اخبار روزاخبار فرهنگی

افتتاح ۵۲۷ پروژه حوزه های میراث فرهنگی در ۳۱استان

 • به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا ، علی اصغر مونسان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح همزمان نمادین ۵۲۵ (به صورت ویدئو کنفرانس) پروژه گردشگری، صنایع دستی و گردشگری ،گفت: این حجم از سرمایه‌گذاری نشان از تحرک در صنعت گردشگری است و هم اکنون ۲ هزار پروژه به ارزش ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری در حال اجرا است.
  وی با اشاره به ورود بیش از شش میلیون گردشگر در سال جاری به کشور ،گفت: این میزان گردشگر هشت میلیارد دلار برای کشور ارز آوری داشته است.
  وی همچنین ابراز امیدواری کرد: با رونق گرفتن صنعت گردشگری در کشور درآمد حاصل آن بخشی از درآمد اصلی کشور محسوب شود.
  مونسان افزود: هم اکنون که به ایام نوروز نزدیک می شویم امیدوارم بازار گردشگری رونق بیشتری بگیرد.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه علاقه ای ندارم در خصوص موضوعاتی که از زمان آن گذشته و جنبه منفی دارند، صحبت کنم ، گفت: هنرمندان صنایع دستی ایران توانایی خلق تندیس های بی نظیر برای هنرمندان حوزه سینما را دارند از این رو از هم اکنون برای سال های آینده اعلام آمادگی خلق تندیس ها را می کنیم.
  معاون رئیس جمهوری گفت: صنایع دستی ایران حائز رتبه نخست در حراجی آثار هنری داخلی و خارجی می شود، و استادان صنایع دستی ایرانی می توانستند، تندیس های فاخری بسازند.
  استاندار تهران نیز در این مراسم گفت: «از برنامه های ارزشمند دکتر مونسان در تقویت و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تقدیر و تشکر می کنم.»
  انوشیروان محسنی بندپی افزود: «گردشگری یک صنعت ارزآور است و امروز شاهد تحول اساسی در زیرساخت های این صنعت هستیم ، از تلاش دکتر مونسان، معاونان و مدیران کل میراث فرهنگی استانها به ویژه مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران برای بهره برداری از ۴۱ پروژه در این استان تقدیر می کنم.»
  به گزارش ایرنا ، ۲۱۶ پروژه از ۱۰ استان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰هزار میلیارد ریال به صورت نمادین از طریق ویدئوکنفرانس و به دستور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به بهره برداری می رسد.
  ۱۰ استان منتخب که پروژه های آنها به طور نمادین افتتاح خواهد شد شامل ایلام، اردبیل، تهران، مرکزی، هرمزگان، قزوین، ایلام، خراسان شمالی، اصفهان و کردستان است.
  با افتتاح این پروژه ها هزار و ۳۹۳ اتاق و ۳ هزار و ۶۴۱ تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه می شود، همچنین زمینه اشتغال ۲هزار و ۸۶۰ نفر با بهره‌برداری از این پروژه‌ها فراهم خواهد شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا