رپورتاژ

کدام آزمایشگاه چکاپ کامل زنان و مردان در ورامین را انجام می دهد؟

شاید برای شما هم اهمیت داشته باشد که بدانید لیست آزمایش‌های چکاپ کامل شامل چه مواردی است و بهترین آزمایشگاه ورامین برای انجام آنها کجاست. برای حفظ سلامت بدن و پیشگیری از بیماری‌ها، پزشکان توصیه می‌کنند که اشخاص بالای ۵۰ سال، هرساله این تست را انجام دهند و دیگران ۳ سال یکبار برای انجام آن به آزمایشگاه پاتوبیولوژی ورامین مراجعه کنند. پارس لب یکی از بهترین آزمایشگاه هایی است که میتوانید علاوه بر چکاپ کامل بدن، برای انجام آزمایش بارداری در ورامین و یا آزمایشات تیروئیدی در ورامین به آن مراجعه کنید.

لازم است بدانید که بسیاری از بیماری‌ها ممکن است علائم خفیفی داشته باشند که شخص متوجه آن‌ها نشود و زمانی بفهمد که خیلی دیر شده است. چکاپ کامل این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از سلامت بدن خود اطلاع پیدا کنید و یا حداقل اگر به هر نوع بیماری مبتلا شده باشید، هرچه سریع‌تر از آن مطلع شده و برای درمان آن اقدام کنید.

ما در ادامه به بررسی آزمایش‌های مختلف چکاپ کامل می‌پردازیم. این آزمایش‌ها شامل آزمایش‌های خون، آزمایش‌های تیروئید، آزمایش‌های ژنتیک،آزمایش‌های کبد و در صورت نیاز آزمایش ژنتیک و آزمایش بارداری می‌شوند.

کدام آزمایشگاه چکاپ کامل زنان و مردان در ورامین را انجام می دهد؟
کدام آزمایشگاه چکاپ کامل زنان و مردان در ورامین را انجام می دهد؟

چرا باید آزمایش چکاپ کامل برای زنان و مردان ضروری است؟

برخی افراد تصور می‌کنند که انجام لیست آزمایش‌های چکاپ کامل کاری بیهوده، زمان‌بر و هزینه اضافی است. همچنین، تصور می‌کنند که تمامی بیماری‌ها با علامت هستند و هر زمان که بیماری به سراغ آن‌ها آمد، متوجه آن شده و برای درمان اقدام می‌کنند.

اما باید به شما بگوییم که هزینه چکاپ کامل در مقابل درمان بسیاری از بیماری‌ها بسیار ناچیز است. شما نه تنها از بیماری‌های ناگهانی پیشگیری می‌کنید، بلکه از بسیاری از هزینه‌های درمانی که این روزها سر به فلک کشیده، جلوگیری کرده اید.

البته انتخاب آزمایشگاه و مرکزی که برای چکاپ کامل به آن مراجعه می‌کنید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و پیشنهاد میشود حتما به بهترین آزمایشگاه ورامین مراجعه کنید، مجموعه‌ای که با مناسب‌ترین قیمت خدمات انجام انواع آزمایشات را برای مراجعان خود فراهم می‌کند.

پارس لب با بهره‌گیری از تجهیزات روز دنیا، خدمات متنوعی را در زمینه انجام آزمایشات طبی برای تمامی کاربران خود فراهم نموده است و افراد می‌توانند در این مرکز در سریع‌ترین زمان ممکن تمامی آزمایشات چکاپ کامل خود را با بالاترین دقت انجام دهند.

آزمایش چکاپ کامل در بهترین آزمایشگاه ورامین

آزمایش چکاپ کامل بدن برای مردان و زنان، شامل انواع آزمایش‌های خون، ادرار و مدفوع است که برای بررسی ویتامین‌ها، بیماری‌های کلیه، کبد و روده، انگل و قند خون انجام می‌شود. این آزمایشات می‌توانند به روش‌های مختلفی به پزشک و بیمار کمک کنند، از جمله تشخیص بیماری، بررسی سیر بیماری، ارزیابی وضعیت سلامتی یا غربالگری. آزمایش‌های تشخیصی مختلف، با استفاده از نمونه‌ گیری از بافت‌های بدن انجام می‌شوند مانند خون، ادرار، مدفوع، مغز، استخوان، مایع نخاعی، پوست، کبد، مخاط‌ها، دستگاه گوارش و غیره که در ادامه برخی از آنها را بررسی میکنیم.

آزمایش خون در ورامین

یکی از مهم‌ترین مواردی که در لیست آزمایش‌های چکاپ کامل قرار می‌گیرد، آزمایش خون است. در این آزمایش، مواردی همچون پلاکت‌ها، گلبول‌های سفید و قرمز مورد بررسی قرار می‌گیرند و شامل گروه خاصی از آزمایشات می‌باشد که در ادامه به هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

از آزمایش خون برای تشخیص بیماری‌هایی که سلول‌های خونی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، استفاده می‌شود. سرطان، التهابات و عفونت، کم‌ خونی، اختلالات خونریزی از جمله بیماری‌هایی هستند که توسط آزمایش خون تشخیص داده می‌شوند.

این آزمایش به چند گروه تقسیم می‌شود که ۳ مورد آنها شامل موارد زیر است:

آزمایش HBA1C در ورامین

این آزمایش برای افراد دیابتی در یک دوره ۲ الی ۶ ماهه توسط پزشک تجویز می‌شود. این آزمایش نشان‌دهنده میزان کنترل قند خون در این دوره زمانی است.

آزمایش FBS در ورامین

این آزمایش به منظور تعیین میزان قند خون در حالت ناشتا انجام می‌شود. در صورتی که میزان قند ناشتا زیاد باشد، به این معنا است که فرد به دیابت مبتلا شده است.

آزمایش چربی خون در ورامین

در آزمایش چربی خون، ۴ مورد تری‌گلیسیرید، کلسترول، LDL (چربی بد) و HDL (چربی خوب) بررسی می‌شوند. این آزمایشات به تشخیص وضعیت چربی خون کمک می‌کنند و اگر هر یک از این موارد از حالت نرمال خارج باشد، فرد به چربی خون مبتلا شده و احتمال بروز بیماری‌های قلبی در او افزایش پیدا می‌کند. بنابراین، این آزمایشات اطلاعات مهمی درباره سلامت قلب و عروق فرد ارائه می‌دهند.

آزمایشات کبد در ورامین

در لیست آزمایش‌های چکاپ کامل، آزمایش کبد نیز به چشم می‌خورد. در این آزمایش، میزان برخی آنزیم‌ها و پروتئین‌های موجود در خون بررسی می‌شود. به عنوان مثال، آنزیم‌های ALP و ASL در آزمایش کبد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر این آنزیم‌ها از حد معمول بالاتر باشند، این ممکن است نشان‌دهنده آسیب به کبد باشد. همچنین، میزان پروتئین آلبومین نیز در این آزمایش بررسی می‌شود و اختلالات کبدی می‌توانند توسط آن تشخیص داده شوند. آزمایش بیلی‌روبین نیز برای تعیین بیماری‌هایی مانند زردی و کم‌خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آزمایشات تیروئیدی در ورامین

آزمایشات تیروئیدی یکی دیگر از آزمایش‌های غدد و متابولیسم است که برای بررسی کارکرد و عملکرد غده‌ی تیروئید انجام می‌شود. این آزمایش معمولاً شامل اندازه ‌گیری هورمون‌های تیروئیدی در خون است. برای درخواست و تفسیر این آزمایش، به دکتر غدد، دکتر داخلی و در مواردی به دکتر زنان و دکتر عمومی مراجعه می‌شود.

آزمایش ژنتیک در ورامین

آزمایش ژنتیک یا تست DNA یک نوع آزمایش پزشکی است که تغییرات در ژن‌ها، کروموزوم‌ها یا پروتئین‌ها را شناسایی می‌کند. نتایج این آزمایش می‌تواند یک بیماری مشکوک ژنتیکی را تأیید یا رد کند و به تعیین احتمال ابتلا یا انتقال یک اختلال ژنتیکی در فرد کمک کند. انواع آزمایش‌های ژنتیک شامل تجزیه و تحلیل کروموزوم‌ها، پروتئین‌ها و برخی متابولیت‌های خاص به منظور شناسایی ژنوتیپ‌ها، جهش‌ها، فنوتیپ‌ها یا کاریوتایپ مرتبط با بیماری‌های مختلف ازجمله سرطان و به منظور اهداف بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی پارس لب بهترین آزمایشگاه ورامین چکاپ کامل زنان و مردان

آزمایشگاه پارس لب ورامین یکی از مراکز تخصصی پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی در شهر ورامین است. این آزمایشگاه با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و کادر مجرب، خدمات متنوعی را در زمینه‌های مختلف آزمایشگاهی ارائه می‌دهد.

منبع خبرگزاری تابناک تهران: «معرفی فوق تخصصی ترین آزمایشگاه ژنتیک ورامین و حومه»

https://www.tabnaktehran.ir/fa/news/1159087/

خدمات مختلفی از جمله انجام آزمایش در محل، کادر فنی فوق حرفه ای و انجام آزمایشات فوق تخصصی در این مرکز باعث شده تا به عنوان بهترین آزمایشگاه ورامین شناخته شود. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی‌های این آزمایشگاه پاتوبیولوژی ورامین را بررسی میکنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

انجام آزمایش در منزل و محل کار ورامین

آزمایشگاه پارس لب ورامین، تمامی خدمات آزمایشگاهی خود را در منزل و محل کار بیماران ارائه می‌دهد. این خدمت به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به رفت و آمد، آزمایش‌های تشخیصی را در محیطی آرام و مناسب انجام دهید. این امکان مخصوصاً برای افرادی که به دلایل بهداشتی یا شخصی نمی‌توانند به آزمایشگاه مراجعه کنند، بسیار مفید است.

علاوه بر آن، انجام برخی از آزمایشات مثل آزمایش بارداری در وردامین و یا آزمایش پاپ اسمیر و hpv در محیط آرام و خصوصی خانه، برای بسیاری از بانوان خوشایندتر است و به همین دلیل ترجیح میدهند این آزمایشات را در منزل انجام دهند.

دریافت آنلاین نتایج آزمایش در ورامین

برای دریافت جواب آزمایش‌ها، می‌توانید از سیستم جوابدهی آنلاین پارس لب استفاده کنید. در این آزمایشگاه شما میتوانید پس از ثبت آزمایش و دریافت رمز و شماره قبض، نتیجه آزمایش خود را از طریق وب سایت پارس لب مشاهده نمایید. این ویژگی به شما کمک می‌کند به راحتی و به سرعت نتایج آزمایشات خود را بدست آورید و در صورت لزوم، با پزشک خود مشاوره کنید.

با این خدمات حرفه‌ای و متمایز، آزمایشگاه پارس لب ورامین بهترین گزینه برای انجام آزمایشات ژنتیک، آزمایشات خون، آزمایشات تیروئیدی و پاتوبیولوژی در شهر ورامین است.

طرف قرارداد با بیش از ۲۰ بیمه معتبر کشور در ورامین

یکی از اصلی ترین دلایل عدم مراجعه کافی به آزمایشگاه‌ها از سوی بیماران، هزینه‌های سنگین برخی از آزمایش‌ها می باشد. این مسئله در خصوص آزمایشات چکاپ نیز صدق میکند چرا که معمولا این آزمایش شامل چندین تست خواهد بود.

خوشبختانه، آزمایشگاه پارس لب ورامین با بیش از ۲۰ شرکت بیمه معتبر کشور قرارداد بسته است، که این امر به مراجعه کنندگان اطمینان می‌دهد که هزینه‌های آزمایشات آنها تحت پوشش بیمه خواهد بود.

این ارتباطات با بیمه‌های معتبر به مشتریان این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از هزینه‌های پزشکی، به آزمایشات مورد نیاز خود بپردازند. این نکته مهم، به مراجعین پارس لب اعتماد بیشتری به می‌بخشد و از ایجاد هرگونه مراجعه غیرضروری به سایر مراکز جلوگیری می‌کند. همچنین درصورت پوشش شرکت بیمه شما، میتوانید آزمایش بارداری ورامین و آزمایشات تیروئید ورامین را نیز تحت پوشش بیمه انجام دهید.

ارائه خدمات به شهرهای حومه ورامین

آزمایشگاه پارس لب به عنوان بهترین آزمایشگاه در ورامین، خدمات خود را به شهرهای دیگر نیز گسترش داده است. ساکنین شهرهای ورامین و حومه از جمله پاکدشت، قرچک، پیشوا و جواد آباد، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت parsslab.com و یا شماره‌گیری ۱۶۵۰، آزمایشات مختلفی از جمله آزمایشات تیروئید، بارداری، پاپ اسمیر و غیره را در منزل و محل کار خود درخواست دهند. این خدمات به مردم این شهرها امکان می‌دهد تا بدون نیاز به رفت و آمد به آزمایشگاه، نتایج آزمایشات خود را به راحتی و در محیطی آرام دریافت کنند. بنابراین، آزمایشگاه پارس لب با ارائه خدمات آزمایشی در شهرهای مختلف، به افراد این مناطق اطمینان از سلامتی و راحتی بیشتری می‌بخشد.

روش‌های تماس با آزمایشگاه پارس لب (بهترین آزمایشگاه ورامین)

 • شماره نوبت دهی: ۱۶۵۰ برای استان تهران و ۳۶۲۹۶۰۰۱-۰۲۱ برای دیگر استان‌ها
 • فکس: ۰۲۱۸۶۰۸۰۰۱۶
 • کدپستی: ۳۳۷۱۸۱۷۴۳۹
 • ایمیل: info@parslab.com
 • آدرس: استان تهران، شهرستان ورامین، میدان امام حسین، ابتدای خیابان شهید بهشتی، پلاک یک
 • مسیرهای دسترسی با گوگل مپ:
  https://goo.gl/maps/KfeV32kEwqZgtnUr7
 • مسیرهای دسترسی با نشان:
  https://nshn.ir/3f_bQSPQ0xl6M2
 • ساعات کاری آزمایشگاه: شنبه تا پنجشنبه – ۶:۳۰ صبح الی ۲۱:۳۰ شب
۵/۵ - (۲ امتیاز)

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا