رپورتاژ

کامپوزیت دندان

 • کامپوزیت دندان

  کامپوزیت دندان پوسته نازکی است که دندانپزشک شما آن را روی سطوح جلویی یک یا چند دندان می چسباند. این روش دندانپزشکی زیبایی به محافظت از دندان ها نیز کمک می کند و می تواند نیاز به ترمیم های زیبایی گسترده را برطرف کند. بسیاری از بیماران به روکش به عنوان راه حلی جایگزین برای سفید کردن دندان، درمان ارتودنسی یا کشیدن دندان روی می آورند.

  روکش های کامپوزیت

  دو نوع روکش وجود دارد: پرسلن و رزین کامپوزیت. پرسلن به دلیل اینکه ماده بسیار محکمی است در برابر لکه ها مقاوم تر است و پس از استفاده از روکش ها از لعاب خاصی استفاده می شود. به دلیل این محافظت بیشتر، بیمارانی که روکش های چینی دریافت می کنند، اغلب نیازی به تنظیم رژیم غذایی خود ندارند یا از خوردن و نوشیدنی هایی که باعث ایجاد لکه می شوند اجتناب کنند.

  روکش های کامپوزیت
  روکش های کامپوزیت

  مزایای ونیرهای چینی

  روکش های پرسلن می توانند تا ۱۰ تا ۱۵ سال دوام بیاورند.
  آنها در یک آزمایشگاه دندانپزشکی ایجاد و سفارشی می شوند.
  پرسلن به طور طبیعی دارای کیفیت نیمه شفافی است که شبیه مینای دندان است.
  کامپوزیت دندان دوام بیشتری دارد و در برابر لکه ها مقاوم تر است.
  روکش های پرسلن می توانند ظاهر مشکلات دندانی شدیدتر را بهبود بخشند.

  ونیرهای رزینی کامپوزیت

  ونیرهای رزین کامپوزیت یک درمان زیبایی دندانپزشکی عالی برای بیمارانی است که به دنبال ترمیم سریع و موثر لبخند خود هستند. شما می توانید این درمان را در یک روز دریافت کنید، اما باید از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که دندان ها را لکه دار می کنند اجتناب کنید.

  شما میتوانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و زیبایی آتن از شرایط پرداخت اقساط برای ونیر کامپوزیت بهره مند شوید.

  مزایای ونیر کامپوزیت

  ونیرهای رزین کامپوزیت ۵ تا ۷ سال عمر می کنند.
  کامپوزیت‌ها را می‌توان در حالی که منتظر هستید، ساخت و ترمیم همان روز را ممکن می‌سازد.
  ونیرهای کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به ونیرهای چینی دارند.
  دندان های طبیعی شما قبل از استفاده از مواد کامپوزیت به طور دائمی تغییر نمی کنند، برخلاف روکش های چینی که نیاز به تغییر شکل دندان ها دارند.

  ونیرها می توانند بسیاری از مشکلات دندانی مانند: چیپس، ترک ها، تغییر رنگ، بدشکل شدن دندان ها، ازدحام بیش از حد دندان ها، ناهماهنگی جزئی و فاصله بین دندان ها را برطرف کنند.

  نوشته های مشابه

  آیا من کاندیدای خوبی هستم؟

  ونیرها یک درمان زیبایی دندانپزشکی عالی هستند که اگر دندان‌هایتان به‌شدت تغییر رنگ داده یا لکه‌دار شده‌، نیاز به ترمیم دندان شکسته یا ترک خورده دارید، یا می‌خواهید به طور کلی لبخند خود را بهبود ببخشید، باید به آن توجه کنید. مینای دندان باید به اندازه کافی روی دندان وجود داشته باشد تا سطح پیوند قوی ایجاد شود. بیمارانی که بیش از حد دندان های خود را قروچه یا فشار می دهند، ممکن است کاندیدای مناسبی برای روکش نباشند زیرا این فشار می تواند باعث ترک خوردن روکش شود.

  چه چیزی در طول درمان انتظار می رود؟

  روند اعمال ونیرهای پرسلن و کامپوزیت کمی متفاوت است. روکش های چینی نیاز به دو نوبت دارند. در اولین ملاقات، دندانپزشک شما مقدار کمی از مینای دندان را برش می دهد تا فضایی برای روکش ها ایجاد شود. ما از دندان ها اثر می گذاریم و سایه نهایی آنها را تعیین می کنیم. دندانپزشک شما ممکن است روکش های موقتی را در اختیار شما قرار دهد تا زمانی که ست نهایی شما ساخته می شود بپوشید.

  در نوبت دوم، دندانپزشک شما روکش را با استفاده از چسب به سطح هر دندان می چسباند. برای سفت شدن آنها و اطمینان از اتصال محکم آنها از نور مخصوص استفاده می کنیم. هر ماده اضافی بریده می شود و لبخند جدید شما آماده است تا از آن لذت ببرید.

  ونیرهای رزین کامپوزیت را می توان در یک بازدید ایجاد و اعمال کرد. در قرار ملاقات شما، دندانپزشک شما رنگ مناسب رزین را برای مطابقت با اهداف زیبایی شما انتخاب می کند و مواد را مستقیماً روی دندان ها اعمال می کند. رزین را مجسمه می کنیم و از نور برای سفت شدن آن استفاده می کنیم. صاف کردن، صیقل دادن و پایان کار انجام می شود و لبخند جدید شما کامل می شود.

  ایمپلنت دندان
  ایمپلنت دندان

  ایمپلنت دندان

  ایمپلنت‌های دندانی ریشه‌های دندان مصنوعی هستند که برای حمایت از ترمیم دندان یا دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شوند و به توقف یا جلوگیری از تحلیل استخوان فک کمک می‌کنند. روش کاشت به عنوان شکلی از دندانپزشکی پروتز (جایگزین مصنوعی) طبقه بندی می شود، اما همچنین نوعی دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود.

  افرادی که دندان های خود را از دست داده اند ممکن است بیش از حد احساس خودآگاهی داشته باشند که نمی توانند لبخند بزنند یا صحبت کنند. علاوه بر این، بی نظمی های گاز گرفتن ناشی از از دست دادن دندان می تواند تأثیر منفی بر عادات غذایی داشته باشد و منجر به مشکلات سلامت ثانویه مانند سوء تغذیه شود.

  ایمپلنت‌ دندان با جایگزینی ریشه‌های دندان از دست رفته، قدرت و ثبات لازم برای خوردن همه غذاهایی را که دوست دارند، بدون تلاش برای جویدن، به افراد می‌دهد. علاوه بر این، آنها به تحریک و حفظ استخوان فک، جلوگیری از تحلیل استخوان و کمک به حمایت از ویژگی های صورت کمک می کنند.

  دندان ها از دست می روند به دلیل:

  پوسیدگی دندان
  نارسایی کانال ریشه
  بیماری لثه (پریودنتیت)
  ضربه به دهان (آسیب دندانی)
  فرسودگی بیش از حد
  نقایص مادرزادی

  مشاوره با کلینیک زیبایی آتن

  برای تعیین اینکه آیا ایمپلنت برای شما مناسب است یا خیر، باید با دندانپزشک، جراح دهان و/یا پریودنتیست یا پروتز دندان خود مشورت کنید. در طول این ملاقات، متخصص دندانپزشک شما دندان ها و لثه های شما را به طور کامل معاینه می کند و تراکم و کمیت استخوان را ارزیابی می کند. این ممکن است شامل اشعه ایکس و اسکن توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن) باشد تا اطمینان حاصل شود که ساختار استخوانی کافی برای قرار دادن ایمپلنت(ها) وجود دارد و دقیقاً در کجا باید قرار داده شود.

  بر اساس وضعیت بافت های دهان، بهداشت دهان و عادات شخصی و تعهد به پیروی از دستورالعمل های مراقبت های بعدی، دندانپزشک شما مناسب ترین برنامه درمانی را به شما توصیه می کند. برخی از بیماران با بافت استخوان یا لثه ناکافی به پیوند استخوان یا بافت نرم و یا استفاده از ایمپلنت‌های با قطر کم (که به آنها مینی ایمپلنت نیز گفته می‌شود) نیاز دارند.

  بسته به وضعیت شما، متخصص دندانپزشکی آتن به شما توصیه می کند که کل فرآیند درمان چقدر طول می کشد، چه تعداد ملاقات لازم است و چه انتظاراتی می توانید بعد از هر عمل داشته باشید. در طول مشاوره، گزینه‌های بی‌حسی موضعی (برای بی‌حس کردن نواحی آسیب‌دیده و اطراف آن) و دندان‌پزشکی آرام‌بخش، در صورت لزوم، نیز مورد بحث قرار خواهند گرفت. هزینه تخمینی ایمپلنت دندان شما نیز در این جلسه مورد بحث قرار خواهد گرفت. هزینه ها می تواند به طور قابل توجهی بر اساس نوع درمانی که انتخاب می کنید متفاوت باشد (از جمله موارد دیگر).

  قبل از اینکه کاشت در نظر گرفته شود، ابتدا باید هر گونه مشکل زمینه ای بهداشت دهان و دندان را مدیریت کرد. مسائل رایج مانند پوسیدگی دندان و بیماری لثه می تواند درمان را کم اثر کند.

  اگر سیگاری هستید، دندانپزشک به شما توصیه می‌کند که سیگار را ترک کنید، زیرا سیگاری‌ها در مقایسه با غیرسیگاری‌ها با خطر شکست بیشتری مواجه هستند. استعمال دخانیات می تواند روی استئواینتگراسیون، فرآیندی که در آن ایمپلنت دندانی به استخوان فک متصل می شود، تأثیر بگذارد.

  هنگامی که دندانپزشک شما دهان شما را برای درمان به اندازه کافی سالم تشخیص داد، درمان سفارشی شما می تواند شروع شود.

  کاشت دندان که برای جایگزینی دندان های از دست رفته انجام می شود، می تواند در هر زمانی پس از نوجوانی یا زمانی که رشد استخوان کامل شده است انجام شود. برخی از شرایط پزشکی مانند دیابت فعال، سرطان یا بیماری پریودنتال ممکن است نیاز به درمان اضافی قبل از انجام عمل داشته باشند.

  در نتیجه شما برای ایمپلنت دندان هم میتوانید در آتن از شرایط پرداخت اقساط استفاده کنید.

  برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

  ۰۲۱۷۷۸۵۲۱۳۶

  ۰۹۳۷۵۹۴۹۶۲۸

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا