اخبار روزپزشکیسلامت

چه فرقی بین کراتینه و پروتئینه مو است ؟

 • چه فرقی بین کراتینه و پروتئینه مو است ؟

  چه فرقی بین کراتینه و پروتئینه مو است ؟ پی بردن به جواب این سوال، نیازمند شناخت هر دو روش به صورت جداگانه است. ابتدا باید از خود بپرسیم که کراتینه کردن مو به چه معنا است و پروتئینه کردن مو چگونه انجام می‌گیرد. سپس برای سوال تفاوت کراتینه و پروتئینه مو چیست؟ جواب مناسبی پیدا کنیم. نام کراتینه، برگرفته از کراتین، پروتئین ساختاری مو است که بخش زیادی از آن را تشکیل می‌دهد. این پروتئین بافت سخت و محکمی دارد و موها را انعطاف پذیر، زیبا و درخشان نگه می‌دارد. زمانی که کراتین آسیب ببیند، مو آسیب دیده است و ظاهر جذاب خود را از دست می‌دهد. ترمیم موها به معنای بازگرداندن کراتین آن به حالت قبل و همچنین افزایش تولید این ماده است. در کراتین درمانی و پروتئین درمانی، موها با پروتئین تغذیه می‌شوند و از این رو بانشاط می‌مانند. پس تفاوت کراتینه و پروتئینه مو چیست؟

  کراتینه مو

  کراتین درمانی یک تکنیک زیبایی است که در آن به موها مقادیر بسیار کراتین مصنوعی و مواد صاف کننده همچون فرمالدهید زده می‌شود و پس از گذشت مدتی مشخص، موها را شسته، آن را با دمای زیاد اتو، ۴۵۰ درجه فارنهایت، خشک می‌کنند. در این روش موها کاملا صاف و لخت می‌شوند و حالت فر آن‌ها از بین می‌رود.

  فرق بین کراتینه و پروتئینه
  فرق بین کراتینه و پروتئینه

  پروتئینه مو

  در پروتئین تراپی نیز مواد پروتئینه، توسط فردی ماهر و آرایشگری باتجربه بر موهای تمیز قرار می‌گیرند و پس از گذشت مدتی شسته و اتو می‌شوند. پروتئینه کردن موها به معنای احیا کردن آن‌ها است و فاقد اثرات صاف کننده و موادی همچون فرمالدهید می‌باشد. البته که این روش به نوسازی بافت موهای شما کمک می‌کند و سبب افزایش ساخت پروتئین در موها می‌شود. همچنین شکنندگی، کدری، زبری و وز آن‌ها را از بین می‌برد و نرم کننده و جلا دهنده است.اگر در زمان صدمه به مو، کوتیکول‌های آن دچار روزنه شده باشند، پروتئین تراپی این شکاف‌ها را پر می‌کند و باعث طراوت و شادابی موها می‌شود. این کار نمی‌تواند باعث لخت شدن موهای شما شود و موج موهای شما را تا حد کمی حفظ می‌کند.

  فرق بین کراتینه و پروتئینه مو
  فرق بین کراتینه و پروتئینه مو

  تفاوت

  در کراتینه کردن موها، موهایی درخشان، لخت و صاف به دست می‌آیند، در حالی که پروتئین تراپی جنبه درمانی بیشتری دارد و ظاهر مو را تنها از نظر سلامت بخشی به آن زیبا می‌کند. البته هر دو درخشندگی موها را افزایش می‌دهند و سبب یکدست شدن بافت آن می‌شوند. اگر بپرسیم تفاوت کراتینه و پروتئینه مو چیست؟

  می‌فهمیم که کراتینه صاف کننده است و پروتئینه موها را بازسازی، نرم و زیبا می‌کند.
  گفته می‌شود که مواد کراتین دارای فرمالدهید و مواد صاف کننده اند و پروتئین تراپی چنین اثری ندارد.
  مدت زمان ماندگاری پروتئین تراپی کمتر از کراتینه کردن موها است.
  در جواب تفاوت کراتینه و پروتئینه مو چیست؟ باید گفت که کراتینه کردن موها قیمت بیشتری دارد و مراقبت از آن نیز سخت‌تر است.
  پروتئین تراپی عوارض کمتری نسبت به کراتینه کردن موها دارد و سالم‌تر است.

  گردآوری:تهران کیوسک

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا