اخبار روز

تسهیل‌سازی فرآیند قانونی صدور پروانه کسب در اردبیل با جدیت ادامه دارد

 • به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سید حامد عاملی ظهر امروز در جلسه کمیسیون نظارت استان اردبیل اظهار داشت: فرآیند صدور پروانه کسب در استان با در نظر گرفتن مراحل قانونی تسهیل می‌شود ولی با توجه به زیان‌آور بودن برخی از صنوف نیاز است اقدامات لازم برای شناسایی آنان مبنای کار قرار گیرد.

  وی بیان کرد: موضوع بهداشت واحدهای صنفی به عنوان یک چالش مهم برای برخی از صنوف زیان‌آور مطرح است که در این زمینه ارائه آموزش‌های مستمر به این واحدهای صنفی حائز اهمیت است و در این زمینه انتظار می‌رود اتاق‌های اصناف و اعضای اتحادیه‌های صنفی در بالاترین مراتب تصمیم‌گیری شهرستان‌ها به ویژه در مسائل اجتماعی و اقتصادی حضور داشته باشند.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: از سوی دیگر اتاق اصناف باید با درایت و تفکر خویش به موضوع ورود کرده و ضمن تلاش برای پیشبرد برنامه‌های دولت، از آن حمایت و فعالیت‌های مختلفی انجام دهد تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

  عاملی بیان کرد:ظرفیت اتحادیه‌های صنفی در تصمیم‌گیری‌ها باید به‌کارگیری شود چرا که در غیر این صورت اگر اتحادیه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها نقشی نداشته باشند حلقه ارتباطات در اتاق اصناف تنگ‌ترمی‌شود و این موضوع به نفع استان نخواهد بود و نمی‌تواند مثمرثمر باشد.

  وی از لزوم حل مشکلات تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف خبر داد و بیان کرد: اقدامات لازم برای رفع مشکلات صنعت فرش با جدیت در استان مبنای کار قرار دارد و امیدواریم برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه ما را در توسعه این صنعت رهنمون شود تا بتوانیم مشکلات بافندگان فرش را برطرف کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا