اخبار حوادثاخبار روز

۲٫۱ تن مواد مخدر در سراوان کشف شد

 • به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سردار محمد قنبری روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: پلیس مبارزه با موادمخدر سراوان با پشتیبانی اطلاعاتی خاش به اطلاعاتی مبنی بر تردد قاچاقچیان در یکی از مناطق مرزی این شهرستان دست یافتند.
  وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با رصد تحرکات اعضای این باند مسلح، ساعات پایانی شب گذشته قاچاقچیان را که با ۲ خودرو تویوتا در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در یکی از مناطق کوهستانی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.
  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این عملیات که با هدایت مستقیم افسران زبده پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همراه بود سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمین با عوامل انتظامی درگیر و با آتش پر حجم تکاوران پلیس خودروها را رها کرده و به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.
  وی بیان کرد: در این عملیات جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر ضمن دستگیری ۳سوداگر مرگ در بازرسی از خودروها ۲ تن و ۵۱ کیلو و ۳۵۰گرم تریاک، ۹۵ کیلو و ۵۰۰گرم مرفین، یک کیلوگرم حشیش، ۲ قبضه کلاش، ۵ تیغه خشاب حاوی ۸۵ تیر جنگی و ۶۱۵ فشنگ گرینف کشف کردند.
  سردار قنبری با تقدیر از تلاش ماموران انتظامی شهرستان سراوان و خاش در انهدام این باند حرفه ای قاچاق مواد مخدر خاطر نشان کرد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند ادامه دارد.
  به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان پیشرو ترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.
  این استان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع (معادل ۵/۱۱درصد مساحت کشور) به مرکزیت زاهدان افزون بر ۱۱۰۰ کیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاکستان دارد.
  سراوان از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۴۷ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا