اخبار حوادثاخبار روز

بزرگترین محموله گازوئیل قاچاق در جنوب شرق کشور کشف شد

 • به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس سردار محمد قنبری روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: با کسب خبری مبنی بر قاچاق گسترده فرآورده های نفتی توسط اعضای سازمان یافته یک باند قاچاق به مرزهای جنوب شرق کشور با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه و کاملا محرمانه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
  وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدایت رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان عملیات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند حرفه ای قاچاق آغاز که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این افراد به صورت سازمان یافته با بارنامه های جعلی اقدام به خرید گسترده محصولات نفتی از استان های مرکزی و انتقال آن به مناطق مرزی جنوب شرق و سپس کشور پاکستان می کنند.
  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه تحقیقات با رصد اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد اعضای این باند سه دستگاه تریلی را از منطقه شورآباد تهران بارگیری کرده و به سمت ایرانشهر در حرکت هستند.
  وی بیان کرد: با اطلاعات بدست آمده ۲ تیم نامحسوس از افسران زبده اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ایرانشهر اعزام و با کنترل خودروهای عبوری در محور بزمان- ایرانشهر خودروها را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه متوقف کردند.
  سردار قنبری با اشاره به کشف ۹۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق از این سه خودرو تریلی که بزرگترین محموله سوخت قاچاق در سالجاری است، خاطر نشان کرد: افراد متخلف پس از بازجویی های تکمیلی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
  وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۱ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۱۳۰ لیتر انواع فرآورده های نفتی قاچاق کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد افزایش داشته است.
  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم برخورد جدی با قاچاق کالا برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی و لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا گفت: نیروی انتظامی در برخورد بدون مماشات با اخلاگران اقتصادی و قاچاقچیان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا