تصور این موضوع که آزمایشگاهی، بدون رازداری و حفظ اطلاعات خصوصی مراجعین خود، عنوان بهترین آزمایشگاه را داشته باشد، غیرممکن می‌باشد. آزمایشگاه تهران و سایر شهر‌ها، در کنار ارائه خدماتی مثل مشاوره ژنتیک، آزمایش غربالگری، تست دوران حاملگی و…، باید قادر به حفظ اطلاعات و حریم خصوصی افراد شوند و از این بابت، از امنیت لازم برخوردار باشند.

  برخورداری از خدمات مشاوره ژنتیک

  ارائه خدمات مشاوره ژنتیک توسط متخصصین ژنتیک، از ویژگی‌های مهمی می‌باشد که یک آزمایشگاه ژنتیک معتبر باید داشته باشد. از طریق مشاوره ژنتیک می‌توان به اطلاعات درست و دقیق دست یافت و از آنها جهت تصمیم‌گیری‌های مرتبط با سلامت خود و دیگران استفاده نمود. راهکارهایی که توسط مشاوران ژنتیک ارائه می‌شوند، بسیار کاربردی و موثر می‌باشند و می‌توانند در پیشگیری و مدیریت بیماری‌ها نقش مهمی را ایفاء کنند. همچنین، مشاوره ژنتیک در تشخیص بیماری‌ها نیز تاثیرگذار است و از این بابت بسیار مفید واقع می‌شود. به همین دلیل، افراد شناخته و سایر شهروندان در هنگام انتخاب آزمایشگاه ژنتیک خوب به این موضوع توجه می‌نمایند که آن آزمایشگاه در کنار ارائه خدمات آزمایشگاهی (همچون آزمایش دوران حاملگی، تست غربالگری، آزمایش DNA و غیره)، از خدمات مشاوره ژنتیک نیز برخوردار باشد تا بتوانند در تصمیم‌گیری‌های خود از آنها کمک بگیرند.

  «تهران لب به عنوان بهترین آزمایشگاه تهران از خدمات مشاوره ژنتیک در تهران برخوردار است و به این طریق به مراجعین خود در تصمیم‌گیری‌ها و انجام آزمایشات مختلف، کمک می کند.»

  داشتن تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته و جدید

  یک آزمایشگاه ژنتیک برای آنکه بتواند نتایج آزمایشات را به طور دقیق ارائه نماید، نیاز دارد که از روش‌های جدید استفاده کند و از تجهیزات مدرنی نیز برخوردار باشد. در غیراینصورت ارائه نتایج تست‌ها و چکاپ‌ها به صورت دقیق، سخت و دشوار خواهد بود. بسیاری از افراد مثل ورزشکاران، بازیگران، مجریان و همچنین بقیه افراد، به آزمایشگاهی مراجعه می‌کنند از لحاظ امکانات و فناوری‌ها به‌روز و جدید باشند؛ زیرا در صورت فرسوده بودن تجهیزات و قدیمی‌ بودن آنها، ضریب امکان اشتباه بالا می‌رود و این امر می‌تواند بر نتایج آزمایشات تاثیر بگذارد و سبب نادرست شدن آنها ‌شود. بهترین آزمایشگاه، آزمایشگاهی است که از بالاترین امکانات و پیشرفته‌ترین تجهیزات برخوردار باشد تا از این طریق، بتواند نتایج آزمایشات قابل اعتمادی را ارائه نماید. آزمایشگاه تهران باید از این ویژگی برخوردار باشد تا بتواند آزمایشات را به درست‌ترین و اصولی‌ترین شکل ممکن انجام دهد و باعث اعتماد افراد به نتایج آزمایشات خود شود.

  برخورداری از محیط ایمن، سالم و بخش VIP

  ساختمان و محیط آزمایشگاه باید در وضعیت سالم و سازگار با استانداردهای بهداشتی و ایمنی قرار داشته باشد. فضای آزمایشگاه باید از تهویه مناسب و سیستم گردش هوا جهت تنظیم دما و جلوگیری از انتشار بیماری‌ها، برخوردار باشد. آزمایشگاه‌ها نباید سقف کوتاه داشته باشند. این امر برای جلوگیری از انتقال میکروب‌ها و عفونت‌ها لازم است. دیوارها و سقف‌ها باید از موادی ساخته شده باشند که بتوان آنها را ضدعفونی و شستشو داد و پوشش آنها نیز باید در برابر رطوبت، آتش، مواد شیمیایی و… مقاوم باشد. همچنین، عایق صوتی و حرارتی بودن دیوارهای آزمایشگاه هم بسیار مهم می‌باشد و باید به این موضوع نیز توجه شود.

  داشتن بخش VIP نیز یکی از ویژگی‌های مهم دیگر می‌باشد. برای برخی افراد به خصوص افراد مشهور و مطرح، داشتن محیط VIP جهت حفظ آرامش آنها از اهمیت برخوردار است. اینگونه افراد علاقه دارند که به آزمایشگاهی مراجعه کنند که دارای بخش VIP باشد تا از بابت مزاحمت و شلوغی برای آنها مشکلی پیش نیاید.

  آزمایشگاهی که عنوان بهترین آزمایشگاه را دارد، باید از محیط سالم و استانداردی جهت ارائه خدمات مناسب و حفظ سلامت مراجعه‌کنندگان خود برخوردار باشد. همچنین، سرویس بهداشتی تمیز نیز لازم و ضروری است. آزمایشگاه تهران و سایر شهرها در صورت نداشتن محیط ایمن و آرام، در ارائه خدمات آزمایشگاهی خود، همانند آزمایش DNA، آزمایش غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، آزمایش تشخیص هویت و سایر آزمایشات، دچار مشکلاتی خواهند شد.

  داشتن کادر متخصص و ماهر

  آزمایشگاهی که از تیم متخصص و مجربی برخوردار نباشد، نمی‌تواند خدمات آزمایشگاهی مناسبی را ارائه دهد و در نتایج آزمایشات چنین آزمایشگاهی نیز، احتمال وجود خطا و اشتباه زیاد خواهد بود. از آنجایی کادرهای متخصص آگاهی کاملی نسبت به وظایف خود، اصول کار، نحوه آزمایش گرفتن، اصول بهداشتی و سایر موارد دارند، درصد احتمال خطای آنها بسیار پایین خواهد بود. بنابراین، نتایج آزمایشاتی که توسط متخصصین انجام می‌شود، دقیق‌تر می‌باشد. همچنین، انجام برخی خدمات آزمایشاتی (مانند مشاوره ژنتیک) از طرف افراد غیرمتخصص، می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند و سبب ارائه راهکارهای نادرست و درنتیجه، تصمیمات اشتباه شود. بنابراین، آزمایشگاه‌ها باید از کادر متخصص و مجرب برخوردار باشند تا ضریب اشتباهات پایین بیاید. این امر سبب می‌شود که بتوان به نتایج آزمایشات خود اعتماد نمود.

  همه افراد، از هنرمند و سلبریتی گرفته تا افراد عادی، برای اطمینان به نتایج آزمایشات خود، آزمایشگاهی را برای انجام چکاپ‌های خود انتخاب می‌کنند که دارای کادر ماهر و متخصص باشد. بهترین آزمایشگاه ژنتیک حتما باید از این ویژگی برخوردار باشد.

  ارائه نتایج آزمایشات به صورت دقیق و قابل اطمینان

  ارائه نتایج تست‌ها و چکاپ‌ها به صورت درست و دقیق، مهمترین ویژگی است که یک آزمایشگاه ژنتیک باید از آن برخوردار باشد تا برای تشخیص بیماری های ارثی و ژنتیکی کمک کند. آزمایشگاهی که نتایج آزمایشات را به صورت نادرست ارائه می‌دهد و ضریب اشتباه بالایی دارد، نه تنها مراجعه‌کنندگان خود را از دست می‌دهد؛ بلکه سلامت آنها را نیز به خطر می‌اندازد. افراد مشهور، هنرمندان، بازیگران، سلبریتی‌ها و سایر افراد، به آزمایشگاهی مراجعه‌ می‌کنند که نسبت به نتایج آزمایشاتی که آن آزمایشگاه ارائه می‌دهد، اطمینان دارند و می‌دانند دقیق می‌باشد. از طریق نتایج آزمایشات است که می‌توان از سلامت خود باخبر شد و در صورت بیمار بودن، اقدامات لازم را انجام داد.

  انتخاب بهترین آزمایشگاه جهت اطلاع از وضعیت دقیق سلامت خود اهمیت دارد. اگر ساکن تهران هستید، با انتخاب بهترین آزمایشگاه تهران (تهران لب)، می‌توانید از مشاوره ژنتیک در تهران، تست غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، تست DNA و سایر خدمات دیگر بهره‌مند شوید و نسبت به نتایج آزمایشات خود اطمینان داشته باشد.

  در کنار این ویژگی‌ها، فاکتورهایی مانند رعایت کامل منشور و حقوق سلامت مراجعه‌کنندگان، واقع شدن در موقعیت و مکان مناسب، طرف قرارداد بودن با بیشتر بیمه‌های معتبر، داشتن همکاری با سایر مراکز آزمایشگاهی (به خصوص مراکز بین‌المللی)، ارائه خدمات آنلاین (همچون نوبت‌دهی آنلاین و جواب‌دهی آنلاین)، ارائه خدمات آزمایش در منزل و محل کار و سایر ویژگی‌های دیگر، از جمله فاکتورهایی هستند که یک آزمایشگاه ژنتیک خوب باید داشته باشد. چنین، آزمایشگاهی که همه این ویژگی‌ها را داشته باشد، به عنوان بهترین آزمایشگاه شناخته خواهد شد و افراد زیادی از جمله سلبریتی‌ها، بازیگران، ورزشکاران، مجریان، خوانندگان و سایر افراد، برای انجام چکاپ‌ها و تست‌های مورد نیاز خود به آن مراجعه خواهند کرد.

  آزمایش ژنتیک در آزمایشگاه چگونه انجام می‌شود؟
  آزمایش ژنتیک در آزمایشگاه چگونه انجام می‌شود؟

  آزمایش ژنتیک در آزمایشگاه چگونه انجام می‌شود؟

  آزمایشگاه‌های ژنتیک بسیار حائز اهمیت می‌باشند. این آزمایشگاه‌ها کلیه خدمات و آزمایشات مرتبط با ژنتیک را ارائه می‌دهند و از روش‌ها و تکنیک‌های خاصی استفاده می‌کنند. در آزمایشگاه‌ ژنتیک، متخصصین ژنتیک به تحلیل و بررسی انواع ژن‌ها می‌پردازند و از ابزارهای پیشرفته‌ای برای این کار استفاده می‌کنند.

  آزمایش ژنتیک یک فرآیند برای بررسی DNA شما می‌باشد. DNA به عنوان بانک اطلاعاتی شیمیایی عملکردهای بدن شما را در خود ذخیره می‌کند. این آزمایش ممکن است به تشخیص و آشکار شدن تغییرات (جهش‌ها) در ژن‌های شما که ممکن است باعث ناخوشایندی یا بیماری شوند، کمک کند. در آزمایش ژنتیک ابتدا نمونه گیری از سلول و بافت شما صورت می‌گیرد. سپس با شکستن سلول‌ها، فرآیند جداسازی DNA صورت می‌گیرد و DNA استخراج می‌شود. DNA استخراج شده مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد و آنالیز می‌شود.

  علم ژنتیک ابزاری بسیار مهم برای تحلیل و بررسی مولکول‌های ژنتیکی افراد می‌باشد. با انجام آزمایشات ژنتیک، می‌توان ویژگی‌های ارثی، میزان احتمال ابتلاء افراد به بیماری‌های ژنتیکی و اطلاعات مربوط به نسبت‌های خانوادگی را به طور کامل بررسی کرد. بررسی ساختار و ترتیب DNA، تشخیص تغییرات ژنتیکی مختلف مانند متغیرهای DNA، حذف‌ شدن‌ها و اضافه‌ شدن کروموزوم‌ها و سایر اختلالات کروموزومی و ژنتیکی، تنها بخشی از فعالیت‌های آزمایشات ژنتیک می‌باشند.

  بهترین آزمایشگاه ژنتیک، آزمایشگاهی است که بتواند نتایج درست و قابل اعتمادی را ارائه کند و از مشاوره ژنتیک و امکانات پیشرفته‌ در کنار سایر ویژگی‌ها برخوردار باشد.

  مجتبی پوربخش، مجری و تهیه‌کننده سابق برنامه فوتبال یک
  مجتبی پوربخش، مجری و تهیه‌کننده سابق برنامه فوتبال یک

  بازیگران معروف تهران، آزمایشگاه ژنتیک تهران لب را برای انجام چکاپ های خود انتخاب کرده اند

  آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب به عنوان بهترین آزمایشگاه تهران، به دلیل برخورداری از فاکتور‌هایی مثل کادر آزمایشگاهی و تکنسین ماهر و متخصص، تجهیزات و امکانات پیشرفته و جدید، داشتن محیطی ایمن و بخش VIP، ارائه خدمات متنوع و کامل مثل مشاوره ژنتیک در تهران، آزمایش در منزل تهران و محل کار، آزمایش غربالگری، آزمایش دوران حاملگی، تست DNA و سایر آزمایشات دیگر، ارائه خدمات آنلاین نظیر نوبت‌دهی و پاسخ‌دهی آنلاین، حفظ داده‌ها و اطلاعات شخصی افراد و امنیت مناسب، پوشش‌دهی بسیاری از بیمه‌های معتبر جهت رفاه مراجعه کنندگان و مورد تایید بودن از نظر متخصصان ژنتیک، معتبرترین و برترین آزمایشگاه تهران می‌باشد.

  همچنین، واقع شدن در خیابان ولیعصر تهران که از لحاظ موقعیتی بسیار مناسب و قابل دسترس می‌باشد (آدرس: ابتدای پارک ساعی، بعد از کوچه شهید مهدی اسعدی، پلاک: ۲۱۷۳ طبقه: همکف)، همکاری با مراکز دیگر مثل همکاری بین‌المللی با آزمایشگاه جینوکس آنکارا (که از به‌روزترین و مجهزترین آزمایشگاه کشور ترکیه و قاره اروپا می‌باشد)، ارائه نتایج آزمایشات به صورت دقیق و قابل اعتماد و رعایت کامل حقوق و منشور سلامت شهروندان، از جمله ویژگی‌هایی دیگر هستند که آزمایشگاه تهران لب از آن برخوردار است و به همین دلیل، عنوان بهترین آزمایشگاه تهران را دارد.

  این آزمایشگاه به دلیل ویژگی‌ها و مزیت‌های بالایی که دارد، توسط بازیگران و افراد معروف و شناخته شده جهت انجام آزمایشات و چکاپ‌های خود انتخاب می‌شود. از جمله افرادی که آزمایشگاه تهران لب را جهت انجام تست‌های خود انتخاب نموده است، می‌توان به مجتبی پوربخش اشاره کرد. مجتبی پوربخش، مجری و تهیه‌کننده سابق برنامه فوتبال یک و همچنین یکی از شرکت‌کنندگان رئالیتی شو پدرخوانده می‌باشد که برای انجام آزمایشات خود به آزمایشگاه تهران لب مراجعه کرد و به این ترتیب، ابتلاء ایشان به سرطان خون تشخیص داده شد و درمان ایشان شروع شد.

  تماس با آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب:

  ۱۶۵۰

  پذیرش و نوبت دهی آنلاین تهران لب:

  https://reservation.tehranlab.com:8084/

  سوالات پرتکرار برای انتخاب بهترین آزمایشگاه ژنتیک مخصوص بازیگران معروف در تهران

  ۱. آیا آزمایشگاه‌های ژنتیک از خدمات مشاوره ژنتیک برخوردار می‌باشند؟

  بله، برخی از آزمایشگاه‌های خصوصی از خدمات مشاوره ژنتیک بهره‌مند هستند. آزمایشگاه تهران لب، از جمله آزمایشگاه‌هایی می‌باشد که از خدمات مشاوره ژنتیک در تهران برخوردار است. مشاوره ژنتیک این آزمایشگاه توسط متخصصین ژنتیک ایران ارائه می‌شود. در صورت نیاز به مشاوره ژنتیک، با تماس شماره تلفن ۱۶۵۰ می‌توانید از خدمات مشاوره ژنتیک آزمایشگاه در تهران بهره‌مند شوید.

  ۲. در انتخاب یک آزمایشگاه ژنتیک برای انجام آزمایشات، کدام ویژگی‌ها از اهمیت بالایی برای افراد معروف و شناخته شده برخوردار است؟

  ویژگی‌هایی مانند ارائه خدمات آزمایشگاه به صورت کامل و گسترده (مانند تست غربالگری، آزمایش DNA و…)، برخورداری از تجهیزات جدید و پیشرفته، کادر ماهر و متخصص، حفظ اطلاعات شخصی، ارائه نتایج درست و قابل اطمینان، داشتن محیط آرام، سالم و بخش VIP و سایر موارد دیگر، از جمله فاکتورهایی می‌باشند که هنرمندان، سلبریتی‌ها و غیره مد نظر دارند. آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی تهران لب، به دلیل داشتن تمامی ویژگی‌های مطرح شده، بهترین آزمایشگاه برای انجام چکاپ‌ها و تست‌ها از سوی اشخاص معروف و مطرح می‌باشد.

  گرداوری: مجله خبری تهران کیوسک

  https://tehranlab.com/leukemia-diagnosis-of-mojtaba-pourbakhsh-by-tehran-lab/

  https://www.betterlives.ir/خدمات-vip-آزمایشگاهی-برای-زندگی-بهتر-مرد/

  https://khoobmishi.com/Blog/531/بهترین-متخصصین-ژنتیک-پزشکی-آزمایشگاه-تهران-لب

  https://tehranbehesht.news/fa/news/71285/معرفی-آزمایشگاه-ژنتیک-خوب-در-تهران-مشاوره-ژنتیک

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  ‫۴ نظرها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا