رپورتاژ

جدیدترین مطالب در مورد ویزای تحصیلی کانادا که باید بدانید!

 • جدیدترین مطالب در مورد ویزای تحصیلی کانادا که باید بدانید!

  ویزای تحصیلی یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا برای ورود به کانادا است. از آنجایی که تقاضا برای ویزای تحصیلی کانادا همواره بالا بوده، مدت زمان رسیدگی به درخواست‌ها یک چالش اساسی برای متقاضیان است. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای این ویزا درخواست می‌دهند و اخیراً طولانی شدن روند بررسی درخواست‌های آن‌‌ها به یک نگرانی اساسی برای متقاضیان تبدیل شده است. به همین دلیل اگر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا هستید، بسیار مهم است که با عوامل مؤثر در زمان رسیدگی به درخواست ویزا آشنا باشید. در ادامه این مطلب علاوه‌بر توضیح جزئیات بیشتر درباره این ویزا، به آخرین اخبار درباره تأخیر درخواست‌های ویزای ۲۰۲۲ خواهیم پرداخت.

  ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
  ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

  ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

  دانشجویان بین‌المللی که متقاضی تحصیل در کشور کانادا هستند، می‌توانند از طریق این ویزا برای رفتن به کانادا اقدام کنند. ویزای تحصیلی کانادا نوعی ویزای غیرمهاجرتی است که دارندگان آن تنها می‌توانند به تحصیلات عالی خود در این کشور ادامه دهند. در کانادا، ویزای تحصیلی به عنوان یک مجوز رسمی برای تحصیل افراد خارجی شناخته می‌شود. البته دانشجویان تنها می‌توانند در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تعیین شده (DLI) داخل کانادا تحصیل کنند.

  بعد از سابمیت‌کردن (ارسال) فرم‌ها و مدارک در وب‌سایت دانشگاه مدنظرتان، در صورتی که دانشگاه با درخواست تحصیل شما موافقت کند، نامۀ پذیرش برای شما ارسال می‌شود. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، دانشگاه، کالج یا موسسۀ‌ای که برای آن اقدام کرده‌اید، باید در لیست DLI باشد. DLI مخفف Designated Learning Institution است و به مراکزی گفته می‌شود که برای جذب دانشجویان خارجی مورد تاًیید اداره مهاجرت هستند. هر موسسه یک کُد DLI دارد که برای گرفتن ویزا باید کد دانشگاه یا موسسۀ مدنظرتان را درکنار نامۀ پذیرش حتما ارائه کنید.

  مدت زمان پردازش درخواست ویزای تحصیلی کانادا

  قبل از آن که برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، بهتر است سعی کنید تا یک زمان تخمینی را برای بازه درخواست تا دریافت ویزا در نظر بگیرید. با این کار نگرانی برای دریافت به موقع ویزا نخواهید داشت. رسیدگی به درخواست ویزای شما ممکن است حدود ۳ تا ۴ هفته طول بکشد. البته اخیراً بررسی درخواست متقاضیان با تأخیر همراه بوده و باعث نگرانی عده زیادی از افراد شده است.

  یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید هم به افزایش شانس خود در اخذ ویزا کمک کرده و هم زمان پردازش را کمتر کنید، مشورت با وکلای مهاجرتی است. وکلای مهاجرتی موسسه پارسی کانادا به دلیل آشنایی با روند اخذ انواع ویزا و عوامل مؤثر روی افزایش شانس اخذ آن، بهترین مشاوران شما خواهند بود. همچنین می‌توانید با مراجعه به وب سایت parsicanada.com و بررسی مقالات آموزشی و اخبار ویزا، آخرین اطلاعات تکمیلی را درباره ویزای تحصیلی کانادا کسب کنید.

  عوامل متعددی روی مدت زمان لازم برای بررسی درخواست ویزای تحصیلی مؤثر هستند که در ادامه بیشتر درباره آن‌ها توضیح می‌دهیم.

  عوامل موثر بر زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا
  عوامل موثر بر زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا

  ۸ عامل موثر بر زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا

  اپلای کردن و گرفتن پذیرش به معیارها و شرایط مختلفی بستگی دارد. سهیمۀ دانشگاه، نوع دانشگاه، قوانینِ پذیرش، رزومۀ شما، میزان رقابت برای اپلای و … همه ‌و همه در آسان‌بودن یا سخت‌بودنِ گرفتن پذیرش موثر است. بعضی دانشگاه‌های کانادا با توجه به سطح علمی بالا، فقط به دانشجویانی که رزومۀ تحصیلی قوی دارند پذیرش می‌دهند و برای بعضی دیگر با یک روزمۀ متوسط یا حتی ساده هم می‌توان اقدام کرد. مدت زمان پردازش درخواست ویزای تحصیلی کانادا از روزی که شما به صورت رسمی برای دریافت آن درخواست می‌دهید، شروع می‌شود. ۸ عامل اساسی که ممکن است روی تسریع یا طولانی شدن روند درخواست شما تأثیر داشته باشند، عبارت است از:

  • نوع درخواست ویزا

  • درج اطلاعات دقیق برای ارائه درخواست
  • ارائه مدارک پشتیبان
  • میزان درخواست‌های دریافت شده در سفارت
  • سرعت متقاضی در پاسخ‌دهی به درخواست‌های مقامات سفارت
  • داشتن سوابق کیفری
  • ممنوعیت یا محدودیت سفردر زمان درخواست ویزا
  • تغییرات و رخدادهای سیاسی

  متقاضیان می‌توانند نحوه رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا را از طریق اداره مهاجرت این کشور پیگیری کنند. برای بررسی وضعیت رسیدگی ویزا، تنها کافی است به وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و با استفاده از شناسه رهگیری ویزای خود، روند پردازش درخواست را بررسی کنید.

  درباره ویزای تحصیلی کشور کانادا
  درباره ویزای تحصیلی کشور کانادا

  آخرین اخبار درباره ویزای تحصیلی کشور کانادا

  متأسفانه با انباشه شدن شمار زیادی از درخواست‌های ویزای تحصیلی کانادا توسط دانشجویان بین‌المللی، پردازش درخواست‌ها با تأخیر مواجه شده است. اما خبر خوب این است که اخیراً شان فریزر(Sean Fraser)، وزیر مهاجرت کانادا، درباره این مسئله صحبت کرده و بیان کرده است که این وزارت تمام تمرکز خود را روی رسیدگی به درخواست‌های عقب افتاده دانشجویان می‌گذارد.

  هزاران دانشجوی بین‌المللی که در دانشگاه‌های کانادا پذیرفته شده‌اند، به دلیل این تأخیرهای پیش‌آمده مجبور به تغییر برنامه‌های سفر خود شدند. به گفته وزیر مهاجرت کشور کانادا، این اداره در طول تابستان امسال بیشتر روی درخواست‌های ویزا و مجوزهای کاری متمرکز بوده تا به کمبود نیروی کار در این کشور پاسخ دهد؛ اما تا ماه آگوست، بیش از ۱۰۴۰۰۰ درخواست ویزای تحصیلی را پردازش می‌کنند.

  بهترین زمان درخواست ویزای تحصیلی کانادا

  زمان درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به ترم تحصیلی در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده‌اید بستگی دارد. بهتر است قبل از اقدام، شرایط پذیرش و ترم‌های تحصیلی را دانشگاه‌های لیست DLI که قبلاً دربار آن توضیح دادیم، بررسی کنیم. نگران نباشید، زیرا بهترین دانشگاه های کانادا در این لیست قرار دارند و می‌توانید شانس خود را برای پذیرش در آن‌ها امتحان کنید. معمولاً گفته می‌شود که بهترین زمان برای درخواست ویزا، تا ۳ ماه قبل از ترم پاییز است. زمان شروع ثبت‌نام برای ترم‌های مختلف عبارت است از:

  • ترم پاییز؛ از ماه سپتامبر
  • ترم زمستان؛ از ژانویه

  • ترم بهاره؛ از ماه می

  سخن پایانی

  هر ساله دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و رفتن به این کشور اقدام می‌کنند. همین روند باعث شده تا بررسی درخواست‌ها با تأخیر روبرو شود. اداره مهاجرت کانادا درباره اخیراً درباره این تأخیرها توضیح داده و وعده رسیدگی به تمام آن‌ها را می‌دهد. در این مطلب به بررسی آخرین اخبار درباره ویزای تحصیلی کانادا پرداختیم. اگر در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید و می‌خواهید شانس خود را برای موفقیت در این راه بالا ببرید، می‌توانید با کارشناسان موسسه پارسی کانادا در ارتباط بوده و سوالات خود را با آنان مطرح کنید. همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر در ارتباط با امور مهاجرت با مشاورین ما در تماس باشید.

  پست الکترونیک: info@parsicanada.com

  شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

  آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پلاک

  آدرس (دفتر اصفهان) : خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا