رپورتاژ

در زمان انتخاب یک آبگرمکن دیواری به چه نکاتی باید دقت کنید؟

 • در زمان انتخاب یک آبگرمکن دیواری به چه نکاتی باید دقت کنید؟

  آب گرم کن وسیله ای است که معمولاً برای گرم کردن آب بکار گرفته می شود. در مصارف خانگی از آب گرم شده اغلب برای شستن ظروف و البسه، استحمام، غذاپزی و گرم کردن محیط منزل استفاده می شود. امروزه آبگرمکن ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می گردند که مشتری باید با توجه به نیازهای خود و با تحقیق پیش از خرید آبگرمکن نسبت به آن ها آگاهی پیدا کند و بهترین انتخاب را داشته باشد.  این مقاله از نمایندگی بوتان، راهنمایی است که هنگام خرید بهترین آبگرمکن دیواری به شما کمک خواهد کرد.

  نکات مهم که در خرید آبگرمکن دیواری باید بدانید

  برای آنکه بتوانید آبگرمکن دیواری مناسب با قیمت پکیج بوتان  را برای خود خریداری کنید باید نکات خرید این محصول را در نظر داشته باشید و در نهایت نیز با کمک آن‌ها انتخابی هوشمندانه و درست داشته باشید.

  نوع سوخت آبگرمکن دیواری

  نوع سوخت انتخابی در انتخاب آبگرمکن دیواری یکی از نکاتی است که باید درباره آن و متناسب با شرایطی که دارید، به توافق برسید. امروزه آبگرمکن ها به دو دسته تقسیم می شوند: گاز و برق. شما باید یکی از این دو مدل منبع انرژی را با در نظر گرفتن شرایط حاکم در منطقه خود خریداری کنید.

  میزان فضای اشغالی آبگرمکن دیواری

  با توجه به اهمیت استفاده بهینه از فضای ساختمان و زیبایی دکوراسیون داخلی، یکی از موارد مهمی که باید برای داشتن بهترین آبگرمکن دیواری در نظر گرفت، توجه به اندازه فیزیکی محصول است. به یاد داشته باشید که اگر آبگرمکن دیواری بزرگی برای استفاده در یک فضای کوچک خریداری کنید، ممکن است از داشتن همیشه داشتن آب گرم لذت ببرید، اما مطمئناً به دلیل اشغال فضای بیشتر در آشپزخانه و تولید گرمایی که وسایل بزرگ با خود به همراه دارند، انتخاب مناسبی انجام نداده اید.

  میزان فضای اشغالی آبگرمکن دیواری
  میزان فضای اشغالی آبگرمکن دیواری

  ظرفیت آبگرمکن دیواری

  برای تجربه خرید بهترین آبگرمکن دیواری ، حتماً ظرفیت آبگرمکن دیواری را در ذهن داشته باشید. مهم‌ترین عاملی که در تعیین ظرفیت ‌مناسب‌ آبگرمکن مؤثر است، میزان آبی‌است که در یک ساعت می تواند گرم کند. این میزان نیز معمولاً با نماد FHR نشان داده می شود که در دفترچه راهنما و معمولاً بر روی برچسب راهنمای انرژی محصول درج می‌شود. این معیار،  معرف تعداد گالن‌های آبی است که یک آبگرمکن در هر ساعت می‌تواند تولید کند. به طور کلی آبگرمکن‌های گازی FHR بسیار بالاتری نسبت به آبگرمکن های برقی دارند و این معیار به ظرفیت مخزن، منبع گرما و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد که توصیه می‌کنیم قبل از خرید آبگرمکن FHR مورد نیاز خانواده خود را در نظر بگیرید.

  ایمنی آبگرمکن دیواری

  ایمنی مهم­ترین شرط برای انتخاب تمام لوازم خانگی و تجهیزات تأسیساتی ساختمان است که باید هنگام انتخاب، دقت و سختگیری داشته باشید، چرا که پای سلامتی خانواده در میان است. بنابراین هیچ چیز مهم­تر از توجه به فاکتورهای ایمنی یک آبگرمکن دیواری نیست. برای این منظور، اولاً سعی کنید محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر و برندهای شناخته شده خریداری نمایید. در مرحله بعد، به آیتم های ایمنی در استفاده از آنان همچون، سیستم خاموشی اتوماتیک، کلاهک تعدیل، نشان های استاندارد و … توجه کنید.

   به عنوان مثال، یکی از نکات ایمنی حائز اهمیت در خصوص انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری که باید به آن توجه کنید، وجود سیستم جرقه زن خودکار دستگاه است. با وجود این سیستم، دیگر خیالتان از بابت کارآیی ایمن آبگرمکن راحت می شود. ضمن اینکه سیستم جرقه زن اتوماتیک باعث می شود تا به محض کاهش دمای آب گرم محصول، دستگاه به کار افتاده و آب موجود در مخزن نه چندان بزرگ خود را گرم نگه دارد.

  کارآیی آبگرمکن دیواری

  کارآیی آبگرمکن دیواری یکی از نکات مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. بازده محصول با توجه به میزان آب گرم تولید شده با توجه به مصرف سوخت دستگاه تعیین می شود. هرچه که این میزان کارآیی بیشتر باشد، قطعاً دستگاه شما از قدرت بهتری برای رفع نیازتان به آب گرم برخوردار است. برای تشخیص میزان کارآیی آبگرمکن دیواری نیز باید به فاکتور EF یا همان فاکتور انرژی توجه داشته باشید. به طور کلی هر چه فاکتور انرژی در آبگرمکن دیواری شما بالاتر باشد، میزان کارآیی این محصول نیز به مراتب افزایش خواهد یافت. معمولاً آبگرمکن‌های برقی دارای EF بین ۰.۷ تا ۰.۹۵ هستند و آبگرمکن‌های گازی نیز EF بین ۰.۵ تا ۰.۶ خواهند بود. شما می‌توانید این میزان را در دفترچه راهنمای آبگرمکن دیواری خود ملاحظه کنید.

  تامین آب گرم فوری

  یکی از مواردی که هنگام خرید آبگرمکن دیواری باید به آن توجه کنید، تامین آب گرم فوری است. همه حداقل یک یا دو بار این تجربه را داشته ایم که هنگام دوش گرفتن باید مدتی برای گرم شدن آب صبر می کردیم. در واقع این ویژگی مدل های قدیمی آب گرمکن بود. امروزه با وجود پیشرفت های انجام شده در حوزه فناوری ، برخی از مدل ها دارای قابلیت آب گرم فوری هستند. یعنی به محض باز کردن شیر آب گرم در مدت زمان کوتاهی آب گرم فوری به شما تحویل می دهد.

  تامین آب گرم فوری
  تامین آب گرم فوری

  شمعک آیونایز

  در بخش فاکتورهای خرید آبگرمکن دیواری گفتیم که امروزه این وسایل همراه امکانات پیشرفته ای به بازار عرضه می شوند که در جهت آسایش و راحتی مصرف کنندگان است. بیشتر مدل های آبگرمکن دارای شمعک دائم هستند. یعنی همیشه شمعک روشن است و به محض باز کردن آِب، آبگرمکن روشن می شود. اما وضعیت در مورد آبگرمکن های دارای شمعک آیونایز شمعک آیونایز با وجود این قابلیت نیازی به روشن بودن دائمی شمعک نبوده و فقط هنگام استفاده کردن از آبگرمکن، شمعک روشن می شود. این قابلیت برای زمانی که مدت زیادی در خانه حضور ندارید، بسیار مناسب است. یکی دیگر از کاربردهای این نوع شمعک، امکان جرقه زدن به صورت خودکار است.

  رسوب گیری کمتر

  برخی از مدل های آبگرمکن موجود در بازار به طوری طراحی شده اند که رسوب کمتری به خود گرفته و عمر مفید بهتری دارد.

  امکانات موجود در برخی از مدل های آبگرمکن امروزی به همین موارد ختم نمی شود. در اینجا برخی دیگر از آن ها را بیان می کنیم.

  قابلیت شیر تنظیم دما و مقدار آب خروجی

  -امکان تنظیم شعله به صورت ولومی و پیوسته

  -مجهز بودن به سیستم ایمنی کلید حرارتی روی مبدل و کلاهک تعدیل

  امکان کنترل هوشمند شعله و بهره گیری از سیستم ماژولار

  طول عمر و دوام آبگرمکن دیواری

  دیهی است که شما اگر بخواهید از آبگرمکن دیواری خود سالیان سال استفاده کنید، باید به سراغ محصولی بروید که دوام و طول عمر بالایی دارند. به طور کلی، یک آبگرمکن دیواری باکیفیت می‌تواند حتی تا ۲۰ سال هم طول عمر داشته باشد؛ بنابراین سعی کنید که به سراغ برند‌های معتبر با محصولاتی باکیفیت بروید تا بتوانید بدون هیچ دردسری سالیان سال از آبگرمکن خود استفاده کنید.

  قیمت آبگرمکن دیواری

  قیمت آبگرمکن دیواری بوتان از موارد مهمی است که برای بسیاری از خریداران معیار مهمی در هنگام خرید است. همانند کالاهای دیگر جز مواردی است که قبل از هر چیزی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بد نیست بدانید قیمت آبگرمکن برقی دیواری نسبت به نوع گازی کمتر است. برای خرید بهترین آبگرمکن دیواری بهتر است که ویژگی و مشخصات آبگرمکن مورد نظر را بدانیم و با توجه به بودجه مورد نظر، قیمت برندها و مدل­های مختلف را از کارشناسان متخصص جویا شویم.

  قابلیت تنظیم شعله

  یکی از مزیت های برخی از مدل‌های آبگرمکن این است که دارای قابلیت تنظیم شعله هستند، به این شکل که می‌توانید با زیاد یا کم کردن دمای شعله، به دمای آب گرم مورد نظر خود برسید. از فواید این قابلیت این است که در صورت غیر لزوم با کم کردن شعله آن از گرم شدن بیش از حد فضای پیرامون آبگرمکن جلوگیری می کنید و مصرف منابع گازی و یا برقی خود را تا حد قابل توجهی کاهش می دهید.

  قابلیت تنظیم شعله
  قابلیت تنظیم شعله

  فشار آب

  یکی از فاکتورهای تعیین کننده در خرید آبگرمکن دیواری فشار آب منطقه ای است که در آن زندگی می کنید. اگر فشار آب از میزانی که سبب به کار افتادن آبگرمکن شود، کمتر باشد، دیگر خرید یک آبگرمکن دیواری برایتان کارساز نیست و بهتر است به سراغ مدل های ایستاده بروید که حداقل فشار آب برایشان از اهمیت کمتری برخوردار است. بدیهی است که اگر آب منطقه تان از فشار مناسب برخوردار نباشد، عملکرد این قبیل از دستگاه ها مختل می شود و یا اینکه هزینه های گزاف تعمیراتی و سرویسی را پیوسته بر روی دست شما می گذارد.

  کلام آخر

  برای کسب اطلاعات بیشتر  و دریافت مشاوره می توانید از طریق شماره های ۰۲۱۶۶۱۲۱۳۵۰ –  ۰۲۱۶۶۱۲۱۳۵۳   با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید.

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا