اخبار روزاخبار علم و فناوری

پیشرفت دانشمندان ژاپنی در زمینه توسعه واکسن آلزایمر 

 • پیشرفت دانشمندان ژاپنی در زمینه توسعه واکسن آلزایمر  این دانشمندان به‌تازگی واکسن آلزایمر را روی موش‌ها آزمایش کردند که توانسته سلول‌های سمی را در موش‌های مبتلا به این بیماری از بین ببرد.

  طبق اعلام این دانشمندان، در جریان این آزمایش، پلاک‌های آمیلوئید و التهاب کمتری در بافت مغز موش‌های آزمایشگاهی که این واکسن را دریافت کرده بودند، مشاهد شد.

  پیشرفت در تولید واکسن آلزایمر

  ضمن این‌که رفتار و آگاهی آنها نیز بهبود پیدا کرده است. البته محققان هنوز این واکسن جدید را روی انسان‌ها آزمایش نکردند.

  دکتر چیه لون هسیائو (Chieh-Lun Hsiao)، پژوهشگر ارشد این پروژه با اعلام این‌که در حال حاضر بیماری آلزایمر حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از بیماران مبتلا به زوال عقب در سراسر جهان را شامل می‌شود، گفت این آزمایش که روی موش‌ها به انجام رسیده یک راهکار بالقوه برای جلوگیری از این بیماری و همچنین درمان آن به‌شمار می‌رود.

  پیشرفت در تولید واکسن آلزایمر
  پیشرفت در تولید واکسن آلزایمر

  پژوهشگر ارشد این پروژه در ادامه گفته‌های خود بیان کرد چالشی که در آینده با آن مواجه هستیم این است که بتوانیم نتایج مشابهی را در زمان تست روی انسان‌ها به‌دست بیاوریم.

  توسعه واکسن آلزایمر

  اگر واکسن آلزایمر روی انسان‌ها نیز موفقیت‌آمیز ظاهر شود، قطعا راهکاری موثر برای جلوگیری از پیشروی بیماری آلزایمر یا حتی پیشگیری آن خواهد بود.

  پیشرفت در تولید واکسن آلزایمر
  پیشرفت در تولید واکسن آلزایمر

  دکتر هسیائو افزود موش‌هایی که به آنها واکسن تزریق شده بود، دارای اضطراب بودند که نشان می‌داد آنها محتاط‌تر هستند و در خصوص شرایط اطراف خود آگاهی بیشتری دارند. در واقع این علائم از کاهش بیماری در موش‌ها حکایت داشت.

  همچنین روی موش‌های ۶ ماهه نیز آزمایش رفتاری انجام شد و نشان داد آنها نسبت به موش‌هایی که واکسن دارونما دریافت کرده بود به محیط خود واکنش بیشتری نشان می‌دهند. طبق اعلام دانشمندان، در گام بعدی، این واکسن روی انسان‌ها آزمایش خواهد شد.

  گردآوری: تهران کیوسک 

  امتیاز شما به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  -- بارگیری کد امنیتی --

  دکمه بازگشت به بالا